Torba czy walizka?

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
Torba i walizka? Co wybrać i dlaczego?
Muszę coś wybrać ale nie wiem co. Może pomożecie.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Plecak o_O
Ja wybrałbym torbę, bo łatwiej przenieść i wygodniejsza. Walizka lepsza dla dziewczyny, ponieważ można wygodniej ciągnąć. Co kto lubi.
Bierz to co uważasz za wygodniejsze i poręczniejsze dla ciebie.
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Zależy jaki to wyjazd. Jak jedziesz np. pociągiem, albo samolotem lecisz, to wygodniejsza będzie walizka na kółkach. (Nie trzeba nieść, tylko sobie ciągniesz :p)
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
Jeśli planujesz zabrać dużo rzeczy, to lepsza byłaby torba bo jest pakowniejsza niż walizka.
 

marmolada

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
Ja zawsze plecak, chyba że jadę gdzieś na dłużej to walizka, bo łatwiej w niej znaleźć wszystko.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie walizka i to najlepiej na kółkach. Odkąd wyprowadziłam się z domu rodzinnego i wracam do niego raz na jakiś czas to nie wyobrażam sobie jeździć z plecakiem, bo to strasznie niewygodne.
Byłam takim Quasimodo przez kilka lat az w końcu powiedziałam dość i kupiłam sobie walizkę.
Wyglądam teraz tak ładnie i elegancko :) A walizkę mam taką.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
jak już wcześniej było wspomniane..to zależy jakiego rodzaju jest to wyjazd..jeżeli ma to być tylko dojechanie od miejsca A do punktu B, to wygodniej będzie kupić walizkę na kółkach, ale jeżeli będziesz musiała trochę podróżować z tym bagażem to najlepiej kupić plecak, jest wygodniejszy w dłuższych podróżach
 

wiśnia9000

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się,że torba jest bardziej praktyczna- wygodniej ją wziąć w ręce. Walizki z reguły mają kółka i jeśli trzeba przejść tylko z lotniska do taksówki to o.k ale jeśli trzeba przejść po nierównym chodniku to masakra
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Najlepsza jest po prostu torba z kółkami. Ma uchwyt i jest miękka, więc można ją bez problemu wziąć i nieść jak torbę a ma też wysuwaną rączkę i jak się trafia gładka powierzchnia, to sobie idealnie można ją przeciągnąć. Mam taką z Roncato, bardzo wygodna i elegancka. Świetnie się już nieraz sprawdziła. Polecam.
 

fille

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Nie ma nic gorszego niż taszczenie torby - ona sprawdza się tylko wtedy, kiedy jedziemy samochodem punkt-punkt. Do samolotu lepsza chyba walizka. Na pozostałe typy wycieczek zawsze biorę plecak. I torbę foto do łapy ;)
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
To chyba wszystko zależy od tego, w jaki sposób masz zamiar podróżować, bo jeśli masz zamiar postawić na wędrówkę to chyba lepiej byłoby się zapatrzyć w plecak, albo torbę. Ale jeśli torba jest ci potrzebna tylko do tego, żeby przenieść swoje ubrania, kosmetyki to chyba wygodniej byłoby kupić walizkę, mnie bardzo podoba się taka walizka http://royalpoint.pl/Walizko_wozek_duzy_Delsey_Emotion_09_0475821-3752.html bo jest duża, zrobiona z bardzo dobrego materiału, ale przede wszystkim ma super kolor;)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Ja bym brała walizkę :) Jest wygodniejsza, nie trzeba jej nosić w rękach jak jest ciężka, tylko elegancko można sobie ciągnąć na kółeczkach. Tylko, że jak juz kupujesz to wybierz coś naprawdę porządnego, żeby kółka Ci się po dwóch wczasach nie rozpadły. Ostatnio widziałam świetną walizkę dobrej firmy Roncato, o o taką :) Cudowna jest
 

shamaya

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2010
Posty
231
Punkty reakcji
0
Walizka fajna ale do torby więcej wejdzie, zawsze można wypchać trochę :)
 

domicjan21

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Walizka fajna ale do torby więcej wejdzie, zawsze można wypchać trochę :)
zgadzam się, że torba więcej zmieści, ale jak się sporo lata samolotem to tylko walizka, kupiłem sobie brytyjską Antlera i bardzo sobie chwalę, drogo, bo drogo, ale jakoś przynajmniej wysoka, natomiast jedna rzecz, jak przeglądałem wątki na forach, to właśnie ludzie się wahają czy lepsza taka z supermarketu czy z profesjonalnego sklepu, ja osobiście kupiłem w necie, ale jakoś mam bardziej zaufanie do towarów droższych
 
C

compton_style

Guest
Ja wolę torbę, bo jest wygodniejsza, można ją wziąć na ramię, ewentualnie trzymać w ręce. Walizki są wielki i nieporęczne, chociaż kółeczka to czasem wielkie udogodnienie. Ale mimo wszystko zazwyczaj wybieram torbę.
 
A

Aulelia

Guest
Walizka jest poręczniejsza, można złapać swobodnie za tą długą rączkę i ciągnąć po ziemi, a torbę trzeba nieść w ręce , nawet gdy są ciężary.
 

Triper

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
To zależy jakim środkiem lokomocji najczęściej podróżujesz. W pociągach wszędzie upchasz torbę, na lotniskach będziesz błogosławić walizkę na kółkach!
Ja jestem zwolennikiem lotów, najlepiej w ogóle bez bagażu, bo z tym dodatkowe koszty i problemy, no chyba że czasem walizka leci za darmo
 
Do góry