TOP 10 gier tej dekady

D

Dark AlexX

Guest
TOP 10 gier tej dekady


Serwis Yahoo podsumował ostatnie 10 lat i wybrał swoje Top 10 najlepszych gier tej dekady. Jako pierwszą nagrodę dostało Grand Theft Auto III, pewnie dlatego, że to właśnie ta część była (swego czasu) największym przełomem w naszej growej branży. Na listę załapał się między innymi też World of Warcraft, oraz aż kilka ekskluzywnych gier na Wii, sami zobaczcie.
Cały TOP:
//ciach
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Grałem w 7 tytułów...
Niezbyt rozumiem uznania Bejeweled za pełnoprawną grę oraz 'innowacyjność' Halo.
Brakuje mi tu Little Big Planet.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie najlepszymi grami w tym rankingu jest GTA i Colin McReally. Warto jeszcze wspomnieć o czymś takim. Fifa to też klasyka, chociaż ja tam nigdy nie byłem jakimś szczególnym fanem grania w piłkę na pececie ;-)Ale wiem, że nie jeden mój kolega spędził wiele godzin przed komputerem, grając właśnie w Fifę. Myślę, że śmiało można ją zaliczyć do klasyków :)
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
GTA owszem, reszta? Jakaś nietrafiona? Gry na Wii się załapały? Dziwny ten rank <_<. Oczywiście nie mówię o WoW-ie ale Bejeweled? To tak jakby rank jakieś dzieciaki na szybko tworzyły, wklepały to co im się w danej chwili przypomniało. Podejrzewam że to sprzedaż a nie popularność (jak wiemy to nie idzie w parze) zadecydowały o tym co się tu pojawiło.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Wielu konkretnych pozycji tu nie ma, dziwny ten rank.

BTW można zrobić forumowy ranking gier tej dekady :)
 

karolpro

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2009
Posty
472
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Katowice
W sumie z pierwszą czwórką się w sumie zgadzam, aczkolwiek, czy GTA III było przełomem ? Graficznym na pewno, ale to do Vice City ludzie chyba najchętniej wracają. WOW moim zdaniem powinien być moim zdaniem na miejscu 3ecim, a Simsy na 2gim. W końcu to Simy są ciągle popularne od wielu lat, a grywa w nie trochę więcej osób niż w WOWa. Miłą niespodzianką jest Guitar Hero, aczkolwiek mogę się z tym zgodzić, że powinno się tam znaleźć. Pozwala na odegranie swojego własnego mini koncertu, na gitarze przypominającą kształtem prawdziwą. W ogóle jedna z takich pierwszych większych nowości na konsole (mam na myśli tą gitarę - gdyby nie ona, to gra pewnie nie załapałaby się do top10, ona dodaje sporo tej grze, a jeszcze z czasem doszła perkusja).
Tylko ja się pytam co tu robi na tej liście Super Mario Galaxy, 2 gry na Wii (rozumiem Wii Sports), czy też Bejeweled?
 
Do góry