Tolerancja

lubiemachac

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Chciałem zobaczyć kogo tolerujecie:) Proszę o szczere odpowiedzi.
 

lubiemachac

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Jak uważacie czy nasz naród jest tolerancyjny? bo według mnie nie bardzo. Nie liczymy się z poglądami i zdaniem innych, uważamy ich za gorszych. Jak można by to zmienić?
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Wyszło na to, że ja też toleruję wszystko. Ale wiadomo, tolerancja ma swoje granice. Sonda może tak dobrze tego nie pokazać, bo wiadomo, że co innego jak siedzimy z herbatką przy kompie, a co innego jak się obok nas na przystanku zaczną obściskiwać dwaj mężczyźni, albo co gorsza jakiś ciul "zapoda :cenzura:istą muzą z :cenzura:go telefonu". :cenzura: głośno.

Chyba nie jest w Polsce tak źle z akceptowaniem inności. Po prostu są środowiska, które drą mordę, że geje są fe, czarni to nie ludzie, a rock'n'roll to dzieło szatana (każdy wie, kto przoduje w takich akcjach...). I to nam psuje obraz całości. Jasne, Holandią nie jesteśmy, ale w moim otoczeniu przynajmniej jakaś patologiczna ciemnota nie rzuca się w oczy.

A tolerujecie nietolerancję? :D
 

oskarek4444333

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Z tolerancja nietolerancji jest jak z przypadkami młodzieży która bezkarnie czyni a otoczenie wokół nie ma odwagi upomnieć takiego pajaca.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Według tej ankiety wyszło, że toleruję wszystko co w niej zawarte. Co do kraju ? Uważam, że nie jesteśmy zbyt tolerancyjnym narodem. Denerwuje mnie nietolerancja wobec homoseksualistów i ludzi będących innej wiary. Ludzie szukają wokół siebie ideałów, ale zapominają o tym, iż oni sami nimi nie są.
 

lubiemachac

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Orientacja seksualna i wiara to są dwie sfery,których nie można zmienić w człowieku i one powinny być właśnie tolerowane. Radioaktywna ma racje co do ideałów. Moimi ideałami są Jan Paweł II i Dalajlama, uważam ich za przykład idealnego człowieka, lecz naśladować ich jest ciężko w dzisiejszych czasach.
 
A

Aulelia

Guest
toleruję:

  • homoseksualistów
    Afroamerykaninów, Azjatów, etc
    ludzi, którzy mają inne poglądy niż ja,
    i inaczej wyglądają
    bogatszych ode mnie
    innowierców
    ludzi, którzy słuchają innej muzyki, niż ja
    feministki
    tematy, które zawierają pytanie "pomóżcie", a ich sęk polega na tym, że dziewczyna zakochała się w sąsiedzie, z którym nigdy nie rozmawiała, ale wyznała miłość przez neta
    biedniejszych
    niepełnosprawnych
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Orientacja seksualna i wiara to są dwie sfery,których nie można zmienić w człowieku i one powinny być właśnie tolerowane.
W obu przypadkach się z Tobą nie zgadzam. No ale to temat rzeka, o samym homoseksualizmie mamy na forum kilkaset stron postów.
 

Misholec

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
W obu przypadkach się z Tobą nie zgadzam. No ale to temat rzeka, o samym homoseksualizmie mamy na forum kilkaset stron postów.

Ale to tak do bólu nieistotny temat. Taki w sam raz dla internetowych ekspertów. Wolno sobie pakować w zad, czy nie? Straszne rzeczy...

Toleruje się to, co nam nie przeszkadza. I ja do tego się stosuję :)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
O odmiennym kolorze skóry - toleruję
Wyznających inna religię - toleruję
O orientacji seksualnej innej niż twoja - toleruję
Z upośledzeniem umysłowym - toleruję
Bezdomnych - toleruję, ale traktuję z dużym dystansem
O innych pogldach niż twoje - toleruje i cenię za to, że ktoś ma swoje zdanie i jest w stanie go bronić
Słuchających innego rodzaju muzyki - toleruję i naprawdę lubię czasami posłuchać czegoś odmiennego
Biedniejszych od ciebie - toleruję
O stylu innym niż twój - toleruję
O wadze i wzroście mocnno odbiegajacych od twojego - toleruję
Bogatszych od ciebie - toleruję, dopóki ich zachowanie mi to umożliwia.

A jeśli mowa o sytuacji w Polsce, to jest to jedna wielka porażka.. Nie obrażając tych, którzy są tolerancyjni. Takich osób jest stanowczo za mało.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Tolerancja to jedno, akceptacja to drugie. Często tolerujemy dane osoby dopóty, dopóki 3mają się od nas z daleka, lub wtedy, gdy tylko teoretyzujemy.

Ja otwarcie przyznaję, że osób bezdomnych się obawiam. Fakt, dam takiemu komuś jakieś drobne, ale już na dłuższą rozmowę mnie raczej nie namówi. Inna sprawa, że przeważnie są pijani i natrętni, nierzadko agresywni. Ale nie chcę generalizować, być może tylko takich miałam okazję spotkać.

Natomiast jakakolwiek odmienność mnie w innych nie odrzuca. Wręcz przeciwnie - ciekawi.
Wyjątek stanowi tu jedynie osoba z olbrzymią nadwagą - zastanawiam się wtedy, czy to kwestia hormonów, czy jednak niezdrowego stylu życia.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
O odmiennym kolorze skóry - toleruję
Wyznających inna religię - toleruję
O orientacji seksualnej innej niż twoja - toleruję, a raczej staram sie :]
Z upośledzeniem umysłowym - toleruję
Bezdomnych - tutaj dość trudno jednoznacznie mi odpowiedzieć, jeśli bezdomnego mamy namyśli jakiegoś menela leżacego na dworcu to nie toleruje.
O innych poglądach niż twoje - toleruje , zawsze staram sie zanalizować poglady innych, sprawdzając czy aby na pewno moje poglady są słuszne
Słuchających innego rodzaju muzyki - toleruję, pod warunkiem że nikt mi nad uchem nie puszcza na cały regulator jakiś death metali czy innych skrajności.
Biedniejszych od ciebie - toleruję
O stylu innym niż twój - toleruję
O wadze i wzroście mocnno odbiegajacych od twojego - toleruję
Bogatszych od ciebie - toleruję, o ile nie są spaczeni.
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
Z wymienionych toleruję wszystko.
A nie uważam się za tolerancyjną.
Tolerancja jest czasem inną nazwą obojętności - ktoś tak kiedyś powiedział
Nie toleruję przemocy, pedofilii, aborcji, eutanazji etc.
Nie jestem tolerancyjna.
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Toleruję wszystkich z wyżej wymienionych, to jest ich życie a mi nic do tego, mogą być homoseksualistami, wyznawcami innych religii, bogaczami i kimkolwiek jeszcze. Dlaczego mam niby ich nie tolerować? bo mają inne poglądy na świat, wierzą w co innego, każdy wybiera sobie swoją ścieżkę i idzie nią przez życie, ja również mam swoją i nie wtrącam się do innych.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
A co rozumiesz poprzez tolerowanie osób o innym kolorze skóry? To że istnieją w świecie? to że pojawiają się w moim otoczeniu czy to że kolonizują mój kraj? To takie przykładowe pytanie...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
O odmiennym kolorze skóry - nie przeszkadzają mi
Wyznających inna religię - o ile z neoficką gorliwością nie usiłują prowadzić kampanii konwersyjnej - jest cacy
O orientacji seksualnej innej niż twoja - nawet nie zwracam uwagi
Z upośledzeniem umysłowym - toleruję
Bezdomnych - staram się unikać, ale póki znajdują się na dystans i w miarę nie śmierdzą - nie przeszkadza mi
O innych poglądach niż twoje - toleruję, chociaż zdarza mi się ich ignorować
Słuchających innego rodzaju muzyki - póki nie słuchają jej przez głośniki, a przez słuchawki w miejscu publicznym - cacy
Biedniejszych od ciebie - toleruję
O stylu innym niż twój - toleruję
O wadze i wzroście mocnno odbiegajacych od twojego - toleruję
Bogatszych od ciebie - toleruję
 
Do góry