Tłusty czwartek

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Pączki spoko ale więcej jak 2-3 to nie zjem jednego dnia :) Dużo bardziej wolę faworki ale tylko domowej roboty, świeżutkie i mięciutkie :D
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Ja zjadłam 1 pączka i 5 faworków. A jak z tym u was ? :D
 
M

MacaN

Guest
O kurcze... nie liczyłem :D zjadłem jedną oponkę i dobre 25-30 faworków... Ogólnie jestem troszkę najedzony i wypadałoby to teraz przekuć w energię do treningu :D
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Ja zjadłam jednego zwykłego pączka, kilkanaście faworków i kilkanaście pączków z serka homogenizowanego - uff, mam już dość :D
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Ilusia napisał:
Ja zjadłam jednego zwykłego pączka, kilkanaście faworków i kilkanaście pączków z serka homogenizowanego
A które były najlepsze ? :)
 
M

MacaN

Guest
No, kalorie zostały spalone, energię po jedzeniu przekułem w trening.

Jutro poprawka :D Trzeba wyłapać niedobitki :p
 

Gosia Sosnowska

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Opole
Oj tak, pączki domowe na serku homohenizowanym są przepyszne i bardzo łatwe do zrobienia :) Wpadłam ostatnio na pomysł, żeby zrobić je z nadzieniem z odrobiną budyniu waniliowego, wyszły rewelacyjnie... Choć dla większego efektu najlepiej nie dopieć (dosmażyć) ich do końca, mają takie kosmiczne kremowe wnętrze wtedy :) Poza tym faworki! Oponki! I człowiek zaczyna się turlać... ;D Ale jaki zadowolony! I nie ważne, ze Tłusty Czwartek jest raz w roku, ja czekam na okolice Wielkanocy, żeby znowu się czymś popisać.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
GavieRu napisał:
pączki domowe na serku homohenizowanym są przepyszne i bardzo łatwe do zrobienia :) Wpadłam ostatnio na pomysł, żeby zrobić je z nadzieniem z odrobiną budyniu waniliowego, wyszły rewelacyjnie...
A kremem nadziewasz przed czy po usmażeniu ? Moje ciasto było dosyć miękkie i ciężko je napełnić kremem.
 
Do góry