Tłumacz google

aod

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam mam pytanie na temat tłumacza google czy dobrze tłumaczy składnie zdań w języku trochę technicznym, chodzi mi o języki słowacki, czeski, niemiecki , bułgarski, ukraiński, węgierski czy ma ktoś doświadczenia w tłumaczeniu na te języki. Proszę o pomoc.

Krzysztof
 

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
Translator google z zasady nie tłumaczy dobrze składni (/gramatyki). Z językami, które wymieniłeś nie mam, co prawda, dużego doświadczenia. Mogę powiedzieć na pewno, że arabski, chiński i japoński tłumaczy na angielski i polski zupełnie bez sensu. Niemiecki z tego, co pamiętam też niekoniecznie. Tłumaczyłam tylko krótkie zdania i szło się domyślić, o co chodzi, ale poprawne to to nie było. Jak chcesz się dowiedzieć, czy umie tłumaczyć z jakiegoś konkretnego języka, to wrzuć kawałek jakiegokolwiek tekstu w tym języku i zobacz, czy to, co wyjdzie ma sens... :]
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Nie wiem czy to jeszcze aktualne
Ale ja znam język Ukrainki do perfekcji
Mógłbym ci z tym językiem pomóc
 
I

immanentne

Guest
Witam mam pytanie na temat tłumacza google czy dobrze tłumaczy składnie zdań w języku trochę technicznym, chodzi mi o języki słowacki, czeski, niemiecki , bułgarski, ukraiński, węgierski czy ma ktoś doświadczenia w tłumaczeniu na te języki. Proszę o pomoc.
Krzysztof

osobiście uważam, że google translator w ogóle nie jest zbyt precyzyjny i jego używanie ograniczyłabym na Twoim miejscu do minimum, a już sczególnie jeśli masz do zrobienia takie tłumaczenia specjalistyczne w wielu mniej popularnych językach, możliwe, że angielski maja dopracowany, ale bułgarski czy ukraiński to na prawdę wątpliwe, aby poziom mieli jakiś wygórowany...najlepiej jeśli zlecisz przetłumaczenie takiego tekstu
 
Do góry