Tiki nerwowe

lejdis2607

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tam w świecie :D
Witam !!! nie wiem dlaczego umiescilam ten temat akurat tutaj, ale moze dlatego, ze dotyczy on plci meskiej. Dlatego to pytanie nie jest skierowane tylko dla was panowie lecz takze dla pan. Mianowicie zauwazylam u mojego brata czeste mruganie jednym zwykle <lewym> okiem. Zaniepokoilo mnie to troche dlatego kazalam mu isc do lekarza okulisty, poszedl powiedziala, ze to jakies uczucielnie na kurz, ze ma wrazliwe oczy itp. Dala jakies krople i cos tam jeszcze, miala byc poprawa... lecz jej nie widac, tzn przez jakis okres czasu bylo dobrze nie mrugal praktycznie w ogole lecz znow to powrocilo :( nie wiem co robic on mnie nie slucha nie chce sie dalej leczyc... nie chce by moj brat mial jakis defekt oczny i to widoczny bo golym okiem kazdy to zauwazy jak sie przypatrzy. Nie wiem moze to jest niewyleczalne bo to jakis tik od urodzenia, bo powiem ze ma to juz od malego. Ma 21 lat. Myslalam tez o tym, ze moze to byc jakis uszkodzony nerw... juz sama nie wiem :( prosze o jakas sensowna porade bo naprawde juz nie wiem co mam robic, a ta doktor pani jakos nie wzbudzila mojego zaufania :/ pozdrawiam :) 
 

theoddone

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
33
może ma cukrzycę? moja babcia, która ma cukrzycę też ma takie tiki. ja właściwie również, ale cukrzycy nie mam.
 

theoddone

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
33
nie, nie leczę się, bo zdarza mi się to raz na kilka miesięcy, ale jednak zaobserwowałem ten tik.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Podobno niedobór magnezu powoduje drganie powiek...
Też tak nieraz mam, czuję, że powieka mi "skacze", ale rzadko się to zdarza

Ale skoro Twój brat ma tak od dawna, to powinniście iść z tym do lekarza, jeżeli jedna lekarka nie wzbudziła Twojego zaufania, to wybierzcie się do innego
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Brak magnezu może być powodem skurczy mięśni nie tylko oka. Jednak ten przypadek który jest opisany powyżej, to zupełnie co innego. Widziałem ludzi którzy mają takie tiki. Tyle że w wiele gorszym wydaniu. Takie coś na pewno nie jest spowodowane brakiem magnezu. Nie wiem dokładnie co to jest, więc nie próbuję tego wyjaśniać i wprowadzać w błąd. Wiem że w wielu przypadkach nie da się z tym nic zrobić. Mimo wszystko wizyta u lekarza jest sprawą priorytetową.
 
Do góry