The sims 2

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
O!Co sadzicie o tej grze :rotfl: panie,panowie :D ???
Dla maluchów,dla dzieci starszych a moze dla dorosłych???
Czy wy osobiscie w nia gracie,jak Wasm sie podoba :) ??
Cos ode mnie:Dla mnie fajna gra :p ,czasami w nia gram :zawstydzony: .

Moze jakies kody ,porady :D .Ja z checia pomoge :hyhy: :hyhy:

Podam kilka przydatnych rzeczy :)

ELEMENTY WŁASNE
---------------
Do gry możesz dodawać własne elementy w kategoriach skórek, muzyki, kanałów telewizyjnych, gier wideo, kolekcji, terenów okolic i miniaturek okolic.

Skórki: W celu wykorzystania pliku .sims2skin lub .sims2pack, stworzonego przez innego użytkownika za pomocą programu The Sims 2 Warsztat, wystarczy kliknąć dwukrotnie na tym pliku. Plik zainstaluje się automatycznie, niezależnie od tego, gdzie się będzie na Twoim komputerze znajdować.

Muzyka: Aby wprowadzić do gry własną muzykę, przejdź do katalogu Moje dokumentyEA GamesThe Sims 2Music i skopiuj swoje pliki .wav lub .mp3 do odpowiedniego foldera.

Technologia kodowania dźwięku MPEG Laser-3 na licencji Fraunhofer IIS i THOMSON multimedia.

Kanały telewizyjne: Aby kanały telewizyjne w grze odtwarzały Twoje filmy, przejdź do katalogu Moje dokumentyEA GamesThe Sims 2Movies i umieść pliki .avi w odpowiednim folderze. Pliki powinny mieć dźwięk stereo i rozmiar obrazu 128x128, inaczej zostaną dopasowane i zniekształcone.

Gra wideo: Aby Twoje filmy były odtwarzane jako gry wideo, wykorzystaj jakikolwiek istaniejący plik o rozszerzeniu avi. Nastepnie przejdź do katalogu z grą, a następnie do jednego z podfolderów My DocumentsEA GamesThe Sims 2MoviesGames i umieść w odpowiednim folderze swoje pliki. Zmień nazwę swojego pliku z filmem na dokładnie taką samą, jaką nosi jeden z istniejących plików (nazwagry_ATTRACT.avi, nazwagry_INTRO.avi, nazwagry_P1LOSE.avi, P1WIN.avi, nazwagry_P2LOSE.avi, lub nazwagry_P2WIN.avi, gdzie nazwagry=bus, ssx, lub sc4), następnie skopiuj swój film do folderu, zastępując istniejący plik. Dzięki temu podczas rozgrywki Twój film będzie odtwarzany na ekranie gry.

Ikony kolekcji: Aby użyć swojej ikony dla własnej kolekcji, skopiuj odpowiedni plik w formacie .tga, .jpg, .png lub .bmp do katalogu Moje dokumentyEA GamesThe Sims 2CollectionsIcons, a Twój obrazek znajdzie się wśród dostępnych możliwości przy tworzeniu nowej kolekcji. Ponieważ obrazki są dopasowywane do domyślnego kształtu, najlepiej, jeśli Twoje grafiki będą małe i w przybliżeniu kwadratowe.

Własne okolice wykorzystujące teren SimCity 4:
Nowe własne dzielnice dla The Sims 2 można tworzyć z użyciem narzędzi kształtowania terenu SimCity 4. Przede wszystkim do The Sims 2 można importować jedynie małe miasta, pamiętaj więc o tym, by nie rozpocząć pracy od średniego czy dużego. Zadbaj o to, by miasto miało ulice, inaczej nie będzie można umieścić w okolicy żadnych parcel. Umieść plik .sc4, który chcesz wykorzystać, w katalogu Moje dokumentyEA GamesThe Sims 2SC4Terrains. Gdy przejdziesz w grze do ekranu tworzenia okolicy, Twój teren będzie dostępny jako podstawa do utworzenia nowej okolicy.

Proszę zwrócić uwagę na następujące fakty:

Importować można większość elementów terenu, utworzonych za pomocą narzędzi trybu boskiego, włącznie z roślinnością (z wyjątkiem palm). Fauna (zwierzęta) nie jest importowana. Zauważ, że importowane tereny odzwierciedlają pierwotny układ SimCity.


Jeśli chodzi o narzędzia trybu burmistrza, do okolic Sims 2 importowane będą jedynie mosty z SimCity 4 i inne z SC4 Deluxe jak np. ręcznie wyznaczane drogi/ulice biegnące prosto, zakręty pod kątem prostym, ślepe uliczki oraz skrzyżowania w kształcie krzyża i litery T. Drogi i tory biegnące po przekątnych zostaną zignorowane i nie będą importowane. Ignorowane będą też praktycznie wszystkie rozmieszczane elementy: strefy, drogi/autostrady na estakadach, budynki i inne obiekty, lotniska, obiekty charakterystyczne itd.


Po wprowadzeniu terenu do okolicy w The Sims 2 domyślny typ terenu można zmieniać za pomocą następującego kodu:
1. Wczytaj okolicę, którą chcesz modyfikować, i otwórz konsolę, naciskając
Ctrl-Shift-C
2. Wpisz:
terrainType Desert (Zmienia bieżący teren okolicy na pustynny. Zwróć uwagę na wielkość liter w tym kodzie.)
terrainType Temperate (Zmienia bieżący teren okolicy na trawiasty. Zwróć uwagę na wielkość liter w tym kodzie.)


MINIATURKA WŁASNEJ OKOLICY
---------------------------
W celu stworzenia własnej miniaturki, która będzie przedstawiać Twoją okolicę
w menu głównym, najpierw zapisz obraz, którego chcesz użyć, w formacie .png file (najbardziej odpowiednia proporcja szerokości do wysokości to 4x3, ale innego rodzaju obrazy zostaną odpowiednio rozciągnięte i dopasowane). Plik musi mieć nazwę N0XX_Neighborhood.png (gdzie XX należy zastąpić numerem okolicy). Umieść go w katalogu odpowiedniej dzielnicy (na przykład Moje dokumentyEA GamesThe Sims 2NeighborhoodsN004).
 
K

kropka

Guest
Ja po prostu KOCHAM ta grę!!ale niestety nie mam jeszcze 2:(ale rozwazam taka mozliwosc.Do tej pory grałąm we szystkie simsy tzn. BALANGA, WAKACJE, ZWIERZAKI, RANDKA itd.. siedziałm godzinami przy kompie:) gar jak najbardziej dla wszystkich..a zwłaszcza dla mnie:) hihih milusia jak juz sobie kupie 2 to sie zgłosze o porady:) ale fajna jest??? :D
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
siemka
ja gram czasem w ta gre
ale nieszczególnei z ania rpzepadam. Jest fajna - grafika dzwieki, pomysł. Ogólnie spox. ale to nie mój typ :) ja gram w Need for Speed underground 2
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Ja kiedys gralem w Simsy ale po krotkim czasie mi sie po prostu znudzily. One tak samo jak wlasne zycie z czasem obrzydnie i niechce sie na nie patrzec. :p
 

Biała dama

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn :D
nom fajne jak chcecie to mogę dać Kody:
motherlode - 50.000 tysięcy $
intprop censorgridsize 0 - brak cenzury
moveobjects on - sami wiecie :p
 

Myszkaxd

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Polski :)
Simsy ..!

Mi zabardzo nie podoba sie ta gra..Wole grac w TIBIE :) To dopiero jest gra...TIBIA to gra, w ktora graja prawie wszyscy moi znajomi :] Tibia normalna jest :eek:k: ,ale OTS to juz GIT..Normalnie zabijasz tam wszystko co sie rusza:)Ktos jeszcze gra w TIBIE???? TIBIA RULESSS... :)
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
UUUUUUUUUUUwielbiam the sims. A zwłaszcza 2 !!! Już nawet wyszedl pierwszy dodatek. Kocham tą grę choć wiem że wielu moim znajomym się po prostu po jakims czasie nudzi. Np. moj kumpel powiedzial ze za mało w niej mięsa i ze nie gra juz :]

Ale ale ... mam pytanie do tych którzy graja w "The sims 2 - Na studiach". Nie wiecie przypadkiem jak mozna budowac akademiki ??? Bo chyba wykorzystałam juz wszystkue mozliwosci i jakos nie wyszlo ... POMÓŻCIE
 

Patrycja86

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
401
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta :P
Ja jescze nie kupiłam dodatku.A moze wiecie jak ja mam piracie simsy 2 to czy do nich bede mogła zainstalowac dodatek?bedzie mi chodził??
 

rose24onabdg

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
110
Punkty reakcji
0
też w nią czasem gram


uważam że to takie przedłużenie bawienia się lalkami barbie z dzieciństwa heeheheeheheheehe


:hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:


ALE DUŻO FAJNIEJSZE


hihihihihihihih
 

magda1560

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2005
Posty
163
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
ehh gram w ta gre czesto znaczy gralam bo mi sie jak narazie znudzily i czekam na dodatek
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
ja mam pirata i gre i dodatek ... (ale ciiiiiiiiiiii) i chodzą bezbłednie !!!
 
K

kropka

Guest
hmmm sobie tak mysle ze skoro macie piraty to moze ja tez sobie załatwie...problem tkwi w tym ze nikt z moich znajomych nie ma tej gry:( ;( a moze znajdzie sie ktos tak miły i wspaniały i by mi przegrał, no i oczywiscie nie za free :D
 

Biała dama

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn :D
furley napisał:
The sims 2 - Na studiach". Nie wiecie przypadkiem jak mozna budowac akademiki ??? Bo chyba wykorzystałam juz wszystkue mozliwosci i jakos nie wyszlo ... POMÓŻCIE
Wiesz ja nie mam na studiach ale do budowania akademików potrzebny jest kod. Zaraz go odszukam!!!

Znalazłam instrukcję.Proszę:
jak wybudować akademik.
1. wejdźcie na pustą parcelę mieszkalną i wybudujcie akademik, jaki Wam się podoba. musicie jednak pamiętać o:
- ustawcie błyszczącą, srebrną (nową) kuchenkę (przy niej może gotować ten darmowy kucharz)
- ustawcie kilka wysepek kuchennych, gdzie kucharz będzie mógł ustawiać jedzenie
- upewnijcie się, czy wstawiliście zlew, lub zmywarkę
- jeśli chcecie używać drzwi, które można zamykać, upewnijcie się, żeby tabliczka wychodziła na zewnątrz. potrzebne są jedne drzwi na pokój.
2. wpiszcie kod - changeLotZoning dorm, który spowoduje zmianę parceli na akademik.
3. zapiszcie i wyjdźcie.
 
G

GROM

Guest
Hej ludziska jestem nowym członkiem tego jakże ciekawego forum i mam taką teorie, która głosi, że w każdą grę wbudowana jest liczba możliwych akceptowalnych sequeli (dodatków jakby ktoś nie wiedział :)).I Gdy się ją przekroczy, uczucia graczy dokonują gwałtownej wolty.Tak było z "Tomb Raiderem" i słynną Larą , która z symbolu seksu itd. stała się nagle obiektem kpin. Obawiam się że najnowsze Simsy dotarły do tej granicy.Ani kroku dalej, bo bedzie naprawdę źle !
 
Do góry