The Birthday Massacre

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
thebirthdaymassacre-band.jpg

The Birthday Massacre Kanadyjski zespół elektro gothowy/synth rockowy założony w 2000r. Wygląd, nazwa i fatunek może odstraszać a ludzi z zamkniętym umysłem na inne brzmienia może wywołać śmiech bądź też odruchy wymiotne. Zespół omylnie kojarzony jest z subkulturą emo, omylnie oczywiście. Zespół charakteryzuje się specyficznym słodko/mrocznym klimatem przy akompaniamencie gitar i syntezatorów. Jednak największym znakiem rozpoznawczym zespołu jest wokalistka Chibi która idealnie wpasowuje się w oryginalny klimat zespołu swoim zachowaniem scenicznym.
TBM jest dla mnie zespołem dość specjalnym ponieważ otworzył mi umysł na inne gatunki i brzmienia. Napewno nie można powiedzieć że grają ciężko jednak napewno oryginalnie i nie podrabialnie o co obecnie ciężko w obliczu zasypu tak samo brzmiących zespołów. Moja sympatia do tego zespołu jeszcze bardziej wzrosła po koncercie jakieś 2 miesiące temu. Urzekł mnie klimat i integracja zespołu (a szczególnie Chibi) z fanami.

Teledyski:

Looking Glass

Blue

In The Dark

Nevermind


No i mała próbka z koncertu:

Video Kid

Red Stars
 

taboe

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin/Banbury/Oxford
Szczerze! Zachęcam do posłuchania!Po otworzeniu tematu i zobaczeniu fotografii zamieszczonej powyżej stwierdziłem, że wyglądają Oni dziwnie i chcą w jakiś sposób zwrócić na siebie uwagę. A tu proszę wszystkie albumy w przeciągu chwili znalazły się na dysku. Zespół bardzo specyficzny. Wyrabiają swój własny styl, którego ciężko wyszukać wśród wielu zespołów, jest to można powiedzieć jakaś mieszanka , która daje super efekt. Proszę się nie sugerować faktycznie Ich wyglądem bo o gustach się nie dyskutuje:pP. Piosenka "Looking Glass" z albumu o tej samej nazwie jak dla mnie wymiata. Czegoś takiego można słuchać! Polecam i pozdrawiam szczególnie LaggeR'a za odkrycie. AdekU
 
Do góry