testy na dopalacze

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Czy popularne multitesty do wykrywania narkotyków w moczu (zakupione w aptece), mają szanse wykryć użycie dopalaczy ? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Możliwe, że wykryją syntetyczne kanabinole (czyli wszystkie ziołowe mieszanki), ale nie mam pewności.
W każdym razie testery które używa policja do sprawdzania czy w torebce jest susz marihuany czy np. pietruszka, przy sprawdzaniu "mieszanek ziołowych" (Taifun itp.) z dopalaczy/smartszopów dawały pozytywny wynik na obecność właśnie marihuany.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Już Ci mówiłem, że substancji psychoaktywnych nie dzieli się na narkotyki i dopalacze i nie mam zamiaru się powtarzać. W tych produktach siedzą różne substancje, niektóre z nich zapewne mogą być wykryte, a inne nie. Nie słyszałem nic o przypadkach pozytywnych wyników w mieszankach ziołowych. Stare proszki na mefedronie i piperazynach też dawały negatyw w multitestach. Kiedyś były jakieś tabsy na pochodnej tramadolu, możliwe że dawały pozytyw na opiaty. Nie wiem jak z nowszymi środkami.
 

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Ok Panowie (i Panie) dzięki za wypowiedzi, no cóż trzeba będzie samemu sprawdzić :(
Gdyby okazało się że multitesty nie wykrywają dopalaczy, wtedy zrozumiałbym ich popularność, nawet wśród tych rozumniejszych graczy.
Pozdrawiam i dziękuję.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Nie słyszałem nic o przypadkach pozytywnych wyników w mieszankach ziołowych.
Ja właśnie słyszałem, że ładnie barwi się tester w nich :)

Ale wiadomo, co innego z wykrywaniem substancji zawartej w suszu, a co innego jakiegoś składnika po metabolizmie itp.
 
M

marcin.ch

Guest
musisz sprawdzic na opakowaniu na jaka substancje sa te testy
bo dopalacze maja rozne sklad
np trawki to sa roznego rodzaju szalwie
a te proszki zawieraja zazwyczaj mefedron
sprawdz czy te substancje sa na tym tescie
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Szałwię to sprzedawano kilka lat temu, od dawna jest nielegalna. Palenia opierają się na syntetycznych kanabinoidach, którymi nasączone są jakieś chwasty. Multitesty są konstruowane pod popularne narkotyki, czyli THC, amfetamina, kokaina, opiaty. Czasami bzd.
 

jacek869

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
242
Punkty reakcji
7
Wiek
60
Miasto
W-wa WF
Marcin, test o którym mówię, pokazuje pięć różnych grup narkotyków,(mj, hera, amfa, kokaina i coś jeszce) i właśnie pytanie czy dopalacze zawierają te narkotyki czy są to na tyle nowe substancje że test ich nie wykryje.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Tych substancji nie zawierają na pewno. Niektóre zawierają ich analogi. Jeśli chodzi o marihuanę to mieszanki zawierają sztuczne kannabinoidy (syntetyczne pochodne THC), które jak Wloocibor pisał mogą zostać wykryte, chociaż z tego co wiem to z moczu nie wyjdą. Hera to opiat, kiedyś były tabletki na pochodnej Tramadolu, które mogły dać pozytywny wynik testu. Jeśli chodzi o amfetaminę, to mefedron i inne ketony mają zbliżoną budowę do niej i ponoć były przypadki pozytywnego wyniku, ale to też zależy od danej substancji, sam mefedron nie wychodził. Możliwe, że tą piątą substancją było MDMA, ale tutaj na 100% nie ma analogu, który mógłby być wykryty.
 
Do góry