Test Fobii / Kreon

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Zna ktoś ten zespół ?
Ostatnio udało mi się zdobyć długo poszukiwaną kasetę "Thrash Demo Live", oryginał z Polmarku z 1988 roku.
Wszystko, co zostało wydane, można zdobyć, czasem trudniej, czasem łatwiej, ale można.
Ja radzę sobie doskonale bez mp3.

Wracając do tematu, "Thrash Demo Live" to bardzo drapieżny thrash metal z charakterystycznym wokalem, wokalistą jest człowiek o ksywie Zaran i ma bardzo ciekawy wokal. Chwilami ostro i wysoko, często też bardziej melodyjnie, przeciągając sylaby, czasem wyjątkowo wysoko, jak King Diamond.
Całość, muzyka oraz śpiew stoją na bardzo wysokim poziomie, także poziom artystyczny tekstów i klimatów utworów.
Jeden z lepszych thrash metalowych zespołów z naszego kraju.
Moje ulubione kawałki z demo, to przede wszystkim "Śmierć", oczywiście obłędny "Obłęd" i "Przeznaczenie".
Kawałek "Obłęd" ma charakterystyczny klimat, który ciężko opisać, to jeden z tych utworów, które w dużym stopniu pobudzają słuchacza do refleksji.
Śmierć to typowy thrashowy killer, posiada w środku lżejszy przerywnik, oprócz tego szczególnie przypadł mi do gustu utwór "Zombie".

Zespół wydał jeszcze później w tym samym roku ( 1988 ) LP "Zbrodnia, kara, prawo... i co jeszcze czeka nas ?", wiem też, że na pewnym innym wydaniu demo (bodajże ZPR Katowice), znalazł się utwór pt. "Bitwa", który zespół grał na Metalmanii 86 jeszcze jako Test Fobii.

Polecam ten zespół.
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Znam ten zespół :) Zasługuje on na wyróżnienie,występowali chyba jeszcze pod nazwą "Test Fobii" na FMR w Jarocinie w 1985 roku i tam zagrali kawałek,który wpadł mi w ucho "Niech żyje król",którego to kawałka nie wydano nigdy na żadnej taśmie czy płycie <_<
 
Do góry