Terry Pratchett

Mogget

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Uwielbiam "Świat dysku" niesamowicie absurdalny humor. Szkoda, że Sir Terry zachorował, nie wiadomo ile będzie jeszcze w stanie napisać książek. Do moich ulubionych należą wszystkie książki o Straży i Czarownicach :) Lubię też Śmierciucha za ten styl JEGO WYPOWIEDZI :p
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Uwielbiam "Świat dysku" niesamowicie absurdalny humor. Szkoda, że Sir Terry zachorował, nie wiadomo ile będzie jeszcze w stanie napisać książek. Do moich ulubionych należą wszystkie książki o Straży i Czarownicach :) Lubię też Śmierciucha za ten styl JEGO WYPOWIEDZI :p
Na co może Plon mieć nadzieje, jeśli nie na troskę Kosiarza? ;)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ja czytałam jedynie "Johnny i zmarli" (niestety jedynie to miałam dostępne w formie e-booku, a nie chce kupować kota w worku) i nie byłam zachwycona. Zobaczymy jak kolejne części się prezentują ;)
PS: Jak ktoś ma pierwszą itd. część Świata Dysku na kompie to byłabym wdzięczna za przesłanie na rybcia136@buziaczek.pl :p
 

Makao

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
49
Punkty reakcji
1
Ja też jeszcze nie czytałam, choć nie raz już słyszałam zachwyty nad Światem Dysku. Ale uwielbiam absurdalny humor, więc z pewnością niedługo przyjdzie czas i na Terry'ego. Na razie szczególnie zachęca mnie ten cytat o komplikowaniu najprostszych czynności :D
 

trus992

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
30
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostróda
Czytałem kolor magii,blask fantastyczny,równoumagicznienie,mort a teraz czarodziecielstwo.Wszystkie książki są nie do opisania.Pratchett to nie J.KK Rownling.Jego twórczość jest porównywalna z powieściami typu Władcy Pierścieni Tolkiena.Bez dwóch zdań-dzieło,do którego serdecznie zachęcam!

Świetne cytaty występują w książkach!Dobór świetnych i śmiesznych dobranych słów.
Czysta komedia pomieszana z fantastyką.
Polecam.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości"-Terry Pratchett :lol:
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Czytałem kolor magii,blask fantastyczny,równoumagicznienie,mort a teraz czarodziecielstwo.Wszystkie książki są nie do opisania.Pratchett to nie J.KK Rownling.Jego twórczość jest porównywalna z powieściami typu Władcy Pierścieni Tolkiena.Bez dwóch zdań-dzieło,do którego serdecznie zachęcam!
Ale które dzieło? Bo podałeś 4 tytuły :p
Świetne cytaty występują w książkach!Dobór świetnych i śmiesznych dobranych słów.
Czysta komedia pomieszana z fantastyką.
Polecam.

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości"-Terry Pratchett :lol:
Chrzanisz! Ja widziałam jak ktoś na forum to samo napisał! :D
Brawa dla Pratchetta! :)

Mógłby ktoś przesłać mi początkowe części "Świata Dysku"??? (albo wszystkie :D) Bo nie mam możliwości ani ich kupić, ani wypożyczyć :/
 

Shym

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
ten człowiek po prostu rozwala.
Cytaty z jego książek są bardzo często używane współcześnie. Nie wiedziałem o tym dopóki nie zapoznałem się z jego twórczością ! Polecam wszystkim ! Szczególnie tomy poświęcone Strażnikom Miejskim ! ^_^
 

Gwynbleidd

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
A ja zaczynam od Kosiarza, co prawda na razie nie skończyłem, ale to, co już przeczytałem jest świetne:)
 

Aim

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja już od jakiegoś czasu miałam zamiar zabrać się za jego twórczość ale ostatnio zmobilizowałam się i przeczytałam jak dotąd "Dysk", "Ciemną stronę słońca", "Kolor Magii" i "Blask fantastyczny".. i stwierdzam szczerze, że wciągnęło mnie na dobre : ) Te książki są świetne, po prostu nie mogę się od nich oderwać ; )
 
Do góry