'Terminal'

Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Witam. Potrzebuję pomocy. :D
Otóż jestem w LO na profilu informatycznym. I zaczynamy przerabiać Linuxa. Jest tam taki program jak 'Terminal' - takie czarne okienko, gdzie się takie różne duperela wpisuje. xD
W każdym razie chciałam się trochę poduczyć tego w domu, ale mam Windowsa. I tu moje pytanie: czy mogę sobie na Windowsie XP zainstalować taki 'Terminal'? A raczej, czy istnieje coś podobnego, co mi będzie działało..?

Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)
<ja_zielona_jak_dolar>
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Nie, w windowsie nie ma takowego terminala, nawet jesli by był to całkiem inny niż linuksowy.
Ściągnij sobie program "Putty" i znajdź jakiegoś darmowego Shella (najlepiej żeby był postawiony na takim samym distro jak masz w szkole)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Oj nie wytłumaczyłeś jej chyba dostatecznie. Skoro jest "zielona" wątpię aby wiedziała co to Shell. Tak czy owak może ściągnij sobie jakiegoś Linux'a bootowanego z pendrive'a, np. BackTrack 3. Wpisz po prostu w google jego nazwę i poszukaj oficjalnej strony. Download i ze strony przeczytaj sobie jak poprawnie wgrać oraz włączyć, ewentualnie ściągnij coś na LiveCD, takich dystrybucji jest pełno :) Będziesz mogła się uczyć :)
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Oj nie wytłumaczyłeś jej chyba dostatecznie. Skoro jest "zielona" wątpię aby wiedziała co to Shell
Wystarczy w Wielkiej Wyroczni Google wklepać "Shell" i wszystko jasne :p

Co do live CD to w sumie lepszy pomysł (zależy też od distro, bo nie każde ma live cd)
 

h4x0r

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Ze wszond
Witam. Potrzebuję pomocy. :D
Otóż jestem w LO na profilu informatycznym. I zaczynamy przerabiać Linuxa. Jest tam taki program jak 'Terminal' - takie czarne okienko, gdzie się takie różne duperela wpisuje. xD
W każdym razie chciałam się trochę poduczyć tego w domu, ale mam Windowsa. I tu moje pytanie: czy mogę sobie na Windowsie XP zainstalować taki 'Terminal'? A raczej, czy istnieje coś podobnego, co mi będzie działało..?

Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)
<ja_zielona_jak_dolar>

O k.... bez komentarza... PROFIL INFORMATYCZNY - jak odpalić to czarne okienko z Linuksa? HAHAHAHAHAHAHAHAHA... ROTFL LOL LMAO

Oj nie wytłumaczyłeś jej chyba dostatecznie. Skoro jest "zielona" wątpię aby wiedziała co to Shell. Tak czy owak może ściągnij sobie jakiegoś Linux'a bootowanego z pendrive'a, np. BackTrack 3. Wpisz po prostu w google jego nazwę i poszukaj oficjalnej strony. Download i ze strony przeczytaj sobie jak poprawnie wgrać oraz włączyć, ewentualnie ściągnij coś na LiveCD, takich dystrybucji jest pełno smile.gif Będziesz mogła się uczyć smile.gif

To tak jakbyś staremu dziadkowi zaproponował przesiadkę z Fiata 126p do bolidu F1.
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
O k.... bez komentarza... PROFIL INFORMATYCZNY - jak odpalić to czarne okienko z Linuksa? HAHAHAHAHAHAHAHAHA... ROTFL LOL LMAO
Nie od razu się wszystko umie. Właśnie po to wprowadzają im w szkole czarne okienko, żeby później śmiała się z innych niewtajemniczonych, tak jak teraz Ty z niej :p
A dla zainteresowanej tematem, żeby oswoić się z konsolą, polecam TEN artykuł. :)
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Nie, w windowsie nie ma takowego terminala, nawet jesli by był to całkiem inny niż linuksowy.
Ściągnij sobie program "Putty" i znajdź jakiegoś darmowego Shella (najlepiej żeby był postawiony na takim samym distro jak masz w szkole)
Tak też myślałam. O Puttym czytałam już co nieco, to będzie chyba najlepsze rozwiązanie.

Oj nie wytłumaczyłeś jej chyba dostatecznie. Skoro jest "zielona" wątpię aby wiedziała co to Shell. Tak czy owak może ściągnij sobie jakiegoś Linux'a bootowanego z pendrive'a, np. BackTrack 3. Wpisz po prostu w google jego nazwę i poszukaj oficjalnej strony. Download i ze strony przeczytaj sobie jak poprawnie wgrać oraz włączyć, ewentualnie ściągnij coś na LiveCD, takich dystrybucji jest pełno :) Będziesz mogła się uczyć :)
Myślałam o tym, żeby sobie ewentualnie ściągnąć jakiegoś Linuxa, ale raczej nie będzie mi on potrzebny na długo.

No nic, dzięki za pomoc, myślę, że dalej sobie poradzę :)

h4x0r, ssij, że się tak wyrażę. I nie spamuj, z łaski swojej.
 

h4x0r

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Ze wszond
Jak profil informatyczny to co robicie? Rysujecie w Paincie, programujecie w Logo czy robicie prezentacje w PP?
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
przynajmniej nie dodają sobie w podpisie tagów bbcode, których nie ma na forum. I nie podniecają się wyszukiwaniem w google piosenek.
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Jak profil informatyczny to co robicie? Rysujecie w Paincie, programujecie w Logo czy robicie prezentacje w PP?
U nas w szkole na profilu informatycznym nawet konsoli nie ma. Większość klas informatycznych nie wie nawet, co to Linux <_< A w programie informatyki znajduje się tylko Office, Logo Komeniusz, Paint, Corel i troszkę HTML... Ale takie właśnie są polskie szkoły.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
h4x0r ostatnio tylko komentuje czyjeś wypowiedzi a sam się nie udziela.
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Jak profil informatyczny to co robicie? Rysujecie w Paincie, programujecie w Logo czy robicie prezentacje w PP?
Chciałam zauważyć, że na profil informatyczny chodzę od DWÓCH TYGODNI. Według Twojego rozumowania zapewne powinniśmy się uczyć jak się kompy włącza i co to jest myszka. :]
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
A co to jest myszka? oO Mnie na razie nie stać i siedzę cały czas w DOSie... xD

Nie przejmuj się h4x0r-em... jakoś za bardzo uważa się za takiego haxiora jakim nie jest...
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
A co do konsoli i samego Linuksa, to polecam zainstalować sobie jakąś dystrybucję na dysku na stałe. Zawsze może się przydać, a poza tym przekonasz się kiedyś zapewne, że lepiej się na nim pracuje, niż na windzie. Możesz zrobić tak: zainstalować Linuksa na drugiej partycji, a żeby nie męczyć się później z wybieraniem Windowsa w GRUB-ie, ustawić windę jako domyślnie zaznaczoną pozycję w programie rozruchowym. W ten sposób przy starcie komputera będzie się włączał Windows, ale gdy będzie Ci potrzebny Linux, to nie będziesz musiała od nowa go instalować - będzie zawsze pod ręką. W razie problemów mogę pomóc. ;)
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
haksiorku..
Jeśli nie możesz komuś doradzić, to po prostu się nie odzywaj. Albo idź na jakieś forum, gdzie tacy jak Ty naśmiewają się z innych, bo przecież Wy jesteście wielkimi znawcami - używacie linuksów..
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
kombinujecie z tymi kontami shellowymi jak konie pod górkę

najłatwie to rozwiązać za pomocą softu o nazwie Cygwin
 
Do góry