Teoria ewolucji a Pismo Święte

Status
Zamknięty.

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
Ponieważ nie znalazłem takiego tematu zakładam nowy wątek.

Czy naukowa teoria powstania świata (ewolucja wszechświata) i życia na ziemi na drodze przypadku stoi w opozycji z Biblijnym stwierdzeniem, że stworzycielem ziemi jest Bóg, czy nie?

Ja osobiście nie wierzę w to że człowiek powstał z małpy, a życie z niczego (po części zgadzam się z tzw. teorią kreaconizmu starej ziemi i moje rozumowanie jest najbliższe temu). Teoria ewolucji stawia wszystko na przypadek, szczęśliwy traf, od tak z siebie powstało życie bez niczyjej ingerencji. By zrozumieć absurdalność tego, podam przykład: nasypmy do garnka na dno czarne kulki a na nie białe kulki - możemy dostrzec wyraźną granicę między nimi. Ale wystarczy raz dobrze potrząsnąć garnkiem aby się wymieszały. Możemy potrąsnąć kolejny raz, i kolejny i tak w kółko w nadzei że znów kulki jednego koloru będa na dole a drugiego na górze. Wniosek do którego można dość po przeprowadzeniu doświadczenia: zjawiska zachodzace w przyrodzie nie dążą do ładu ale do nieuporządkowania. Ja nie wierzę w to że kulki udałoby się uporządkować samym potrząsaniem garnka - między innymi dlatego cała ta ewolucja to dla mnie pic na wodę.

Osoba, która uznaje naukową teorię ewolucji taką jaką jest moim zdaniem tak naprawdę [świadomie lub nieświdomie] odrzuca fakt że świat został stworzony przez Boga. W ogóle cały ewolucjonizm stoi na byle jakim fundamencie, który łatwo obalić, zachęcam do zaglądnięcia na tą stronę, dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej: http://babel.ovh.org/ewolucja/ewolucja.php

Zachęcam do dyskusji i oddawania głosów w sondzie.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
SirCosmo masz świetny avatar z filmu ''Luter''

Jeśli chodzi o ewolucję to jest ona największym fałszerstwem naukowym. Linki które dałeś świadczą że po naszej stronie są wybitni nobliści. Niedługo ta teoria upadnie jak w Serbii.

http://www.kosciol.pl/article.php?story=2004090913510025
Rząd w Serbii zakazał szkołom nauczania teorii Karola Darwina w tym roku. Zdaniem władz teoria zawiera zbyt wiele pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Gabinet premiera poparł decyzję ministerstwa edukacji, zgodnie z którą teoria ewolucji powinna być nauczana równolegle z teorią kreacjonizmu. Do tego czasu dzieło Darwina ma być nieobecne w szkołach.
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
W Serbii? Rozwiń tę myśl...
Ach, no tak, nie zauważyłem linka, który zamieściłeś.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Polska
Po wypowiedziach (w październiku 2006) eurodeputowanego Macieja Giertycha, który zanegował teorię Darwina, a poparł kreacjonizm, Roman Giertych, minister edukacji, stwierdził, że w szkołach powinna być nauczana zarówno teoria Darwina jak i kreacjonizm. Jednocześnie, wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski stwierdził, że teoria Darwina jest zupełnie pozbawiona podstaw naukowych i z założenia błędna.
USA
Wszelkie próby wprowadzenia kreacjonizmu do szkolnych programów nauczania biologii w szkołach publicznych są odrzucane, ponieważ według Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych nauczanie w szkołach publicznych wierzeń religinych jako faktów jest niezgodne z pierwszą poprawką do Konstytucji Stanów Zjednoczonych (Epperson przeciwko Arkansas, 1968, 393 U.S. 97; Edwards kontra Aguillard, 1987).
Wielka Brytania
Mimo nauczania 'Edukacji Religijnej' (nie religii jako takiej, lecz przekazywania informacji na temat chrześcijaństwa, buddyzmu, sikhizmu itd.) w szkołach publicznych nauczyciel który popierał nauczanie kreacjonizmu zamiast obecnej w programie nauczania teorii ewolucji, został dyscyplinarnie zwolniony

A jak jest w innych krajach ?
Warto też zajrzeć tutaj :
http://creationism.org.pl/artykuly/apel

Już ponad 700 naukowców otwarcie odrzuca darwinizm

Systematycznie wzrasta liczba naukowców odrzucających neodarwinistyczną ewolucję

alfven.jpg

Hannes Olof Gösta Alfven
fizyk i astrofizyk: 1970 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki


"istnieje stale rosnąca liczba zaobserwowanych faktów, które trudno pogodzić z hipotezą Wielkiego Wybuchu. Establishment Wielkiego Wybuchu bardzo rzadko o nich wspomina, a kiedy nie-wierzący próbują przyciągnąć do nich uwagę potężny establishment odmawia przedyskutowania ich w uczciwy sposób...
http://babel.ovh.org/ewolucja/noblisci.php
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Ponieważ nie znalazłem takiego tematu zakładam nowy wątek.

Tematów takich było mnóstwo.

Ja osobiście nie wierzę w to że człowiek powstał z małpy, a życie z niczego (po części zgadzam się z tzw. teorią kreaconizmu starej ziemi i moje rozumowanie jest najbliższe temu). Teoria ewolucji stawia wszystko na przypadek, szczęśliwy traf, od tak z siebie powstało życie bez niczyjej ingerencji.

1) Człowiek nie powstał z małpy, człowiek i małpa mieli wspólnego przodka.
2) Teoria ewolucji nie stawia na przypadek. Powszechnie błędne rozumowanie, oparte niestety, ale na braku wiedzy w zakresie biologii.

By zrozumieć absurdalność tego, podam przykład: nasypmy do garnka na dno czarne kulki a na nie białe kulki - możemy dostrzec wyraźną granicę między nimi. Ale wystarczy raz dobrze potrząsnąć garnkiem aby się wymieszały. Możemy potrąsnąć kolejny raz, i kolejny i tak w kółko w nadzei że znów kulki jednego koloru będa na dole a drugiego na górze. Wniosek do którego można dość po przeprowadzeniu doświadczenia: zjawiska zachodzace w przyrodzie nie dążą do ładu ale do nieuporządkowania. Ja nie wierzę w to że kulki udałoby się uporządkować samym potrząsaniem garnka - między innymi dlatego cała ta ewolucja to dla mnie pic na wodę.

Nie
Wzrost entropii (nieuporzbądkowania) jest nieuchronny, ale tylko w układach zamkniętych. Biosfera, jako układ otwarty, nie podlega tej zasadzie.
Gdyby wzrost nieuporządkowania działał tak, jak Ty tego chcesz nie możliwy byłby rozwój zarodka do skomplikowanego organizmu. Chciałbym zauważyć jednak, że chodzisz po tej planecie, podobnie jak miliardy innych organizmów.

W ogóle cały ewolucjonizm stoi na byle jakim fundamencie, który łatwo obalić, zachęcam do zaglądnięcia na tą stronę, dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej

Bez komentarza...

Armageddon napisał:
Jeśli chodzi o ewolucję to jest ona największym fałszerstwem naukowym. Linki które dałeś świadczą że po naszej stronie są wybitni nobliści. Niedługo ta teoria upadnie jak w Serbii.

Hehehe... Serbia dysponuje potężnym zapleczem naukowym, z którym każdy się liczy :lol:.

Armageddon napisał:
Już ponad 700 naukowców otwarcie odrzuca darwinizm

Systematycznie wzrasta liczba naukowców odrzucających neodarwinistyczną ewolucję

Przypomnę Ci coś bo szybko zapominasz, w odróżnieniu do mnie.

Na samym początku chcę zaznaczyć, że nie raz zapoznawałem się z artykułami pana Michała Ostrowskiego i wielu (zdecydowanej większości artykułów które czytałem) dopuścił się on nadużyć, więc już na samym początku podszedłem do tego artykułu sceptycznie (no bo ile razy można szukać faktów w czymś co jest poprzeplatane z niedopowiedzeniami i nawet kłamstwami [w skrócie użyję słów, iż pan Ostrowski dopuszczał się manipulacji].
Owego artykułu komentować więc nie będę, a skupię się na liście osób, które podpisały się pod tym projektem, którego nazwa brzmi " Już ponad 700 naukowców otwarcie odrzuca darwinizm". Sprawdzam nazwiska, sprawdzam stopnie i profesje, szukam w internecie artykułów, prac itp i co się okazuje już po kilku godzinach?. Otóż min. 50 osób z tej "listy naukowców" (bo na 50 osobach się zatrzymałem) to lekarze rodzinni po specjalizacji, a nie naukowcy blink.gif . Sam tytuł artykułu jest już manipulacją, gdyż ew. podpisało się pod tym projektem 700 medyków czy doktorów, a prawdopodobnie jedynie niewielka liczba osób to prawdziwi naukowcy. Większość z tych osób na wątpliwą wiedzę w zakresie teorii ewolucji.


Dla zainteresowanych. Porównajcie sobie profesje owych 700 "naukowców" to profesji tych doktorów
CYTAT
http://www.answersingenesis.org/home/area/bios/#presentsci

I odpowiedzcie sobie na pytanie kto może mieć większe pojęcie o ewolucji?. Biochemik, Arecheolog polowy, Botanik specjalista czy... lekarz 1rodzinny bądź weterynarz. O ile na 2 liście takich "ekscesów" jest kilka o tyle na pierwszej jest ich stanowczo za dużo.

Do Armagedona:
Proszę nie wklejaj bezmyślnie tekstów, których nie sprawdziłeś. Chyba, że swoje działania obliczasz na zdezorientowanie osób, które nie sprawdzą wiarygodności owego linku i jego podłoża. SPRAWDZAJ!!

http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...2615&st=540

Pogrubione jak widać jest faktem. Pomimo tego, że sam później przyznałeś (w dalszej rozmowie) mi rację, nadal posługujesz się czymś, co jak dobrze wiesz jest fikcją. Śmieszne....

PS. Co do noblistów i cytatów: pan Stephen William Hawking jest zwolennikiem teorii panspermii o ile dobrze pamiętam, nie kreacjonizmu. Ukazuje to doskonale, że cała ta strona, obliczona jest na atakowanie ewolucji, nie zaś popieranie kreacjonizmu, który NIE JEST TEORIĄ NAUKOWĄ

btw. podpierać się cytatami (nawet noblistów) pochodzącymi z lat '60, '50 czy '20- śmiech na sali. Większość z ich tez została już zweryfikowana, więc sprawdzajcie łaskawie.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Pozwole sobie odpowiedzieć używając mojej archiwalnej wypowiedzi(chyba dt. potopu):

To zależy jak interpretujemy Księge Rodzaju (do 11 rodz.) i sam potop. Wszystko o czym czytamy w Rdz jest prawdą religijną. Nawiązuje ona do różnych faktów z przeszłości, które w formie reminiscencji ? jakichś imion, tradycji ? były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Księga Rodzaju to pouczenie religijne. Czytając ją dowiadujemy się o pewnym niezaprzeczalnych prawdach - pochodzimy od Boga, On jest dobrem, a zło sprowadził na świat kusiciel, posiadający wolną wole ect. ect. Nadano temu formę historii, przypominającej językiem starożytne mity - jednak nie jest to mit, jest to pouczenie moralne i religijne, barwnie opisane przez semite nie lubiącego suchych opisów, ot co . :)



edit
Teoria ewolucji stawia wszystko na przypadek, szczęśliwy traf, od tak z siebie powstało życie bez niczyjej ingerencji.

Przypadek? Bynajmniej.

Ja nie wierzę w to że kulki udałoby się uporządkować samym potrząsaniem garnka -

Zależy kto trzepie garnkiem :) Innymi słowy - jeżeli ewolucja była to nie jest żadnym zaprzeczeniem teizmu. Wręcz przeciwnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry