Tenaciouos D

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Malo znany w Polsce zespol Hard Rockowy. Wedlug mnie bardzo dobry a kawalek Tribute to The Best song in the world ;P

razem6.jpg


Tenacious D, najwspanialszy zespół na Ziemi istnieje dzięki dwóm muzykom Jack`owi Blac oraz Kyle`owi Gass. Po raz pierwszy spotkali się w 1985, kiedy Jack miał 16 lat, a Kyle 24. Znali się wcześniej z "Aktorskiego Gangu" ale od razu nie polubili się. Jednak to po czasie się zmieniło. Kyle nauczył grać Jacka na gitarze. Podczas pobytu w "Aktorskim Gangu" występowali razem w różnych produkcjach, także tych Tim`a Robbinsa. Po aktorstwie przyszedł czas na muzykę. A zaczynali nie tak łatwo bo w apartamencie Kyle`a w Los Angeles. Na początku nazwali swój band "The Axe Lords", ale ostatecznie zdecydowali się na Tenacious D

który był nazwą zaczerpniętą z "Marre Alberts". Po kilku miesiącach zespół dostał swoją pierwszą szansę na sukces, było to w barze Al`a w Mieście Aniołów. Zostali zauważeni przez Davida Crossa jednego z producentów HBO (ejcz bi o). Spodobało mu się to co przedstawili the D. Powstał wtedy program na HBO pod tytułem "Tenacious D - Najwspanialszy zespół na Ziemi". Po seri epizodów o których przeczytacie tutaj Jack i Kyle postanowili zakończyć współprace z HBO. Byli zajęci bardziej nawą płytą która ujrzała światło dzienne 25 września 2001.

razem16.jpg

Tenacious D jest to całkiem oryginalna grupa w skład, której wchodzi Jack Black oraz Kyle Gass. Mówią o sobie, że są największym zespołem a ich przeboje to największe hity. Kyle i Jack po raz pierwszy spotkali się dzięki Timowi Robbins`owi, który zaprosił ich do współtworzenia "Aktorskiego Gangu". Według Kyle`a kiedy się spotkali na początku nie lubił Jack`a. Kyle liczył się ze światem muzyki rockowej, a Jack był facetem, który lubił chodzić własnymi drogami.

Informacje ze strony: http://www.tenaciousd.hk.pl/

Polecam teledysk:
http://www.maxior.pl/?p=index&id=41434&0
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
nigdy o nich nie slyszalem, ale ten Jack Black nawt fajnie gra na gitarze - wystepowal w filmie "Szkola rocka".
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Wlasnie mialem pisac ze gral w "Szkole Rocka" a teraz maja nowy film "Play of Destiny" czy jakos tak ;)
 
K

kfiatushekk

Guest
Znam tylko Tribute, zajefuckenbisty utwor, teledysk też świetny:) Niestety nie znam innych utworów
 

orbit

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
90
Punkty reakcji
0
Ten brunet nie gral przypadkiem w King Kongu Jacksona? Jako ten rezyser? A własnie. Nie ma jakiegos filmu o nich? (nie chodzi o szkole rocka)
 

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
tribute to naprawde najlepsza piosenka na świecie :D a w teledysku tribute diabła gra wokalista Foo Fighters :D
znam jeszcze ' Fuck her Gently ' i to by było na tyle :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Czas odkopać temat. Tenacious D cenię sobie, że jednocześnie umieszczając w swojej twórczości dużą dozę humoru grają porządnego rocka. Pierwsza płyta bardzo przypadła mi do gustu, nieraz poprawiła samopoczucie. Drugi album jak i film też trzymają poziom(szczególnie finałowy pojedynek z Szatanem).
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
taaaak, "Pick Of Destiny" :p :p ostre to było, oglądałam ;) też znam tylko kilka kawałków, a na posiadanie większej ich ilości jestem niestety zbyt leniwa ...
 

Heretyk8

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
No tak - "Pick of destiny" zrobiła u mnie w towarzystwie furorę i juz z kumplem umie sie część soundtracku. ogólnie tzreba chłopaków docenić za a) poczucie humoru b) wokal JB c) ogolnie gitary. tak naprawdę kolejność dowolna bo są świetni jak dla mnie ;) Alwe ostzregam - nie oglądajcie na youtube ich durnych filmików typu "Jack Black on LSD" (tak - stosuję właśnie chłyt psychologiczny - "nie robcie tego" abyscie własnie to zrobili :p). W kazdym razie ich poczucie humoru zabija :)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Uwielbiam ich...mam obydwie płyty, widzałem film...Przygodę z nimi zacząłem od "Tribute" i byłem zabujany w tej piosence :p Mają swój styl, Jacka Blacka, znają chyba wszyscy, dobry aktor :p Czekam na nowy projekt, podobno mają jakiś serial czy coś. Polecam!
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Ja poznałem ich z filmu PoD. Ściągnąłem kilka piosenek i.... szału ni ma. Ale można posłuchać xD
 
Do góry