Telefonem komórkowym też się da

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
Dobre zdjęcie telefonem komórkowym, czy to możliwe?
Wydawało mi się, że tak ale sam posiadam starą nokię 6020 (aparat ma już prawie 5 lat) i nie robię takich zdjęć

Natomiast jestem pod wrażeniem ludzi którzy robią bdb zdjęcia telefonem komórkowym,
nastoletnia dziewczyna z pod tym adresem: kompromisowa jest tego najlepszym dowodem.
Przy okazji zgarnęła z tej strony porządny aparat, ale mniejsza o to.
Spójrzcie na te zdjęcia, to wszystko wykonane jest SE750 !

Ja jestem pod wrażeniem i polecam obejrzeć zdjęcia wszystkim tym którzy sądzą, że do zabawy z fotografią i mały kompakt to za mało.

Pozdrawiam
 

krolslonce

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja też próbuję takie zdjęcia robić, ale najlepsze wychodzą tylko przy dobrym świetle, najlepiej słońcu.
 

Callow

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
dwadzieścia minut za Toruniem.
Ja zawsze powtarzałam: 'ważny jest talent, a nie aparat'...
Bo co z tego skoro posiadasz tam jakąś 'wypas lustrzankę za kilkadziesiąt tysięcy' skoro zdjęć nawet nie umiesz robić?
Jak nam udowodniłeś można robić dobre zdjęcia komórką. ^^
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Da się, ale te zdjęcia nie są super jakości. Moja stara cyfrówka jest do bani, dlatego ostatnio ograniczam się tylko do zdjęć z telefonu. Może jak uda mi się wygrać super aparat w konkursie na www.bliscy.pl to zaprzestane pykania fotek komórką.
 

raffaello86

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zagłębie
Ja zawsze powtarzałam: 'ważny jest talent, a nie aparat'...
Bo co z tego skoro posiadasz tam jakąś 'wypas lustrzankę za kilkadziesiąt tysięcy' skoro zdjęć nawet nie umiesz robić?
Jak nam udowodniłeś można robić dobre zdjęcia komórką. ^^

Dokładnie. Fotografia to sztuka i zależy w głównej mierze od umiejetności autora zdjęć a nie od sprzętu jaki posiada. Chociaż wiadomo: im lepszy aparat u dobrego fotografa tym lepsze zdjecia.
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Zgadzam się fotografia top sztuka, ale moim zdaniem im lepszy sprzęt tym lepsze zdjęcie nawet amator może zrobić. A co myślicie o drukowaniu zdjęć w domu? Teraz to bardzo popularne i nawet w konkursach często nagrodami są drukarki do zdjęć.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Tylko co może zrobic ktoś, kto posiada w telefonie aparat 0,3 mpx....
 

vanilasky1

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wawka
już od 1.3 mpix się da robić nawet niezłe fotki. Wszystko zależy jednak od oprogramowania telefonu, bo nawet bardzo dobrym obiektywem przy kiepskim sofcie nic nie wyjdzie. Ilość megapikseli też nie ma od pewnego momentu żadnego wpływu na zdjęcie, bo określa ona tylko rozmiar nie mając wpływu na jakość... Jakie znacie telefony z dobrym softem i odpowiednimi obiektywami do fotek?? Bo wiem że od tego w głównej mierze zależy jakie zdjęcie będzie jakościowo tzn, czy będą smugi, czy zdjęcie będzie ostre itd.. Wiem skądinąd że SE ma dobre aparaty, i jest to w dużej mierze zasługa Sony'ego i Carl zeissa. Wiecie może jak sprawa się ma z Samsungami??
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ja mam Samsunga E-250. Nie jest źle, ale za dobrze też nie :/ Natomiast moja siostra z Sagemem ma lepiej. Większe fotki wychodzą i lepsze jakościowo (z tym, że nasycenie kolorów (tak mi się wydaje) jest słabe- zdjęcia są takie wyblakłe, ale też zależy od oświetlenia)
 

vanilasky1

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wawka
Większe fotki wychodzą i lepsze jakościowo (z tym, że nasycenie kolorów (tak mi się wydaje) jest słabe- zdjęcia są takie wyblakłe, ale też zależy od oświetlenia)
Że większe to nie dziwota, jeżeli ma więcej pikseli:D a co do kolorów to może da się to zmienić w ustawieniach... Teraz telefony dają coraz większe możliwości w tym zakresie. Spróbuj poszukać:)
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Samsungi mają to do siebie chyba, że takie te fotki kiepskie wychodzą. A dziwne, bo mają takie wysycenie kolorów na wyświetlaczu.
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Zgadzam się, że fotki w telefonach tej marki nie są zbyt fajne.Zwłaszcza modelach, w których aparat ma mało pikseli.

A co do mojego konkursu i szans na wygrania cyfrówki, to nie wiadomo nadal, co z wygraną, więc nadal robię zdjecia telefonem. Wczoraj nawet film gradobicia nagrałam.
 

Jowitka32

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
Mój telefon SE K770i robi świetne zdjęcia w plenerze...do tego PhotoShop i niejeden aparat cyfrowy może się schować :D
 

Jowitka32

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
To prosimy o przykłady bo chętnie zobaczę i ocenię czy naprawdę są to "świetne zdjęcia w plenerze"

A dlaczego z taką ironią? Dlatego, że jestem nowa? Zapewne każde zdjęcie (nawet najlepsze), które bym tu wrzuciła spotkało by się z krytyką...nie wiem więc czy ma sens je tu wrzucać...
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Ładnie ktoś wyżej napisał: 'ważny jest talent, a nie aparat'. Podpisuję się pod tym, bo przecież jak ktoś ma "oko" to nie jest ważne jaki sprzęt pozwala mu uchwycić dany moment, istotne że to robi.
 
Do góry