Technologia 4G

wojnarrafal

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam, tyle się ostatnio mówi o technologi 4G i mam kilka pytań odnośnie tej technologi tak więc zaczynam.
1.) Jakie telefony komórkowe będą mogły pracować w tej technologi?
2.) Czy mój iPhone 3GS i mojego taty iPhone 3G będzie mógł pracować w tej technologii?
3.) Jacy operatorzy posiadają w planach wprowadzenie tej technologii? (Wiem, że Play wprowadza już a inni operatorzy?)


i moje ostatnie pytanie, z całkiem, innej półki ale nie będę pisał nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum.
4.) Jaki operator posiada najkorzystniejsze oferty? (Telefon używam w 100%, duużo sms (do każdej sieci), duużo rozmów (do każdej sieci), sporo mms (do każdej sieci), duużo internetu)
 

sayto

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
70
Punkty reakcji
6
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Witam, tyle się ostatnio mówi o technologi 4G i mam kilka pytań odnośnie tej technologi tak więc zaczynam.
1.) Jakie telefony komórkowe będą mogły pracować w tej technologi?
2.) Czy mój iPhone 3GS i mojego taty iPhone 3G będzie mógł pracować w tej technologii?
3.) Jacy operatorzy posiadają w planach wprowadzenie tej technologii? (Wiem, że Play wprowadza już a inni operatorzy?)


i moje ostatnie pytanie, z całkiem, innej półki ale nie będę pisał nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum.
4.) Jaki operator posiada najkorzystniejsze oferty? (Telefon używam w 100%, duużo sms (do każdej sieci), duużo rozmów (do każdej sieci), sporo mms (do każdej sieci), duużo internetu)

Obecnie z tego co wiem istnieje tylko jeden model tel. obsługujący 4G - niestety dostępny jest tylko w USA. Marki nie podam bo nie pamietam, jednak Twój iPhone na pewno 4G nie obsłuży. Kolejna sprawa - 4G to tak naprawdę u nas jeszcze żaden operator nie ma, bo to co Play wprowadza to jest tylko taki chwyt marketingowy, że to niby 4G, ale na chłopski rozum jak można net o prędkości 1Mb/s nazwać 4G?! Tak będzie można okreslać dopiero usługi po wprowadzeniu u nas technologii LTE (choć to i tak 3,9G tak właściwie) a tego najbliżej jest Cyfrowy Polsat.

A jeśli chodzi o ostatnie pytanie to ja bym polecił Play w Twoim przypadku. Darmowe sms do wszystkich sieci, tanie mms do wszystkich, tanie minuty do wszystkich sieci, a we własnej darmowe, duże pakiety internetowe. Zresztą - zajrzyj na strone Playa i sam zobacz, co ja bede tu tłumaczył :D
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
4G to standard LTE, a póki co żaden telefon nie ma nawet HSPA+, dopiero któryś z tych zapowiedzianych.
 
Do góry