Technologia 3D Pixaru.

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Zastanawia mnie fakt, jak to właściwie jest możliwe, że doskonale nam znane studio Pixar na początku lat 90' dysponowało aż tak zaawansowaną graficzną technologią, że ma na koncie parę godnych polecenia . To zastanawiało mnie już od momentu dzieciństwa po wielokrotnym obejrzeniu animowanego filmu pt. Toy Story. Na ogół za każdym razem, gdy oglądałem ten animowany film, to ogół wykonania graficznego wzbudzało we mnie ogromny podziw, a wraz z podziwem narodziło się pytanie, jak to zostało wykonane? Zwłaszcza na początku lat 90', gdzie komputery nie były aż tak powszechne, jak obecnie i większość z nas dałaby sobie głowę odrąbać, że takiego dopieszczenia każdego szczegółu nie dałoby się osiągnąć.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Toy Story to pierwszy pełnometrażowy film stworzony całkowicie przy użyciu komputera, a więc, kiedy wydano go w 95 r., to wcześniej panowie z Pixaru musieli się nieźle postarać. Może to trochę rozjaśni sprawę: KLIK!
 

Rapids24

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Przy tamtej technologii musieli się strasznie napocić i napracować. Nie dość, że nie było takiego oprogramowania to nawet wiedzy czy mocy obliczeniowych maszyn - byli pionierami w tym co robili.
 
Do góry