Technik farmaceutyczny- kurs

kkozuba

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam,
Czy ktoś tutaj obecny kończył kurs technika farmaceutycznego, ponieważmoja córka planuje wybrać się właśnie na taki kurs i chciałam uslyszeć jakieś opinie o szkołach, które są warte uwagi, jak wyglądają zajęcia, itd.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Technicy farmacji z reguły wstydzą się, że nie są magistrami i nie noszą plakietek z napisem technik farmacji. Ten brak dumy z ukończenia technikum farmaceutycznego lub kursu (przez magistra innej specjalności) o czymś świadczy, prawda?

O pracę w aptece jest łatwo, jednak o staż podczas nauki trudno, a bez stażu ani rusz.

Zarobki techników są zróżnicowane - niższe od zarobków farmaceutów (magistrów) jednak przy braku ambicji i dumy zawód technika opłaca się do ukończenia 40 lat, bowiem technik zaczyna zarobkować wcześniej od magistra o 3 lata (student farmacji (5 lat) nie zarabia w aptece Suma zarobków technika i równolatka magistra farmacji wyrównuje się w wieku 40 lat i wtedy zaczynają się żale, że taki szczyl po studiach będzie mi zwracać w aptece uwagę
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Osobiście nie mam nic przeciwko technikom farmacji po tak zwanym studium, ponieważ mają podstawową wymaganą wiedzę do pracy w tym zawodzie i zdały poważny egzamin państwowy. Praca dla magistrów i techników jest, bo niewiele osób kończy ten kierunek ze względu na to, że nie jest dostępny na wielu uczelniach (np na prywatnych). Nie uważam też, aby nazwane przez Wilk_LancaSter 'żale' ze strony techników były uzasadnione. Jakby nie patrzeć studenci poświęcają więcej czasu na naukę, materiał jest szerszy, ilość praktyk większa, więc proporcjonalnie wzrastają zarobki.
Co do kursów nie wiem co masz na myśli, bo chyba oprócz uzupełniających nie ma innej możliwości w tym zawodzie.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
kkozuba napisał:
Witam,
Czy ktoś tutaj obecny kończył kurs technika farmaceutycznego, ponieważmoja córka planuje wybrać się właśnie na taki kurs i chciałam uslyszeć jakieś opinie o szkołach, które są warte uwagi, jak wyglądają zajęcia, itd.
Podpytać to można np. w GoWork, co do zajęć, itd. Inna sprawa, czy warto. Jeżeli ma szansę pracy w aptece, a nie tylko skończenia kursu, to może faktycznie być dobrą opcją.
 
Do góry