taniej w sklepie internetowym niż na allegro?

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Czytałam na forum, że na allegro sklepy internetowe mają wyższe ceny ze względy na prowizję jaką płacą sprzedając tam. I, że lepiej (taniej!) kupować produkty w sklepach internetowych (szczególnie droższe żeczy) niż ten sam towar na allegro, u tego samego sprzedawcy. Co o tym sądzicie, myślicie że to prawda? Jaka to jest różnica cenowa? Zaintrygował mnie temat bo w sumie większość żeczy w sieci kupuję przez allegro a wiem, że sprzedawcy ci mają swoje sklepy internetowe, ale nigdy jakoś nie porównywałam cen.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
różnica żeczywicie jest; allegro ma swoje opłaty, a sprzedawcy muszą to jakoś sobie zrekompensować i czesto płaci za to klient.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Ja osobiście wolę kupować w sprawdzonych sklepach online niż na allegro, jeśli sklep nie jest sprawdzony kupuję na allegro - sprawdzam opinie. Sklepy online często organizują jakieś promocje, np wysyłka gratis, przez kilka dni cały asortyment -10% czy jeśli kupisz trzy rzeczy płacisz za dwie, itd, na allegro takie coś jest raczej niemożliwe więc takich promocji nie ma. Możliwe że w sklepach jest trochę taniej, zresztą można to łatwo sprawdzić porównaj sobie sprzedawca na allegro który ma dobre ceny: http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=16633793 i ten sam sprzedawca online: http://www.sportowe.pl .
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Wszystko zależy od rzeczy jaką chcę się kupić. Samemu udało mi się zauważyć że firmowe buty (nike, adidas, etnies, dc) są tańsze w sklepach internetowych niż na allegro w 90% przypadkach. Oczywiście mówię tutaj o oryginalnych butach, nie podróbach których na allegro jest pełno ;)
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Wszystko zalezy od sklepu i od jego polityki handlowej, właściwie, to właściciele sklepów mogą narzucić taką cenę jaką tylko chcą, dlatego lepiej zawsze przejrzeć ofert i na allegro i w sklepie. A najlepiej porówać jeszcze w innych serwisach i na ogłoszeniach internetowych jak kształtują się ceny.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
w sumie zdarza mi sie kupowac wszędzie. Sklep on-line, allegro. Sprawdzam kilka opcji i wybieram najlepszą.
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
Zależy co się kupuje, ja np. doładowania do telefonu kupuje na allegro, bo jest taniej. Np teraz jak było podwójne dołądowanie w Heyah to kupiłem na allegro jedno za 20 i jedno za 150, za dwa zapłaciłem 150, a jeszcze 150 dostałem w gratisie od Heyah :p To się nazywa biznes...
 

Michaleklalal

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
27
Punkty reakcji
2
Wystawiałem kiedyś przedmiot za 1700zł i jeżeli bym go sprzedał to bym musiał dla allegro oddać około 60 zł z tego więc w sklepie powinno być o taką cenę taniej ale nie wiem jak jest w praktyce
 

Quasimodo2008

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Założenie sklepu internetowego nie jest teraz trudne, i kosztowne wystarczy wejść na stronę www.sklepyWWW.pl , dokładnie tu http://sstore.pl/new_store.php i w kilka minut założyć sklep www. Serwis ten oferuje gotowe rozwiązanie do prowadzenia sklepu, w bardzo niskiej cenie. Oferuje też pomoc techniczną na każdym etapie. Wiem coś o tym bo sam prowadzę już kilka lat e-sklep pod adresem http://mmastyle.pl/ i jestem zadowolony z tego rozwiązania za małe pieniądze zyskałem bardzo użyteczny i funkcjonalny sklep.
 

Rozum

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Sklepy internetowe również pobierają prowizje, więc to tak naprawdę zależy od polityki konkretnego serwisu. Częściej kupuję w sklepach internetowych, niż na allegro. Nie wiem dlaczego, ale nie ufam do końca Allegro. Niekiedy sprzedawcy bardzo kombinują i trochę się tego obawiam. Sklepy mają szczegółowo opisane zasady współpracy z klientem i raczej się go trzymają :)
 

markiza1992

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Sklepy internetowe również pobierają prowizje, więc to tak naprawdę zależy od polityki konkretnego serwisu. Częściej kupuję w sklepach internetowych, niż na allegro. Nie wiem dlaczego, ale nie ufam do końca Allegro. Niekiedy sprzedawcy bardzo kombinują i trochę się tego obawiam. Sklepy mają szczegółowo opisane zasady współpracy z klientem i raczej się go trzymają :)

Sądzę że nie ma reguły, zależy od sklepu, promocji i wielu innych czynników.
Jak szukałem materaca, to przejrzałem wiele ofert i najlepszą wydawała mi się oferta firmy comfortbe.pl sprzedawali na allegro i w swoim sklepie internetowych, ceny z tego co pamiętam to były identyczne, może w ich nieznacznie niższe (w końcu nie trzeba płacić prowizji), ale przypadkowo znalazłem ofertę zniżkową (ulotka) i kupiłem to co chciałem i to o 30% taniej, więc jak widzisz wszystko kwestią sklepu, podejścia właściciela i oczywiście twojego szczęścia:) Ten sklep mogę ci polecić
 

kacpeer537

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Tak to prawda, że nia ma na to reguły... Raz płaci się tu taniej raz w sklepie...
 

kasiula1350

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Czasem warto sprawdzić czy sprzedający na allegro prowadzi również sklep online, bo może okazać się że w sklepie oferuje więcej promocji, ja ostatnio szukałam świeczek na allegro na swoje wesele i natrafiłam na ten sklep http://www.e-kalia.pl/ poza allegro mają opcję darmowej wysyłki i rabat na pierwsze zakupy, także w moim przypadku trafiłam idealnie :) a że świeczki u nich mi się spodobały to zrobiłam zakupy :) a że jestem perfekcjonistką u mnie na weselu musi wszystko być idealnie :) i mam nadzieje ze tak bedzie :)
 

Natyde

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie zawsze warto się kierować tylko podaną ceną, bo sprzedawcy często kręcą - np zakupy na grouponie i dopisane że do ceny należy doliczyć to, to i to - w sumie kiepska okazja, albo kuszące ceny Albatour. Na allegro i w sklepach internetowych też może być podobnie. Poszukaj po forach. Z podanych wyżej sklepów znam tylko comfortbe i mam dość pozytywną opinię.
 
Do góry