tanie drukowanie

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
jak ktoś decyduje się na najtańsze to powinien być świadomy że może się to skończyć uszkodzeniem drukarki ... w przypadku zamienników różnice w cenach nie są aż takie duże żeby żeby było to główne kryterium wyboru - dla mnie wążniejsze są : jakość i dostępność zamienników
 
M

maalamy

Guest
hmm... co do ceny dobrych zamienników wg mnie i tak jest ona dużo bardziej korzystna niż oryginałów szczególnie jeśli ktoś dużo drukuje.
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ale jeśli ktoś dużo drukuje to może właśnie okazać się, że lepiej wychodzi się na oryginalnych. Pomijam kwestię możliwści awarii drukarki. Tusz oryginalny po prostu wystarczy na większą ilość drukowań. Więc warto to sobie przekalkulować.
 
M

maalamy

Guest
wątpię żeby oryginały opłacały się bardziej przy częstszym drukowaniu, są droższe od zamienników. Zresztą czytałam gdzies w komputer świecie albo w pcformacie zestawienie tuszy oryginalnych i zamienników to np. zamiennik do brothera wypadł lepiej niż oryginał pod względem wydajności. Często producenci zamienników ładują więcej tuszu niż w oryginałach
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
A co oznacza, że producent daje gwarancję na tusz? Odda pieniądze za naprawę komputera? Wyśle do serwisu na swój koszt? Czy po prostu zwróci sprzęt. Nie wiem, czy dałoby się to wyegzekwować w razie czego.
 
M

maalamy

Guest
na którymś forum ktoś pisał, że drukarka mu się zepsuła to mu wymienili sprzęt na nowy.
 

Miron_80

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
No proszę, tom skoro tak działają to może coś w tym jest. Ale przyznam, że ja nigdy o takiej sytuacji nie słyszałem.
 
M

maalamy

Guest
cytat z ich strony "W przypadku utraty gwarancji na drukarkę związanej z użytkowaniem materiałów eksploatacyjnych ActiveJet, producent zobowiązuje się do naprawy lub wymiany sprzętu na swój koszt"
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
oni są pewni co do jakości swoich produktów, a w przypadku nieprzewidzianej usterki itp. biorą na siebie odpowiedzialność
 

arock

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Zamienniki jak najbardziej tylko trzeba uważać na te najtańsze bo one są kiepsiej jakości i mogą być problemy.
 
M

maalamy

Guest
Kiedyś znajomy kupił takie tanie za 5zł bodajże i drukowalo się wszystko w paski a tusz się tak jakby rozlewał :/, ja ze swoimi nie mam na szczęście problemu. Jestem ciekawa jak sobie poradzą z wydrukiem zdjęć, drukował ktoś może zdjęcia na zamiennikach?
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Kiedyś znajomy kupił takie tanie za 5zł bodajże i drukowalo się wszystko w paski a tusz się tak jakby rozlewał :/, ja ze swoimi nie mam na szczęście problemu. Jestem ciekawa jak sobie poradzą z wydrukiem zdjęć, drukował ktoś może zdjęcia na zamiennikach?


to zależy jaki zamienniki Masz - jak dobrej firmy to jakość jest porównywalna z orygonałami i z wydrukiem zdjęc nie powinno być problemu
 
M

maalamy

Guest
no jak już wcześniej pisałam kupiłam active jet, zakupiłam papier do zdjęć i spróbuję dziś coś podrukować
 

michał_vat

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja od jakiegoś czasu kupuje na allegro zamienniki Magiccolor. Są tanie i dosyć dobrze drukują, nigdy nie miałem z nimi problemu. Godne polecenia :310:
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
tych z allegro nie warto kupować (ryzyko uszkodzenia drukarki jest zbyt duże) i nie wierzyłbym komuś z jednym postem na koncie (tym bardziej że to kolejny wątek gdzie pojawia się "wspaniał" firma magiccolor która sprzedaje swoje zamienniki za pośrednictwem portalu aukcyjnego)
 
K

Kser_zbanowany

Guest
Zamienniki są jak najbardziej okej. Podstawowy błąd to kupowanie najtańszego sprzętu, potem okazuje się że za materiały eksploatacyjne trzeba płacić majątek;/
 
Do góry