Tampon Czy Podpaska?

Twoja ochrona podczas okresu

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

MaTa_HaRi

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
2 754
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
HH, Deutschland
co do podejść też chyba 3 były :) pierwsze dwa próbowałam za pomocą aplikatorów, może dlatego nie chciałam ich wtedy używać, bo kojarzyły mi się z bólem
teraz używam O.B. i uważam, że są one najlepsze (naturalnie zaczynałam od mini :) )
 

evily

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
tu i teraz
ja nawet nie próbowałam swoich sił z aplikatorem bo jestem tchórzem i stwierdziłam że ze zwykłymi OB mini (najlepsze) będzie prościej, szybciej i....bezpieczniej xDD
 

kalinka_ma

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
ja niedawno kupiłam tampony Bella i chyba za małe były, czy co, bo maiłam "przecieki";-)

dodam że "przecieki" nie były dlatego że miała go zbyt długo, minęła może godzina
 

oliwka7711

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
kuj.-pom.
ja uzywam podpasek Always, chcialam zaczac uzywac tamponow ale mama powiedziala ze jestem za mala :phi: [mam 12 lat a okres od ok 5 mscy] :p
 

Salseńka.

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
154
Punkty reakcji
0
Miasto
Wlkp
Stosuję cieńką naturellę i nie narzekam, bo jest taka cieniutka, że jej nie czuję, myślałam wlaśnie nad tamponami..
 

Talvisota

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Finlandia
No właśnie czego używacie podczas tych dni?

Ja używam podpasek, jednakże chciałabym nosić tampony.
Kiedyś próbowałam włożyc tampon, ale sprawiało mi to tyle bólu , że już nie próbuję...
Dodatkowo coś babka na WDŻ wspomniała, że w młodym wieku lepiej z nimi nie próbowac bo moga coś uszkodzić. Dlatego narazie sie z nimi wstrzymuję. :)

podpaska. Chyba że lubisz pływać... I chcesz iść na basen w czasie okresu, powinnaś włożyć tampona. Niestety niektórzy nie mogą używać tamponów. Najlepiej nie pływaj w czasie miesiączki, bo może czasem dojść do krwotoku. Wrazie problemów z tamponami, skonsultuj się z ginekologiem.

ja uzywam podpasek Always, chcialam zaczac uzywac tamponow ale mama powiedziala ze jestem za mala :phi: [mam 12 lat a okres od ok 5 mscy] :p

masz od 5 miesięcy okres i masz 12 lat, nie możesz używać tamponów! Możesz sobie tym narobić sporo kłopotów.
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
kobieto o czym Ty piszesz? Tampony można używać od pierwszego okresu :) Bo są zaprojektowane tak aby były dopasowane dla kazdej kobiety.
Zastanawiam sie co to za klopoty masz na mysli? Albo niby dlaczego moze dojsc do krwotoku podczas plywania??? :D Bzdury straszne....
Jesli chodzi o tampony z belli to sa one mniejsze od OB i dlatego mogly wystapic przecieki. Bo np Normal ob to nie jest to samo co regular Belli :)
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
masz od 5 miesięcy okres i masz 12 lat, nie możesz używać tamponów! Możesz sobie tym narobić sporo kłopotów.


troche nieprawdy tutaj jest, bo tampony przewaznie mozna uzywac od pierwszej miesiączki. Nigdzie nie mogłaś wyczytac, ze nie mozna uzywac tamponu. To juz zalezy od danej osoby.

ja nosze podpaski, jedynie na basen lub dyskoteke uzywam tamponów, lub jak jadę na dłuższą wycieczke autem ;)
 

_Kaskaa_

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam..
na początku używałam podpasek.. jednak chciałam przerzucic sie na tampony poniewaz szykowal mi sie wyjazd nad wode... wiec pare dni wczesniej sprobowalam za pierwszym razem nie udalo mi sie no ale za drugim juz tak... i spoko nic go nie czulam jednak gdy zalozylam drugiego, trzeciego zaraz po zalozeniu moglam sie ruszac nic nie bolalo, ale tak po 10 min odczuwam go w srodku ;/ dlaczego?! czy jest mozliwe ze mi sie osuwa?! a wydaje mi sie ze do konca juz go wkladam... :( :niepewny:
 

demoiselle

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się, że po prostu źle je zakładasz. Ja osobiście nigdy nie czułam ich w sobie, a tamponów używam od pierwszej miesiączki. W ogóle nie używam podpasek, jak dla mnie są niewygodne i nosząc podpaske cały czas czuję, że mam ten okres. Przy tamponach w ogóle o nim zapominam.
 

judytablondyna

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Warszawy
ja używam cienkich always sensitive ale chciałam przejść na tampony kupiłam mini tampaxy z aplikatorem i za nic nie chciał mi wejść i tylko bolało :( W końcu wyrzuciłam go i założyłam podpaskę. Nie wiem czemu nie mogłam włożyć tego.
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
No właśnie czego używacie podczas tych dni?

Ja używam podpasek, jednakże chciałabym nosić tampony.
Kiedyś próbowałam włożyc tampon, ale sprawiało mi to tyle bólu , że już nie próbuję...
Dodatkowo coś babka na WDŻ wspomniała, że w młodym wieku lepiej z nimi nie próbowac bo moga coś uszkodzić. Dlatego narazie sie z nimi wstrzymuję. :)


Ja preferuję podpaski. Tampony czasem tez uzywam, ale czuje sie dziiwnie z mysla, ze sa we mnie :p

Pozdrawiam.
 

MartySia_

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Olsztyn
Oczywiście że tampony :)
Moim zdaniem są bardziej komfortowe,bynajmniej dla mnie. Jak mam podpaske to jakoś tak mi hmm... dziwnie.
Pozdrawiam :papa: ;)
 

ewucha

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
cos w stylu moralnosci pani dulskiej
ooo tylko tampony, ja zaczynalam od Tampaxow, ale ten aplikator tylko komplikowal a nie uproszczal, faktycznie O.B. to rewelacyjne wyjscie, sa najlepsze, ale np od jakiegos czasu - polecila mi kolezanka - zaczelam stosowac tampony z biedronki, tanie, i bardzo satysfakcjonujace, nie roznia sie zbytnio od OB moze tylko tym ze OB sa latwiejsze w aplikacji :D a poza tym, nie nawidze podpasek jedynie w nocy, ale fuuu... jaka to wygoda miec tampona ;P dziewczyny ktore nie moga sie przekonac - warto sprobowac i w te nasze ciezkie dni poczuc sie w koncu komfortowo ;D nie ma sie czego bac, eh ja nawet namowilam moja mamcie, ktora ma juz 48 lat, jest zadowolona i czasem mi podkrada tampony ;D pozdrawiam ;D
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Cóż, używam podpasek, ale spróbowałam parę razy z tamponami i jeśli któraś chce zacząć nosić to polecam O.B Pro Comfort, bo są łatwe w użyciu i malutkie. Mi kiedyś się zaklinował ; x , bo zapomniałam sznureczka wyciągnąć i to jest ich jedyna wada- że mogą utknąć i trzeba się napocić, żeby wyciągnąć na zewnątrz je, ale jeśli się uważa i nie jest się tak roztrzepanym jak ja to polecam :). Tampony są higieniczniejsze, niż podpaski, bo nie ma uczucia lepkości z powodu krwi.
 

olguśka18

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2009
Posty
134
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Miasto
Własny świat :)
Moim zdaniem tampony są o wiele bardziej wygodne. Jeśli dobrze zaaplikujesz to nawet nie czujesz, że masz miesiączkę ;) i też zaczynałam od najmniejszych :)
 
Do góry