Talent naukowy ?

Mezon

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jeśli pomyliłem działy to przepraszam.

Otóż, widzimy w telewizji różnorakie talenty: "Mam Talent" "X Factor" itp. Zazwyczaj to talenty wokalne, artystyczne, akrobatyka itp. Ostatnio naszła mnie myśl a co z nauką ? Co z takimi naukami jak matematyka, fizyka lub chemia ? Czy istnieje coś takiego jak talent naukowy i kiedy daną umiejętność można nazwać u kogoś talentem ? Czy w czasach obecnych utalentowanym nawiemy tylko kogoś kto drze się na scenie, maluje piekne obrazy ?

Jeśli nauka może być talentem to kiedy jest sztuką u danego czlowieka ?

Zapraszam do dyskusji.
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Jak dla mnie można mieć talent do nauki. Dajmy na to taki Einstein- wybitnie uzdolniony w swojej dziedzinie człowiek. Ale trzeba pamiętać, że wszystko ma swoje przeznaczenie. O ile fizyka może być dla kogoś na równi piękna i pasjonująca, jak śpiew, o tyle nie jest to już materiał na scenę. Telewizja to przede wszystkim rozrywka, łatwy w odbiorze materiał mający na celu dostarczenie widzowi kilku chwil przyjemności bez wysiłku umysłowego. Jak wyjedziesz tak z teorią względności, to wszystkich zanudzisz, bo nie do tego scena została stworzona. Przykładowo chemiczny talent możesz realizować w obrębie laboratorium i środowiska naukowego- tam uzyskasz stosowne do swoich osiągnięć i talentu uznanie, bo jest to odpowiednie do tego miejsce. Każdy wybiera to, co jemu akurat pasuje, więc nie ma co negować świata telewizyjnej rozrywki. ;)
 
Do góry