Tabletki YAZ - opinie.

Kić

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
BaDomi nie ma racji. Każde tabletki się różnią niektóre możne w jakimś małym procencie w którymś ze składników dlatego nazywają je np odpowiednikami. Yaz tak jak napisała BaDomi ma 0,02 mg etynyloestradolu oraz 3 mg drospirenonu, a z kolei Yasminelle maja 0,03 etynyloestradolu. Niby nic, ale u niektórych kobiet powoduje kompletny brak chęci do seksu jak np u mnie. Yaz to wg mnie najlepsze tabletki jakie są w tej chwili dostępne na rynku. Plusy jakie maja dla mnie to 24 tabletki, zero humorów po nich, ochota na seks, brak zatrzymywania wody w organizmie to chyba wystarczające powody żeby je "jeść" :)

Aha co do tycia to tabletki mają w składzie coś co zachęca nas do sięgania po coś kalorycznego np po słodycze, a po za tym zatrzymują wodę w organizmie. No tak już mówiłam.. yaz tego nie robią. Polecam wszystkim jak najbardziej. Warte swojej ceny!
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Bayer Schering Pharma wprowadza na polski rynek nową niskodawkową tabletkę antykoncepcyjną Yaz. Yaz jest pierwszą niskodawkową tabletką antykoncepcyjną zawierającą unikalny progestagen – drospirenon, podawaną w nowym schemacie dawkowania 24+4 (24 tabletki zawierające hormony, 4 tabletki bez hormonów). Teraz jest dostępna także w Polsce.

Opakowanie Yaz zawiera 28 tabletek przeznaczonych do stosowania codziennie, bez żadnych przerw – 24 tabletki zawierające hormony (20 mikrogramów etynyloestradiolu i 3 miligramy drospirenonu) oraz 4 tabletki niezawierające hormonu. Yaz dzięki nowemu schematowi dawkowania cechuje się wysoką skutecznością (silniej hamuje owulację niż tradycyjne tabletki antykoncepcyjne, podawane w schemacie 21/7). Przedłużenie przyjmowania substancji czynnych do 24 dni skutkuje zmniejszeniem liczby objawów wywoływanych wahaniami stężeń hormonów (takich jak: bóle głowy i podbrzusza, obrzęki) oraz wydłużeniem oddziaływania na stan skóry, także na czas przerwy w podawaniu hormonów.

„Yaz to innowacyjna metoda antykoncepcji, wyróżniająca się cechami, jakich nie mają inne doustne środki antykoncepcyjne. Yaz dzięki schematowi podawania 24 aktywnych tabletek z unikalnym progestagenem – drospirenonem oferuje kobietom wyjątkowe korzyści” powiedział dr Philip Smits, Dyrektor Działu Women’s Healthcare w Bayer Schering Pharma.

Wydłużenie czasu podawania aktywnych tabletek z 21 dni do 24 oznacza przedłużony o 3 dni czas działania drospirenonu, co prowadzi do wyraźniejszych efektów jego aktywności. Przy długim okresie półtrwania drospirenonu efekty jego działania przedłużają się na czas czterodniowej przerwy w podawaniu hormonów.

Unikalny progestagen – drospirenon wykazuje działanie anty-mineralokortykoidowe (anty-M) i anty-androgenne (anty-A). Przeciwdziała on zatrzymywaniu wody w organizmie wywoływanemu przez estrogeny. Oznacza to, że redukuje obrzęki lub uczucie „opuchnięcia”, jakiego mogą doświadczać ko biety przed miesiączką lub po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Badania kliniczne wykazały także, że dzięki działaniu anty-A tabletki zawierające drospirenon mogą wpływać na poprawę stanu skóry u kobiet.

Skrócenie przerwy w podawaniu hormonów przy jednoczesnym przedłużeniu czasu działania drospirenonu skutkuje zmniejszeniem wahań stężeń hormonów, które pojawiają się podczas stosowania tradycyjnego schematu (21/7). Kobiety, które doświadczają objawów z odstawienia hormonów, takich jak bóle głowy lub podbrzusza, powinny czuć się lepiej stosując nowy schemat.

Yaz została wprowadzona w większości europejskich krajów jesienią 2008 roku.W USA jest dostępna od 2006 roku, gdzie jest jedyną tabletką antykoncepcyjną zarejestrowaną w trzech wskazaniach.

Źródło:
Kod:
http://polki.pl/seks_antykoncepcja_bezpiecznyseks_artykul,10012896.html
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
no dobrze, ale jakie są wady? aby być obiektywnym trzeba znać wady i zalety, a to są przedstawione tylko zalety, jak w reklamie do zachęcania do kupna......
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
http://www.forumowisko.pl/topic/133816-tabletki-antykoncepcyjne/

Takie same wady i pzeciwwskazania jak we wszystkich innych tabletkach ;)
 

gothic666

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam Was drogie dziewczyny :)
Mam pewien problem który siedzi mi w głowie.
Otóż chodzi o tabletki antykoncepcyjne o nazwie YAZ.
Mam już je w torebce :) Są to moje pierwsze tego typu tabletki.
Czekam tylko na te ''dni'' kiedy będę mogła już zacząć je brać.
I mam pytanie. Jak oceniacie te tabletki ?
Chodzi mi głownie o to czy są u Was jakieś skutki uboczne.
Często piszą o zawrotach głowy, wymiotach złych nastrojach.
Jestem ciekawa czy u większości to się sprawdza. Czy tyjecie po nich ? Chodzi mi o ogół.
Była bym wdzięczna. Pozdrawiam.

Witam Was. Mam takie pytanie, bo troszkę się martwię.
W niedzielę wzięłam swoją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną - YAZ (nigdy wcześniej żadnych nie brałam)..
Z początki było okej. Ale bodajże od wczoraj (jest to 4 moja tabletka) strasznie boli mnie żołądek.
Mam jakby kłucia w sercu ? Jakby nadkwaśność żołądka, zgagę.
Straszny dyskomfort po lewej stronie.
Czasami jest mi słabo.. Ale to chwilowe.

Słyszałam, że organizm musi się przyzwyczaić do brania hormonów.
I więc właśnie - CZY TO MINIE ??
 

paula88

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

Mam następujące pytanie: 18 lipca zakończyłam pierwszy blister tabletek YAZ (tabletki o schemacie stosowania: 24+4, 24 tabletki zawierające hormony, 4 tabletki bez hormonów), z dniem 19 lipca dostałam miesiączki i rozpoczęłam nowy blister tabletek. 20 i 21 lipca wystąpiła bardzo silna biegunka, tabletki przyjęte o zaplanowanej porze jednak w obu tych dniach zażyłam tylko po jednej tabletce, 22 lipca nasilenie biegunki się zmniejszyło i wizyta w toalecie odbyła się po 4h od zażycia tabletki w zaplanowanej porze. W dniach 18 i 23 lipca doszło do stosunku z mężczyzną. Jakie są szanse skuteczności tabletek ? Zaznaczam, iż nie została użyta dodatkowa antykoncepcja poza wspomnianymi tabletkami.

Jak duże jest prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży ?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
18 zakończyłaś blister, a dopiero 19 dostałaś krwawienia? Wzięłaś wszystkie białe tabletki?
Chyba powinnaś iść do lekarza. No i zabezpieczaj się teraz dodatkowo.
 

selka007

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Niedługo mam zacząć przyjmować tabletki YAZ. Chciałam Was zapytać o jedną kwestię bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co było napisane w ulotce. Jeśli przyjmuję pigułki (te jasnoróżowe) a zaraz po nich placebo to w momencie ich przyjęcia ma wystąpić krwawienie? Po przyjęciu tych 4 białych tabletek następnego dnia muszę wziąć tabl. z nowego opakowania?
 

ONAnatala

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
poznań
ehhh przerwa mi się kończy poszłam więc do apteki żeby z odpisu recepty odebrać drugie opakowanie
midiany .
niestety pani mnie trochę zaniepokoiła ponieważ powiedziała że nie ma i jest z tym problem - zadzwoniła gdzieś i powiedziała że nawet w hurtowni nie ma :O ona nie wie kiedy będą i możę nie być ich wcale a ja w sobotę muszę już wziąć tabletkę.

zadzwoniłam więc do mojej ginekolog i spytałam co robić w takiej sytuacji jaki zamiennik wziąć ? poleciła mi yaz

czytałam na razie w internecie - forum jak się je stosuje (bo dopiero jutro je kupię i nie mam jeszcze ulotki:/) i nasuwa mi się teraz takie pytanie czy jak teraz mam piąty dzień przerwy to normalnie ósmego dnia po siedmiu dniach przerwy mam wziąć pierwszą tabletkę yaz ? i wybierać je po kolei przez 24 dni plus 4 - i kiedy wystąpi okres ? i od razu jak kończę opakowanie 28 tabletek bez żadnej przerwy łykam następne ?



proszę o odpowiedzi chce sobie to jakoś zaplanować
pozdrawiam natalia
 

labellavita5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Zażywam tabletki Yaz od ponad 9 miesiecy, godzina o której je zawsze biorę to 21:00 jednak wczoraj (środa)zapomniałam wziąć jasnoróżowej tabletki z pierwszego rzędu blistra.
W środe (dzień, w którym zapomnialam tabletki) uprawialam stosunek z chlopakiem. Tabletke przyjełam dopiero na drugi dzien (czwartek) o godzinie 14:00. Musze dodac, ze jestem w trakcje brania antybiortku.
Czy powinnam się obawiać? Proszę o odpowiedź, ponieważ w ulotce jest to nie do końca zrozumiale sformułowane.
 

j_87@vp.pl

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja stosuje YAZ od roku i muszę przyznać,że jestem bardzo zadowolona.
Jedyny dyskomfort jaki odczułam to w ciągu pierwszego miesiąca przyjmowania miałam bóle głowy ale to minęło
i teraz jest naprawdę ok.
no i cena trochę wysoka-u mnie 45 złotych.

ja biorę tabletkę o 10, jak zdarzy mi się zapomnieć to zawsze w ciągu dnia mi się przypomina i nie ma problemu bo nie mija 12 h, a
jak się bierze przed snem to czasami rano może być trochę zapóźno.
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Witam.
Ja mam takie pytanie co do palenia papierosów, czy są jakieś większe problemy z organizmem czy samopoczuciem? Bo w sumie nie chce mi się rzucać fajek ;p
 

marysienkahej

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja biorę te tabletki drugi miesiąc i powiem szczerze, że nie miałam żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie jakby trochę mi się poprawiło samopoczucie, nie mam wahań nastrojów (tak jak wcześniej). Evil ja palę i jakoś nic mi się nie dzieje, nie zauważyłam, żeby coś to zmieniało :)
 

melololon

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie!
Mam pytanie - dzisiaj (22 tabletka YAZ) wzięłam ją bez popicia wodą (nie było takiej możliwości) i poczułam, że trochę stanęła w gardle. Ponieważ było to baardzo rano położyłam się znowu spać i po 2 godzinach wstałam - tabletki nie było, wyłącznie uczucie pieczenia w miejscu gdzie ona sie zatrzymała.

Byłam w aptece, farmaceutka powiedziała, ze powinna się wchłonąć, ale 100% pewności nie da.

Nie wiem co mam zrobić, założyć że 22 tabletka nie znalazła się we krwi w odpowiednim stężeniu
a) przejść jutro do 2 tabletki białej (placebo) i zacząć nowy blister w piątek (a normalnie zaczynałam w poniedziałek)
b) przejść jutro do 1 tabletki białej (placebo)
c) założyć że skoro nie było wymiotów hormony trafiły do krwi i jutro wziąć 23 tabletkę różową?


Dzięki wielkie za odp:)
 

basia5175

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam tabletki yaz były moimi pierwszymi tabletkami, pierwsze miesiace brania ich mialam mdlosci, zwroty glowy plamienia. ale wszystko minelo po ok 3 miesiacach. I okazalo sie z e podczas zazywania tabletek schudlam co mnie bardzo cieszlo;) Niestety pozniej okazalo sie ze mam torbiel na jajniku i lekarz stwierdzil ze najkorzystniej bedzie zmienic tabletki i dodatkowo rozpoczac kuracje zeby walczyc z torielem. Lekarz zmienil mi tabletki na midine. I niestety ale wtedy sie zaczelo. Głoiwnie zatrzymywanie wody w organizmie i tycie. W ciagu miesiaca przytylam 5 kg. Lekarz nie zareagowal odpowiednio znowu wrocilam do yaz z tego wzgledu ze mialam 4 opakowania wykupione. I teraz juz nie jest tak dobrze jak za pierwszym razem. Waga ostatecznie zatrzymala sie na 9 kg w gorze:( Jestem przy czwartm opakowaniu i mam wizyte kontrolna u lekarza. Ale niestety czuje sie tak jakbym znowu miala ta torbiel:( czy ktos ma podobne doswiadczenia?
 

Alinka_F

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam, ja niestety od Yaz przytyłam dość sporo, ale za to bardzo poprawiła mi się cer. jeśli chodzi o "kombinowanie" z odstawieniem placebo, owszem, tak robiłam ale w ciążę nie zaszłam, więc skuteczność chyba jest ok;)
 

basia5175

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witram, mam do odsprzedania 2 opakowania tabletek Yaz. Zostały mi po ostatniej kuracji. Cena do negocacji. Kontakt basia5175@op.pl
 
Do góry