Tabletki NOVONETTE

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wiec tak w czasie 7dniowej przerwy jestes zabezpieczona o ile przyjelas prawidlowo wszystkie tabletki tz. nie wymiotowalas do 4 godzin od przyjecia tabletki, nie mialas biegunki, nie przyjmowalas antybiotykow ktore moglyby oslabic dzialanie hormonow itp. ojoj szukasz dziury w calym, przestan schizowac i przyjmuj regularnie tabletki;)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
no spokojnie, raczej nie miewam takich problemów, leków unikam jak moge i dluzej niz do max 3 godzin sie nie spozniam ;) no czasami sa takie chwile, ze sie łamie... staram sie unikac takich sytuacji w czasie przerwy.. ale czasem nie ma mocnych :p i wtedy sie zaczyna ;)
dzieki :)
 

ONAnatala

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
poznań
Ja biorę tabletki NOVONETTE :)
Jak na razie chwalę je bardzo bardzo :)
Biorę o 21 (pani ginekolog poradziła mi wieczorną godzinę)
Na początku miałam lekkie plamienia. I 'zawroty głowy' ale to chyba bardziej z przejęcia że biorę tabletki :) bo to moje pierwsze.
Jestem zadowolona ja i mój partner :)
ochota na przyjemności wcale nie spadła ;-)
nie tyję. i nawet troszkę piersi mi się powiększyły :p
a na słonko też chodzę i żadnych palm nie mam :)
 

Calisia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Czy to prawda, że jak sie zmienia tabletki z mocniejszych na slabsze (w moim przypadku z kontraceptu na novynette) to nie robi sie 7-dniowej przerwy po skonczeniu starych tabl. tylko od razu zaczyna sie nowe? Mam watpliwosci, bo ginekolog powiedziala mi, ze mam zrobic przerwe, a teraz naczytalam sie w necie, ze jest zasada, ze jak sie zmienia z mocniejszych na slabsze to przerwy sie nie robi. Poza tym czytalam w ulotce novynette i tez wynikalo,ze bez przerwy. Teraz sama juz nie wiem,bo jesli tak faktycznie jest to wczoraj powinnam wziac novynette.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mozesz zrobic 7 dniowa przerwe jak i nie robic decyzja nalezy do ciebie... skutecznosc antykoncepcji nie ulegnie zmianie
 

alika oo

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuu jest moje miejsce :)
hej :) biorę już ponad poł roku novynette i jestem bardzo zadowolona alemam problem . Skonczyłam bodajże 7 opakowanie i w dniu kiedy zaczęłam 7 dniową przerwę nabawiłam się biegunki która trwała przez 2 dni . Jutro mam zacząć nowe opakowanie . I jak teraz będzie z tą skutecznoiścią . ??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
:mruga: troszke moglas pomyslec zanim zadalas takie glupiutkie pytanie... a niby dlaczego twoim zdaniem w czsie 7dniowej przerwy antykoncepcja mialaby byc zmiejszona? przeciesz podczas przerwy nie przyjmowalas tabletek wiec co mialas wydalic?
 

Calisia

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mam takie pytanko! Z pewnych wzgledow zalezy mi na opoznieniu okresu o jeden dzien. Biore novynette i zastanawiam sie jak to zrobic. 7-dniowa przerwe zaczynam w niedziele, a we wtorek dostaje okres. Jesli chce dostawac w srode, to czy powinnam wziac o 1 tabl. wiecej (czyli 22 tabletki) i dopiero zrobic przerwe?
 

migotka_panna

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
u siebie
hej dziewczyny :) ja też stosuję Novynette i nie mam żadnych negatywnych doświadczeń - nie przytyłam, dobrze się czuję, no i apetyt na seks też jest :)
 

rebelia*

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Biorę od roku tabletki novonette i wypływają póki co na mnie ok, ale mam taką sprawę, czy picie czerwonej herbaty pu-erh kilka razy dziennie może mieć wpływ na antykoncepcję?

jeśli był taki temat to z góry przepraszam ale nie znalazłam
 

nelanelkowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Nooo ja mam tylko te "fochy" jakieś... :/

hej,
właśnie, ja też mam taki problem, że jest mi jakoś tak źle. Biorę tabletki już ponad rok i ostatnio zauważyłam, że bywają dni, kiedy w ogóle nic mi się nie chce. Ani stać, ani leżeć, no zupełnie nic, brak chęci do życia. Nie mam problemów, wiodę całkiem normalnie życie a mimo to jest mi smutno. Czy to może być wina tabletek? I jeśli tak to przyzwyczajać się czy lepiej odstawić? Bo jak to się pogłębi to chyba zacznę wyć do księżyca...
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Hej nie wiecie moze czy biorac tabl anty i po ich odstawieniu na 7 dni kiedy dochodzi do krwawienia moze byc tak ze jest sie i tak w ciazy?:)chodzi mi o to ze niektore dziewczyny maja okres a potem sie okazuje ze juz byly w ciazy a mialy normalne krwawienia.
 

nelanelkowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Hej nie wiecie moze czy biorac tabl anty i po ich odstawieniu na 7 dni kiedy dochodzi do krwawienia moze byc tak ze jest sie i tak w ciazy?:)chodzi mi o to ze niektore dziewczyny maja okres a potem sie okazuje ze juz byly w ciazy a mialy normalne krwawienia.

Jest to możliwe jeśli wcześniej się nie brało tabletek i się w tą ciążę zaszło. ;) Bo biorąc tabletki nie zajdzie się, nawet podczas tych siedmiu dni.
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
no bo kurcze od ostatniego stosunku minelo 41 dni do tej pory wystapily u mnie dwie miesiaczki wlasnie jestem w trakcie drugiej.przed stosunkiem juz bralam tabletki novynette z 4 mies.DMam caly czas twardy brzuch,ktory mnie pobolewa i balam sie ze moze jednak to ciaza i jakos dalej jest we mnie ten strach.
 

rosina

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Nie wiedziałam, gdzie pytać, a do wizyty u ginekologa został mi cały miesiąc:)
czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogę równocześnie brać mleczko pszczele?
Nigdzie nie ma mowy o tabletkach antykoncepcyjnych i mleczku pszczelim, ale gdzieś wyczytałam, że pomagają w bezpłodności i jeszcze gdzieś: "Bardzo pomocne dla obu płci w regulacji poziomu hormonów!!!"
jak to jest z tabletkami antykoncepcyjnymi i braniem mleczka pszczelego?
 

nelanelkowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
1
Wiek
34
no bo kurcze od ostatniego stosunku minelo 41 dni do tej pory wystapily u mnie dwie miesiaczki wlasnie jestem w trakcie drugiej.przed stosunkiem juz bralam tabletki novynette z 4 mies.DMam caly czas twardy brzuch,ktory mnie pobolewa i balam sie ze moze jednak to ciaza i jakos dalej jest we mnie ten strach.

Stres też wpływa różnie na "te sprawy" więc lepiej się nie denerwuj. Jeśli brałaś prawidłowo tabletki to możesz być spokojna. A jeśli to cię tak stresuje to proponuję może się dodatkowo zabezpieczać? Będziesz spokojniejsza.
 

nelanelkowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
1
Wiek
34
ojej to zupełnie nie masz się co martwić :) a pamiętaj - mój ginekolog mi to powtarza zawsze - stres i nerwy powodują wiele problemów lub je potęgują :)
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Zrobilam test bhcg dla pewnosci i wyszlo mi 1,20 i teraz nie wiem.Stosunek byl 7 tyg temu wiec skoro nie ma ciazy to czemu wynik nei jest 0? tabl anty moga miec wplyw na wyniik?
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Jak dla mnnie były super i nie miałam po nich skutków ubocznych. Ale oczywiście wszysko zalezy od organizmu :) Powinno nie byc tak źle, w końcu przepisal Ci je lakarz:)
 
Do góry