Tabletki NOVONETTE

B

Blancaaa

Guest
moja kolezanka tak robila zamiast mnie zapytac to miala takie przebarwienia na twarzy ze wstyd sie pokazywac
 

LittleThing

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Witam :) ja osobiscie jestem w trakcie pierwszego opakowania Novynette (11 tabletka) i po normlanym okresie, pojawiły sie plamienia, które utrzymują sie do teraz, przeczytałam gdzies że na takie plamnienia dobre jest picie wapna, wiecie moze cos na ten temat? z góry dzieki za info :)
 
B

Blancaaa

Guest
zadne wapno nie pomoze...plamienia same musza przejsc popniwaz twoj organizm przyzwyczaja sie do wiekszej dawki hormonow..jezeli sa to obfite plamienia nawet krwawienia przez dlugi czas wtedy powinno udac sie do ginekologa.
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Ja miałam plamienia, męczące to jest ale da się znieść :) u mnie ustąpiły po 1 opakowaniu :)
 

LittleThing

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Są to bardzo delikatne plamnienia, dyskomfort nie tyle fizyczny co psychiczny raczej, no trudno, będę musiałą przecierpieć jakoś, mam tylko nadzieje ze nie bedą trwały do konca opakowania, jeżeli są takie delikatne, dzieki za odpowiedz :)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Ja przy Cilescie plamiłam do 3 opakowania :/ ...

Dobrze,że poczytałam o słonku i solarium bo ogólnie lubie "leżeć" na naturalnym słonku ale cóż to nie problem ,żeby zrezygnować :)
A gdyby stanęło sie tak,że a nóż wyjdzie jakieś przebarwienie - bo zdarzyć sie może - to to samo schodzi? Czy trzeba wspomóc jakimś medykamentem?
Niby sie dużo wie o tej antykoncepcji doustnej ale jest jeszcze tyle niespodziewanek o których warto wiedzieć :)
 
B

Blancaaa

Guest
niestety przebarwienia a nawet moga wystapic popazenia po opalaniu i braniu tabletek same nie zejda,trzeba wtedy udac sie do dermatologa a leczenie jest dlugie(moja kolezanka leczyla przebarwienia ok roku)
 

misty82

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
witam Panie:)
Jestem nowa i na forum i w kwestii tabletek anty.
Dziś odwiedziałam pania gin. bo mamy z narzeczonym za ponad rok termin slubu i nie chcemy wpadki przed:)
pani dr przepiała mi właśnie novynette,jest to dla mnie nowośc bo nigdy nie stosowałam pigułek.wszystko było ok do momentu ,az pocczytałam wszystkie przeciwkskazania itd :mruga: Jutro lub pojutrze powinnam mieć pierwszy dzie okresu i zarzyć pierwsza tabletke..dzis już wykupiłam opakowanie,troche a nawet mocno sie boje :niepewny: tego plamienia,mojej reakcji na lek i tego co bedzie jak odstawie?Poza tym za niecałe 2 tygodnie bede w tunezji a przeczytałam tu,ze po opalaniu mogą wystąpic przebarwieni? czy to dotyczy tylko solarium?powiedzcie co wiecie:) dziekuje i pozdrawiam :papa: :)
 
B

Blancaaa

Guest
witam!wiec tak we wszystkich tabletkach pisalyby takie skutki uboczne,ale to nie jest powod do strachu poniewaz jezeli nie wezmiesz tabletek to sie nie dowiesz czy sa dla Ciebie...w kazdym momencie mozesz zmienic tabletki jezeli bedziesz sie po nich fatalnie czula.plamiena najczesciej wystepuja i moga trwac do 3 miesiecy.jak je odstawisz wszystko wroci do normy,dostaniesz krwawienie z odstawienia a potem swoj normalny okres w cyklu.opalac sie mozesz ale oczywiscie nie za duzo nawet nie chodzi o tabletki...po solarium szybciej wystepuja plamy niz po sloneczku,wiec uzywaj kremow ze specjalnym filtrem do twego rodzaju skory.
 

misty82

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Blancaa dziekuje CI bardzo za odpowiedz:)
W sumie każda metoda ma swoje plusy i minusy,czekam na okres i pierwsza tabletkę?mam nadzieje,ze nie bedzie źle.martwiłam sie troche tym słonkiem,ale raczej nie miałam nigdy żadnych przebarwień mam wiec nadzieje,ze i teraz nic takiego nie bedzie:)
Pozdrawiam i zycze miłego popoludnia:)
 

misty82

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
UUuu cos temat ucichł ;)
NO i jestem juz po pierwszym opakowaniu:)Tunezja zaliczona i zadnych przebarwien nie zauważyłam a ze słonkiem czesto sie widziałam:)
Jak narazie nie zauważyłam zadnych objawów,plamien nie było,czułam sie normalnie,przytyc chyba nie przytyłam.
W czwartym dniu przerwy dostałam "okres" a w sumie cos co nim byc powinno? bo taki bardzo słabiutki,nijaki?tez tak miałyście? czy przez tabletki może zmienić sie intensywnośc krwawienia?
Pozdrawiam:)
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
tak przez tabletki krwawienie staje sie slabe ale to jest + :lol:
nie wiem czy wiesz ale Blanca umarla tak pisza w postach :( chodz jej nie znalam ale widze ze byla aktywna na tym forum
 

misty82

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Nparawde? niemozliwe? :( :( Przeciez to młoda kobieta, ginekolog o ile sie nie myle i chyba nawet w ciazy była....matko jesli to prawda to straszne i bardzo mi przykro,choc jej nie znałam,ale była miła i pomagała tu dziewczynom :(
 

misty82

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
A dokładnie w którym temacie o tym pisały? bo ciezko mi w to uwierzyć i mam nadzieje ze to nie prawda:(
 
Do góry