Tabletki NOVONETTE

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
<3
witam.
zdecydowałam się na tabletki.
Jeszcze nie zaczełam ich stosować- obawiam się też że moge się po tym źle czuć- może nie powiedziałam wszystkiego o moim stanie zdrowia... <_< jestem troche przerażona bo nie wiele moge znaleść w internecie o tych tabletkach.. (oprócz tego że kosztują 28,40zł <_< )

czy któraś z was używała te tabletki? jak przyjął to wasz organizm? (wiem że każdy inaczej reguje ale chodzi o konfort psychiczny ;) )
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
42
moja koleżanka je brała i bardzo sobie chwaliła. Ona jest bardzo szczupła i drobna dlatego ginekolog stwierdził, żr będą odpowiednie dla niej gdyż zawierają minimalną dawkę hormonów.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
chyba NOVYNETTE.
Ja ich używam i muszę powiedzieć, że nie narzekam. Właśnie tak jak poprzedniczka pisała - zawierają bardzo małą dawkę hormonów. A co do ceny - to ostatnio dostałam w aptece opakowanie za niecałe 24 zł.
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
&lt;3
racja- sorry! Novynette (lekarz niewyrażnie napisał ;) )
w takim razie wykupie te tab i spróbuje :D
uhuh a w której aptece była taka promocja? ;> (najlepiej jak to bdzi z Wawy :D)


Standardowo- przeważnie każde opakowanie tab horm ma w sobie 21tabletek.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Tak. Każde opakowanie ma 21, potem 7 dni przerwy.
A co do promocji? :D To nie żadna promocja - poprostu tańsza apteka... jak jest 10 aptek na kilka ulic to tak jest :)
Poszukaj w Warszawie - bo cena cenie nie równa. Ja we Wrocławiu tak tanio dostałam, ale 2 minuty od tej apteki już jest za 28. Trzeba szukać jeżeli ci zależy na 4 zł mniej :)
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
&lt;3
4 zł to majątek. naprawde..
obczaj ile za to bułek będzie.. takich po 0,20zł to nawet ze 20 szt. <_<
nie mam co robić tylko szukać godzinami taniej apteki. zazartowałam sobie xD :p
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
42
taniej wychodzi jak się kupi takie powiększone opakowanie - 3 * 21 tabletek
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
&lt;3
no tak. ale ja bd stosować go po raz pierwszy. nie wiem czy mi podpasują więc narazie mam tylko 1op. później moge poszaleć i kupić więcej! BB)
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
&lt;3
mam pytanie, czy przez zazywanie tabletek hormnalnych (tu: novynette) jest mozliwe przedluzenie sie okresu? normalnie mam 5 dni. tak całkowicie przechodzi mi po 7 a teraz mam juz ponad 12dni (tyle ile biore tabletki) i końca nie widać... ;/

w czwatek ide do ginekologa ale tylko po recepte na kolejne opakowanie więc nie wiem sama co mam zrobić... ;/
 

..::żabka::..

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Gorlice
Ja brałam Novynette i czulam sie bardzo zle. W nocy budzilam sie i bylo mi strasznie nie dobrze az wymiotowalam 2 razy :( w dzien troszke lepiej bylo tylko ze ciagle mi sie odbijalo i wiem ze przez tabletki bo wczesniej nie mialam takich problemow i teraz tez nie mam jak nie biore. Mialam przepisane 3 opakowania, zjadlam je i zrezygnowalam z dalszego brania. Mysle ze bede probowac inne bo jednak to duza roznica w prezerwatywie aaa bez :D
 

natalia_dy

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja brałam Novynette przez ponad rok i nie miałam żadnych sensacji. Moje koleżanki opowiadały mi, że po innych tabletkach miały same okropności - wymiotowały, mdlały, tyły. Okropnie się bałam, ale mimo to spróbowałam. Według mnie są w porządku, ale, jak widać, nie każdy organizm je toleruje. Także trzeba przetestować na własnym ciele :p

A co do tego okresu - podobno czasem tak jest, że podczas brania pierwszej serii tabletek okres się przedłuża. Niby to nic takiego, ale ja bym tego nie ignorowała i poszłabym do ginekologa.
 

użytkowniczka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
To nie jest tak, że się okres przedłuża tylko po okre4sie zaczyna się plamić (tak mi ginekolog powiedziała) też tak miałam. Kazała mi wziąść jednego dnia dwie tabletki. Normalnie biorę o 21, to kazała mi łyknąć o 9 rano ostatnią tabletkę z opakowania i o 21 tą którą miałam w kolejności i plamienia ustały :)
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
&lt;3
ja właśnie skończyłam to opakowanie i przez cały czas plamiłam albo krwawiłam- mniej lub bardziej obficie. ginekolog powiedziała mi ze są dla mnie za słabe i przepisała mi CILEST. Troche się boje bo naczytałam się o efektach ubocznych w reakcji z innymi lekami. To prawda że np. utrata wzroku to skrajny przypadek jednej na milion mimo tego się stresuje...

myślałam nawet nad tym żeby sobie podarować tabletki bo jestem strasznie humorzasta.. mam stany poddepresyjne i kreci mi sie w glowie..
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Mi wlasnie wczoraj lekarz przepisal te tabletki, zaplacilam u nas 22,90 za opakowanie, takze nie tak strasznie drogo :) teraz czekam na okres i zaczecie opakowania. Troszke sie obawiam skutkow ubocznych jak mdlosci, zawroty glowy itp ale mam nadzieje ze bedzie dobnrze :D pozdrawiam
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Ja biore te tebletki.troszke mi sie przytyło,w czasie drugiego opakowania miałam straszne mdłości,ale już jest ok :) teraz jestem przy 5 opakowaniu i miejmy nadzieje ze już sie przyjeły :)
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
&lt;3
ja dobrze nie wspominam tych tabletek. dla mnie za mała dawka i przez całe 21dni opakowania miałam okres, zawroty głowy i teraz mam depresje.. NIE BIORĘ ŻADNYCH TABLETEK bo mam uraz po tych.. :(
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
No miejmy nadzieje, bo plamienia moge miec, ich sie nie boje :D mam tylko jakas psychoze na tle tych neurologicznych skutków :/
 
Do góry