tabletki i ich ceny

B

blondyneczka83

Guest
Ja w dalszym ciągu stosuje Sylvie20, niemniej jednak poszperałam w sieci i okazało się, że są 4 odpowiedniki, a mianowicie:

- harmonet
- logest
- kontracept
- sylvie20

Człowiek dostaje oczopląsu i w efekcie gubi się w tym wszystkim. Wcześniej stosowałam harmonet za który płaciłam coś koło 40 zł. Za Sylvie20 obecnie płacę 17 zł z groszami. Ktoś orientuje się jak jest w przypadku logestu i kontraceptu? A może jest jeszcze więcej tych odpowiedników?! hehhe :D
 

arpka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dobrze że człowiek ma wybór - bo wcale nie było by mi do smiechu płacić za tabletki 4 dyszki - bądź co bądź jest to co miesięczny wydatek. Ja oczywiście jako oszczędna poznanianka postawiłam na sylvie - duże znaczenie miała w tym przypadku cena, ale oczywiście wszystko odbyło sie przy przyzwoleniu mojej ginekolozki. Nic nie stało na pzreszkodzie więc nawet się chwili nie zastanawiałam :)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Z tego co wiem to logest i harmonet są najdroższe, a kontracept i sylvie 20 tańsze.
 
B

blondyneczka83

Guest
Ale odkopałyście stary temat :D

Swoją drogą ja dalej na sylvie, tyle, że płacę za nie już 1,50 zł, bo w tej aptece, w której kupuje podrożały :/
 

lilly90lodz

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
1
mam pytanie brala z was ktoras moze takie tabletki diane?
Wiecie moze jaka jest ich cena i czy sa jakies przeciwwskazania?
I ogolnie wiecie moze czy jak mialam hiperprolaktynemie czynnosciowa i biore jeszcze przez 2 tyg bromergon to czy pozniej bede mogla zaczac brac tabletki anty?
 
B

blondyneczka83

Guest
mam pytanie brala z was ktoras moze takie tabletki diane?
Wiecie moze jaka jest ich cena i czy sa jakies przeciwwskazania?
I ogolnie wiecie moze czy jak mialam hiperprolaktynemie czynnosciowa i biore jeszcze przez 2 tyg bromergon to czy pozniej bede mogla zaczac brac tabletki anty?



Powiem Ci, że kiedyś (dawno dawno przed sylvie) brałam diane, ale one zostały mi przepisane, jako tabletki dermatologiczne, bo miałam duże problemy z łojotokiem :/ Chociaż chciałabym Ci pomóc, to nie mogę, ba nie jestem osobą kompetentną.

Poniżej przekopiuje Ci jako taką treść ulotki tabletek diane 35:

Wskazania: Trądzik u kobiet, szczególnie z łojotokiem, stanami zapalnymi lub powstawaniem guzków, łysienie typu męskiego, lekkie postacie hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia) z zapewnieniem antykoncepcji.

Dawkowanie: Doustnie, o stałej porze, według zaleceń lekarza. Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach. Przed przyjęciem preparatu po raz pierwszy lub po przerwie oraz okresowo (przynajmniej raz na 6 miesięcy) w czasie stosowania leku należy udać się do ginekologa. Warunkiem w miarę bezpiecznego stosowania leku jest ciągły nadzór lekarski, a także niepalenie papierosów w czasie zażywania leku. Podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych należy unikać ekspozycji na słońce lub promieniowanie ultrafioletowe. Preparatu nie należy stosować u mężczyzn.

Możliwe skutki uboczne: W pierwszych miesiącach stosowania preparatu mogą wystąpić nieregularne krwawienia (plamienia lub krwawienia międzymiesiączkowe). Mogą wystąpić: tkliwość, ból i powiększenie piersi, wydzielina z brodawki sutkowej, ból głowy, migrena, zmiany popędu płciowego, zmiany nastroju, nastroje depresyjne, nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby skóry, zmiana wydzieliny pochwowej, nietolerancja soczewek kontaktowych, zatrzymanie płynów w organizmie, zmiana masy ciała, reakcje nadwrażliwości, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy. W przypadku wystąpienia ostrych lub przewlekłych zaburzeń czynności wątroby należy odstawić preparat do czasu powrotu parametrów czynności wątroby do normy. W razie powtórnego wystąpienia żółtaczki zastoinowej lub świądu, preparat należy odstawić. Preparaty antykoncepcyjne zwiększają ryzyko wystąpienia zatorów żylnych lub tętniczych, chorób zakrzepowo-zatorowych. U kobiet przyjmujących hormonalne środki antykoncepcyjne nieznacznie częściej jest rozpoznawany rak sutka.

Poinformuj lekarza:Gdy masz niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe (obecne lub występujące w przeszłości, także w rodzinie), nadciśnienie tętnicze, , schorzenia nerek i/lub wątroby, migrenę, cukrzycę, gdy rozpoznano u Ciebie raka piersi, narządów rodnych (lub jeśli istnieją takie podejrzenia). Gdy przyjmujesz leki przeciwpadaczkowe, gryzeofulwinę, preparaty zawierające wyciąg z dziurawca (przez 28 dni po odstawieniu tych leków należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne), antybiotyki z grupy penicylin i tetracyklin (przez 7 dni po odstawieniu tych leków należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.


Ile teraz kosztują to nie mam zielonego pojęcia :)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Blondyneczko sylvie kupujesz za 1.50 czy coś Ci pomyliło, albo ja źle zrozumiałam Twoją wypowiedź :)
Ja też diane brałam sto lat temu ale na trądzik.
Jeśli chodzi o preparaty hormonalne to marsz do lekarza, bo takie chybanie i gdybanie na forum jest bezsensu.
 

arpka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Fajnie by było kupowac tableteczki za 1,5 zł ale tego to się chyba nigdy nie doczekamy - chociaz może kiedys :) Dobrze że są sylvie bo z tymi cenami za niektóre pigułki antykoncepcyjne to jest masakra - nie wiem z czego one są ale płaci się za nie jakby miały niezłe cudo w sobie :)
 
B

blondyneczka83

Guest
Blondyneczko sylvie kupujesz za 1.50 czy coś Ci pomyliło, albo ja źle zrozumiałam Twoją wypowiedź :)
Ja też diane brałam sto lat temu ale na trądzik.
Jeśli chodzi o preparaty hormonalne to marsz do lekarza, bo takie chybanie i gdybanie na forum jest bezsensu.



Wybaczcie, ale czasami mój mózg wyprzedza moje palce :D :sexy:
Chodziło mi o to, że obecnie płacę za sylvie o 1,50 zł więcej niż jakiś rok temu, bo w tej aptece, gdzie je kupuje, podrożały.

Ależ się czepiacie hahaha
 

arpka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wybaczcie, ale czasami mój mózg wyprzedza moje palce :D :sexy:
Chodziło mi o to, że obecnie płacę za sylvie o 1,50 zł więcej niż jakiś rok temu, bo w tej aptece, gdzie je kupuje, podrożały.

Ależ się czepiacie hahaha

Nie czepiemy się, tylko narobiłaś nam nadzieji :) Nie , nie moge narzekaż w końcu sylvie to nie majątek :), ale czytając twoja wypowiedź tak jakoś się rozmarzyłam :)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Jedno głupie przejęzyczenie, a ile tematu się wokół tego narobiło, i jakie marzenia powypływały.
Blondynki to tak mają, że najpierw pisza a potem myślą :lol: ale proszę Cię nie zabij mnie za to hasło :przestraszony:
 
B

blondyneczka83

Guest
hahhaha no coś z tymi blondynkami jest na rzeczy, że tyle błędów popełniają :D No nie żebym wtórowała głupocie hahahha

A swoją drogą gdyby tak sylvie były po 1,50 zł, to chyba byłyby najpopularniejszymi tabletkami antykoncepcyjnymi w Polsce :D A szkoda, wielka szkoda...... może kiedyś dożyjemy takich czasów :D
 

arpka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
I znów ktoś robi nam nadzieję :) Nie dożyjemy takich czasów, ostatnio mam wrażenie że wszsytko idzie w górę prócz pensji. Mój pracodawca ostatnio na moja prośbe o podwyżkę stwierdził że skoro potrzebuje gotóweczki to mając umowę o pracę mogę iść po kredyt. I co w takiej sytuacji mam zrobić. Chyba tylko upic sie z żałości że taki palant jest moim szefem. Może pójdę i poproszę go o sponsoring sylvie - ciekawe co by na to powiedział, aż mnie korci zobaczyć jego minkę :)
 
B

blondyneczka83

Guest
Masz rację - pracodawcy powinni sponsorować swoim pracownicom tabletki antykoncepcyjne :sexy: Przynajmniej by nie biadolili, że kolejna jest w ciąży :D
To ja też w takim razie poproszę prezesa o zestaw sylwi ale od razu na cały rok.... nie będziemy się rozdrabniać :sexy:
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Hehe co racja to racja :p No ale w sumie jak kobitka chce zaciazyc to jej szefowi nic do tego, przeciez o to nie wolno pytac np na rozmowach kwalifikacyjnych ;) No ale jak kobitka poki co nie planuje ciazy to fajnie byloby dostac caly zestaw na rok tabosw, byloby zawsze oszczedniej :)
 
B

blondyneczka83

Guest
Albo powinni zrobić tak: te, które ciąży nie planują, to w ramach premii zakup tablet antykoncepcyjnych na cały rok. A te, które planują dziecko to darmowe bony na zakupy do sklepów w akcesoriami dziecięcymi :D Jeszcze jakby poród rodzinny opłacili, to już by był w ogóle super hehehe
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
No to by bylo super, te ktore nie chca dziecka by byly zadowolone i te ktore chca tez, bo by troche lzej im bylo ;)
 

justunikk

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
mam pytanie brala z was ktoras moze takie tabletki diane?
Wiecie moze jaka jest ich cena i czy sa jakies przeciwwskazania?
I ogolnie wiecie moze czy jak mialam hiperprolaktynemie czynnosciowa i biore jeszcze przez 2 tyg bromergon to czy pozniej bede mogla zaczac brac tabletki anty?
do ceny nie orientuje sie ale moge troszeczke przyblizyc Ci lektury... diane sa tabletkami o wysokiej dawce hormonow, najczesciej lekarze ginekolodzy a moze nawet czesciej dermatolodzy przepisuja je dziewczynom,ktore maja problemy z cera tzn. mlodzienczy tradzik. Jak kazde tabletki maja skutki uboczne a mianowicie: wzrost wagi, migrena,żylai, ryzyko zakzepicy,spadek libido oraz plamienia i wiele innych. przed wypisaniem przez lekarza tabletek antykoncepcyjnych powinnas przejsc pare badan najwazniejsze badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz badania krwi na poziom hormonow w orgaznizmie. ale lekarze ze wzgledu na brak funduszy nie wykonaja Ci badan krwi no chyba,ze pojdziesz prywatnie. z jakich przyczyn wystapila u Cibie hiperprolaktynemia? jak sie objawiala?
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
No ale wiecie czasami szef sponsoruje pigułki swoim sekretarkom z wiadomych przyczyn :p
 
B

blondyneczka83

Guest
No tak, wówczas takie panie muszą pozostawać w zażyłych stosunkach ze swoimi szefami haha :D

Natomiast co do diane, czy każdych innych tabletek antykoncepcyjnych, jak np. sylvie 20 czy sylvie 30, cilest ect., to każdy normalny lekarz przeprowadzi najpierw zwykłe badanie ginekologiczne, zleci badanie krwi (m.in. płytki, krzepliwość krwi, morfologia, próby wątrobowe), badania na poziom hormonów, w tym hormonów tarczycy, jeżeli np. u danej kobiety w rodzinie występowala nadczynność, czy niedoczynność tego gruczołu. Ja do tego wszystkiego miałam jeszcze robioną cytologie i USG przezpochwowe. Dopiero później ginekolog dobrał mi tabletki. Oczywiście badania te trzeba wykonywac regularnie :)
 
Do góry