tabletki i ich ceny

B

blondyneczka83

Guest
Dokładnie podpisuje się pod Waszymi wypowiedziami rękami i nogami, gdyż lekarzowi nie powinno zależeć na tym czy wypisze droższą, czy też tańszą receptę - powinien dbać o kieszeń swoich pacjentek........no właśnie POWINIEN, ale nie dba.
Najbardziej dobija mnie fakt, iż w tej mojej mieścinie to nic nie można dostać - dzięki Bogu, że chociaż Internet jest :D
Swoją drogą będąc 2 dni temu w Krakowie namierzyłam tabletki Sylvie, aczkolwiek nie miałam na nie recepty - tak po prostu weszlam do pierwszej lepszej apteki i okazało się, że są :)
 

kmac

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
cilest - 14.50 za blister. Nie przytyłam. Piersi mi urosły i są dużo fajniejsze:)nie odczuwam żadnych dolegliwości. tanie, dobre i skuteczne.
 
B

blondyneczka83

Guest
No ja to już bym nie chciała, żeby mi piersi urosły, gdyż chyba musiałabym sobie zszyć dwie czapki i zrobić stanik :bag:
Najchętniej to bym chciała, żebym mi zmalały :lol:

Swoją drogą jestem już szczęśliwą posiadaczką tabletek Sylvie, które zakupiłam w Krakowie. Teraz tylko czekam, aż dokończe swoje obecne, a później zaczne stosować Sylvie.
Troszkę się obawiam...no, ale jak to jest odpowiednik, to chyba nie zaszkodzi :)
 
B

blondyneczka83

Guest
O matko 48zł za tabletki to rozbój w biały dzien <_<
Dlaczego nie pomyślicie i nie powiecie lekarzowi, żeby wam przepisał zamienniki - polskie odpowiedniki o tym samym działaniu, a tańsze bankowo o 50%.
To jest czyste zdzierstwo prawie 50zł za piguły!!
Sama wiem, bo wcześniej też przepłacałam, a okazało się, że pigułki Sylvie są o połowe tańsze aniżeli ten zagraniczny shit :sexy:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie wiem, Yasminelle mi teraz odpowiadają, a organizm długo się do nich przyzwyczajał. Ja niedobrze na początku odczuwam ingerencję hormonalną we własny organizm. Wcześniej brałam Diane 35, to dopiero był shit (jak dla mnie). Pozdrawiam
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
jestem w szoku,,,, 48zl :/ masakra... u mnie najdrozsze to 40zl :) a poki co najtansze znalazlam w aptece dbam o zdrowie - 36.04zł :)
Na kilku opakowaniach mozna sporo zaoszczedzic
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
No właśnie Ashley, jak kupuję Yasminelle po 3 opakowania to mam na tym 12 zł zniżki w jednej z aptek. Ale to i tak dużo jak za tabletki.
 

silvka

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
stamtąd
tabletki stosuje od kilku lat. na poczatku mialam Diane 35 (szybko sie z nim 'wyleczylam', bo byly okropne). ich koszt wtedy to jakies 30 zl. pozniej Yasmin, ktore byly wtedy nowoscia i kosztowaly (u mnie w miescie) ok. 60 zl :/ :/ teraz mieszkam w Brytanii, wiec placic za nie nie musze. nadal jednak stosuje Yasmin i jestem bardzo zadowolona.
szczerze mowiac przerwe mialam tylko raz (przez ok. 6 miesiecy), kiedy to zerwalam ze swoim owczesnym chlopakiem.
 

alika oo

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuu jest moje miejsce :)
Co może byc zamiennikiem dla novynette? i czy te tabl. sylvie moga nim być??
ahha i po jakim czasie powinnem zrobic przerwe i jak długą i czy po niej powinnam zmienic tabl na inne ??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
fakt nie stosuje juz tabletek, za yasmin placilam 45 zl pozniej 35 zl obecnie stosuje krazki i place od 53 do 60 zl
 

symat

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Co może byc zamiennikiem dla novynette? i czy te tabl. sylvie moga nim być??
ahha i po jakim czasie powinnem zrobic przerwe i jak długą i czy po niej powinnam zmienic tabl na inne ??
Z tego co ja wiem to raczej Sylvie20 to nie jest zamiennik novynette , może Sylvie30? Chyba musisz popytać lekarza :)
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
tabletki mozesz przeciez odrazu zmienic na inne. tylko teraz jezeli slabsze na mocniejsze to robisz przerwę 7 dniową a jezeli mocniejsze na slabsze to wtedy bez przerwy lub 1 dnia krwawienia z odstawienia.

a za yasminelle zaplaciclam 43zł :(( a kosztowaly 49 :O .. tylko baba mi dala rabacik..
 
B

blondyneczka83

Guest
Swoją drogą jakby tak zliczyć te wydawane każdego miesiąca 50zł przez okres 12 miesięcy, to na kilka fajnych ciuchów by się zarobiło, albo dołożyło drugie tyle i wyjechało na jakieś 14 dni zagranice :sexy:
Niestety mnie to strasznie złości, tym bardziej, że od 1,5 roku pracuje. Kiedy byłam na utrzymaniu rodziców to 25 czy 50zł nie robiło mi żadnej różnicy, a teraz jak się ma swoją kasę, to taka różnica jest naprawdę duża :(
Oczywiście druga strona medalu, to fakt, że pomimo tego, iż tańsze odpowiedniki mają ten sam skład to są produkowane przez inne firmy, a to już jest jakaś niepewność. Ostatnio w pracy podsłuchałam jak koleżanka siedząca za moimi plecami przy biurku gadała z kims i właśnie mówiła, że zażywa Sylvie20 i zatrzymuje jej się woda w organizmie - puchnie (co widać :p), z kolei wcześniej brała Harmonet - czyli niby to samo i była wyraźnie chudsza. Tak, więc czym to się różni? Szlag mnie trafi z tymi pigułami :p najlepiej to nie zażywać w ogóle, no ale ja nie chce być jeszcze mamą pomimo, że mam 25 lat :p
 

symat

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
blondyneczko , zatrzymanie wody w organizmie to pikuś :) wystarczy pić jakąkolwiek herbatkę moczopędną np. pokrzywę. Jeśli to jest jedyny skutek uboczny a nie jak czasami bywa: bóle głowy, spadek libido, bóle brzucha, rozdrażnienie to ja bym się aż tak nie przejmowała. A może to wcale nie po tabletkach anty to puchnięcie? :p
 
B

blondyneczka83

Guest
No, chyba raczej w ciąży nie jest skoro zażywa piguły :sexy: Chociaż swoją drogą miałabym więcej miejsca do pracy, jakby poszła na urlop :lol:

Ale w gruncie rzeczy zatrzymanie wody w organizmie to nic przyjemnego, bo człowiek się czuje jak przysłowiowy balon :p W sumie każdy organizm jest inny, aczkolwiek bynajmniej ja dobrze reaguje na Sylvie, no, ale to nie jest regułą dla innych kobiet. Dla mnie najgorsze to by było przytycie i spadek libido :p mój facet pewnie by mi wtedy powiedział, żebym rzuciła piguly i co ma być, to będzie :p
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
To jakaś bzdura, że Sylvie20 odpowiednik Harmonetu ma inne działanie niż Harmonet.
Przecież jak by tak było, to nie można byłoby dostać Sylvie20 na receptę w której przepisany jest Harmonet.
Ja osobiście nie odczuwam żadnej różnicy w działaniu tych dwóch pigułek.
 
Do góry