tabletki i ich ceny

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
studiuje zdrowie publiczne :p i mi lekarz, ktory swoje poglady odnosnie lekow i zycia przedstawia w polsat cafe powiedzial: ze jesli lek jest tanszy, a sa inne podobne drozsze, to powinnismy sie zastanowic czy nie szkodzimy swojemu zdrowiu tanszymi odpowiednikami w ktorych cos widocznie musi byc nie tak :) powtarzam to co na wykladach mowil. A jest to dosc znany i ceniony lekarz :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ja studiuje pielegniarstwo i mam tate lekarza wiec na farmakologii pani dr. niszczyla mity dot. tanszy lek jest gorszy, takiego samego zdania jest moj tato co pani dr. wiadomo kazdy czlowiek ma swoja wersje
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
lekarz specjalista z telewizji ... jasene że takiemu uwierzę , przecież wiadomo że tacy " specjaliści " to starzy wyjadacze którzy lecą tylko na kasę , wcale tańsze leki nie są gorsze , w tych droższych płacimy najczęściej za nazwę czyli markę , np mi ginekolog przypisał kontracept, jest to lek tani (kosztuje około 20zł ) nowej generacji, posiadający mniej hormonów( moge poświadczyć , bo mimo brania tych hormonów mam dalej troche bolesne okresy a wiem że jak bym brała z większą dawką hormonów to by mi to przeszło) i są coś jak logest i harmonet
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No zgadzam się wcale droższe nie oznacza lepsze. Wszystko zależy do Twojego organizmu jak to przyjmie. Ja też stosowałam Kontracept ale teraz musiałam odstawić bo nie najlepiej się czułam. A Ty jak się po nim czujesz neska?
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
biorę jakieś 8 opakowanie i czuje sie po nich bardzo dobrze , lekarz odpowiednio mi je dobrał widocznie i do mojego organizmu pasują
 

Nanami

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Dreams about Tokio
Jak narazie nie myślę o antykoncepcji, bo jeszcze nie byłam po 1 razie, ale z tego co się nasłuchalam tabletki są nie zdrowie i się nieźle tyje. Nie radziłabym ich zażywania jeśli któraś nie chciałaby przytyć. "Albo gumki albo nie ma seksu" w moim przypadku tak będzie ^^, jestem osobą upartą i na żadną niezdrową chemię się nie namówie ot co ! :mruga: .

a pozatym moja kuzynka brała te tabletki ciągle .. i narobiła się dwóch niechcianych dzieci.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wiesz hormony wcale nie sa az takie zle, poniewaz nimi mozna leczyc np. nadzerke.
a czy warto je przyjmowac,kobieta sama podejmuje ta decyzje!
i się nieźle tyje
alez bzdura, nie kazda kobiet amusi przytyc po hormonach! to wszystko zalezy od organizmu!
Nie radziłabym ich zażywania jeśli któraś nie chciałaby przytyć
jak ty mozesz radzic jezeli wcale ich nie stosowalas? smieszne
a pozatym moja kuzynka brała te tabletki ciągle .. i narobiła się dwóch niechcianych dzieci
zdarza sie! a nie powiedziane,ze przy uzywaniu prezerwatyw nie zaszlaby w ciaze
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No pewnie że nie każdy tyje od tabletek hormonalnych. Ja na początku też bałam się że jak zacznę brać hormony to przytyję i nawet zapytałam o to swojego lekarza a on odpowiedział że to nie jest tak, że przybieranie na wadze to jest indywidualna sprawa organizmu. Tak więc Nanami nie masz racji. A jeśli chodzi o wpadkę Twojej kuzynki to widocznie musiała jakąś tabletkę pominąć i dlatego to jej się przydarzyło.
I nie radź komuś jak sama tego nie stosujesz. Jeszcze dodam że niektóre dziewczyny stosują hormony np żeby złagodzić bardzo bolesne miesiączki
 
T

tanilek

Guest
Słuchajcie, ja zawodowo zajmuję się jakością leków i chciałabym wyjaśnić kilka kwestii. Otóż cena leku nie ma nic wspólnego z jego działaniem, jakością bezpieczeństwem itp. Działanie leku zależy od substancji czynnej, jaka się w nim znajduje. Jeśli kilka leków zawiera tę samą substancję czynną i w takiej samej ilości (dawce), to ich działanie będzie takie samo niezależnie od ceny. Często się zdarza, że ten sam lek pakowany jest w różne opakowania i pod inną nazwą i różna jest jego cena.
 

Nanami

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Dreams about Tokio
wiesz hormony wcale nie sa az takie zle, poniewaz nimi mozna leczyc np. nadzerke.
a czy warto je przyjmowac,kobieta sama podejmuje ta decyzje! alez bzdura, nie kazda kobiet amusi przytyc po hormonach! to wszystko zalezy od organizmu! jak ty mozesz radzic jezeli wcale ich nie stosowalas? smieszne zdarza sie! a nie powiedziane,ze przy uzywaniu prezerwatyw nie zaszlaby w ciaze
Ja po prostu napisałam to po relacjach paru koleżanek które brały i przytyły. Więc jeśli nie każdy tyje to skąd mam wiedzieć że ja akurat nie przytyje?. Lepiej nie ryzykować.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Ja po prostu napisałam to po relacjach paru koleżanek które brały i przytyły. Więc jeśli nie każdy tyje to skąd mam wiedzieć że ja akurat nie przytyje?. Lepiej nie ryzykować.
ale ich nie stosowalas wiec wcale nie mozesz wyciagac takich wnioskow... widocznie zle twoje koloezanki mialy dobrane leki, jezeli nie zastosujesz nie bedziesz wiedziala czy sa odpowiednie dla ciebie.troche dziwny masz tok myslenia
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
a może tyły bo się obżerały?? ja wzięłam już 3 opakowania i nie przytyłam, no i raczej się na to nie zanosi. a tak swoją szosą, to już chyba lepiej przytyć parę kilo niż zajść niespodziewanie w ciążę. a Twoja kuzynka widocznie popełniła jakiś błąd, zdarza się.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Ja po Harmonecie bardzo przytyłam, a wcale nie jadłam więcej/inaczej niż wcześniej. Przeklinam dzień, w którym ten nędzny gin mi je przepisał.
Teraz od roku biorę Yasmin i wszystko jest ok, waga bez zmian, zero uczucia napuchnięcia...

ps. po Harmonecie zaczełam tyć tak po ok. 4-5 opakowaniach. Masakra...

Najlepiej się czułam, gdy nie brałam tabletek, ale wróciłam do nich, bo to dla mnie najwygodniejsza metoda i mam megaregularny okres, co bez hormonów mi się nie zdarzało.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
niestety tabletki trzeba "testowac" na sobie. Tobie harmonet nie odpowiadal a dla innej kobiety owszem...
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
niestety tabletki trzeba "testowac" na sobie. Tobie harmonet nie odpowiadal a dla inne kobiety owszem...

A czy ja gdzieś napisałam, że obiektywnie rzecz biorąc Harmonet jest be?
Nie.
Napisałam, że MI nie odpowiadał.


Zresztą, jak widać tabletki droższe, z mniejszą ilością hormonów też mogą okazać się dla organizmu niedobre - cena nie ma znaczenia, jeśli organizm nie toleruje...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
a czy ja gdzies napislam,ze twierdzisz
ze Harmonet jest be?
???
Zresztą, jak widać tabletki droższe, z mniejszą ilością hormonów też mogą okazać się dla organizmu niedobre - cena nie ma znaczenia, jeśli organizm nie toleruje...
i dlatego kazda kobieta/dziewczyna przed zastosowaniem tabletek powinna przejsc wszystkie badania!
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
lekarz powinien sprawdzić poziom hormonów, ale nie zawsze to się robi i poza tym zwyczajne badanie gin.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
badanie ginekologiczne sklada sie : z wywiadu lekarskiego,oglądania, obmacywania, osłuchiwania, usg a takze badanie krwi
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
badanie ginekologiczne sklada sie : z wywiadu lekarskiego,oglądania, obmacywania, osłuchiwania, usg a takze badanie krwi
raczej składać się powinno, bo w praktyce (szczególnie dotyczy to lekarzy przyjmujących państwowo) wyglądać może to zupełnie inaczej...
 
Do góry