Tabaka

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Co do mieszanek to raz sobie zrobiłem taką ozona snuffy weiss (bez tytoniu) + jakaś zwykła tabaka. Po wciągnięciu niewielkiej ilosci poczułem zawroty głowy i aż zrobiło mi się ciepło :D

Dzisiaj koleżanka poczęstowała mnie fajną tabaką, aromat miała długotrwały i nieziemski :)
gawith_apricot.jpg
 

Mathias3336

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Co tak wszyscy szaleją z tym Gawithem?? Jest dobry ale nie aż tak. Są lepsze. I to dużo lepszych. Kumpel kupił rumową i niedługo posmakuje ją. Ciekaw jestem co to będzie. Oczywiście tabaka jest od Wilsona;)
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Gawith Apricot jest obok Red Bulla chyba najłatwiej dostępną tabaką. Zły też nie jest, choć do wyrobów od Samuela Gawitha wiele mu brakuje ;)
 

Mathias3336

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Tabaki angielskie jednak mają to coś. Wilsons & Sharrow jest najlepszy. Chociaż red bull ma to coś czego nie da się zapomnieć. I chce się więcej:D A tak ogólnie to ile wciągacie tabaki?? Ile dziennie, ile razy itp??
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
U mnie jest z tym różnie, jeżeli dopiero kupiłem jakąś inną to tak przez tydzień codziennie po 5-7 razy małą szczyptę. A jak mi się zapomni o tabace, to nawet raz na ponad miesiąc :)
 

Stahu

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja snuffuje od ponad roku. I cóż mogę powiedzieć - śmieszą mnie dzieciaki którzy nie wciągają tabaki nawet tygodnia i już zgrywają znawców i piszą głupoty na forum.

Ale do rzeczy. Po wielu miesiącach eksperymentowania znalazłem moje ulubione tabaki - Rad Bull i Ozona Chery. Tą ostatnią szczególnie polecam dla początkujących.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ja snuffuje od ponad roku. I cóż mogę powiedzieć - śmieszą mnie dzieciaki którzy nie wciągają tabaki nawet tygodnia i już zgrywają znawców i piszą głupoty na forum.

hmmm nasunęło mi się właśnie takie pytanie, od jak dawna tabaczycie ? :)
Ja swoją przygodę z tabaką zacząłem w grudniu '07 zaczynając od Chapmana Strong i Menthol oraz MrChrystal's (chyba Menthol), w tym czasie miałem do czynienia z kilkoma bardziej lub mniej popularnymi tabakami, jednak MrChrystal's pozostałem wierny do dzisiaj, ze względu na delikatność :)
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Co do mieszanek to raz sobie zrobiłem taką ozona snuffy weiss (bez tytoniu) + jakaś zwykła tabaka. Po wciągnięciu niewielkiej ilości poczułem zawroty głowy i aż zrobiło mi się ciepło :D

Ciekawe połączenie. Łączysz ze zwykłą tabaką bo brakuje Ci smaku tytoniu?
Czy dla innego efektu?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
To było tylko w ramach jednorazowego eksperymentu eksperymentu :) Na ogół wolę "smak" taki jaki daje nam producent :D
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
A słyszeliście o jedynym w Polsce Muzeum Tabaki?

Mieści się w Szymbarku, tym samym gdzie Dom odwrócony do góry nogami :)
Można w nim wysłuchać historii o pojawieniu się tabaki w Europie, Polsce, na Kaszubach. Można zapoznać się z tradycjami i zwyczajami zażywania tabaki. W "Tobaczniku" mieszczą się ekspozycje tabakierek wykonanych z rożnych materiałów.

A tu link do artykułu na temat tego muzeum:
Artykuł
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
W niedzielnej Panoramie pojawił się reportaż o plakatach promujących tabakę. Stwierdzono, że promują narkotyki - bo promowana używka ma biały kolor.
Czy dla naszych dziennikarzy wszystko co wciąga się przez nos to amfetamina?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
W niedzielnej Panoramie pojawił się reportaż o plakatach promujących tabakę. Stwierdzono, że promują narkotyki - bo promowana używka ma biały kolor.
Czy dla naszych dziennikarzy wszystko co wciąga się przez nos to amfetamina?

W sumie jeżeli jest koloru białego to coś jest nie tak ;)
Owszem jest tzw. odświeżacz do nosa na bazie glukozy i mentolu, ale jako tako nie ma chyba nic wspólnego z tabaką.
A masz może jakiś link do tego plakatu czy coś?

Jeżeli zwykła brązowa-czarna tabaka na plakacie to narkotyk to Ci dziennikarze są popie*dolonymi ignorantami wieloletniej tradycji tabaczenia w Polsce i nie tylko.

Edit: dobra znalazłem co nieco- http://www.tvp.info/informacje/ludzie/plakat-uczy-wciagania-bialej-tabaki

Jest to właśnie ten odświeżacz do nosa. Jednak dziennikarze są po:cenzura:ymi ćpunami, bo wciąganie proszku z ręki kojarzy im się tylko z zażywaniem narkotyków... Przecież nikt nie wciąga tego przez rurkę na plakacie tylko z dołka tabakowego. Ręce opadają.
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Pod artykułem na ten temat pojawił się komentarz, który myślę oddaje wszystko co można na ten temat napisać:

""ale pokazanie sposobu jej zażywania kojarzy się jednoznacznie z narkotykami." Tylko sproszkowanym tytoniem raczyli się już indianie snufiąc go do nosa, ale nie, powiemy że to pokazuje jak zażywać narkotyki. A jak inaczej można zażywać tabake?? Brać pod napleta? ;D nie rozśmieszajcie mnie tym "
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Delikatna?
To może właśnie Snuffy?
Choć nie wiem czy to bezpiecznie przecież to "biały proszek dla dzieci" - dla nie wtajemniczonych, to był sarkazm... :)
 

Gekkonidae

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
63
Punkty reakcji
2
A co my na to?
Media kręcą kolejny odcinek serialu:
"zróbmy z siebie idiotów" w dzisiejszym odcinku "narkomania w kraju- mąka w nosie" :D
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Widać, że znudziły im się dopalacze, które dość mocno za darmo rozpromowali wśród młodzieży, to teraz czas zrobić darmową reklamę tabace. Tylko taka prawda, że już tutaj ludzie ogłupić się nie dadzą, nawet wielu tych starszych, którzy kiedyś wciągali tabakę chociaż raz.
 

Gekkonidae

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
63
Punkty reakcji
2
Nie znają się a gadają- media
Przecież tabaka to w żadnym przypadku nie narkotyk. Szybciej narkotykiem jest już papieros :D

A ja mam do was pytanie. Sprzedają u was tabakę od 18 czy jak taki koleś z podstawówki przyjdzie to mu sprzedadzą?
 
Do góry