Szukasz nazwy filmu?

suicideblonde

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
zwracam się do Was z prośbą, a właściwie to pytaniem. szukałam już w wielu miejscach odpowiedzi, niestety bezskutecznie (jak widać). pilnie poszukuję chociażby tytułu pewnego spektaklu teatru telewizji, zdaje się, że z lat 70, lub wczesnych 80. był to seans teatru sensacji kobra (najprawdopodobniej). spektakl zaczynał się w dość nietypowy sposób - ekran telewizora nagle robił się czarny (a może śnieżył?). pojawiała się para oczu. telewizor przemawiał. mówił coś, że za wykorzystywanie go, robienie sobie z niego półeczki, stawianie na nim wazoników itd, itp. teraz się zemści. ogólnie fabuła spektaklu była taka, że różne rzeczy martwe, sprzęty rtv i agd ożywały i mściły się na ludziach. odkurzacz gonił dzieciaka po domu, noże fruwały po kuchni, no najdziwniejsze rzeczy się działy. no i spektakl był czarno-biały. dość efektowny jak na tamte czasy. masa ludzi, których o niego pytam pamięta go, czy kojarzy, jadnakże jak na złość nikt nie jest mi w stanie podać nazwy! bardzo proszę o pomoc!
 

antoninho1997

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
7
Punkty reakcji
1
Kiedyś widziałem taki film o chłopaku który mieszkał w bardzo nowoczesnym domu z rodzicami pamiętam takie kawałki filmu np. gdy rozwalił tylne światło lexusa swoich rodziców albo pojechał z kolegami do ciotki czy kuzynki?? a na końcu rodzice powiedzieli mu że są z innej planety i przyiechali na ziemie z misją o on myślał że jest człowiekiem.
A i u nich w ogrodzie mieli takie jakieś szklarnie do których on nie mógł chodzić.ten film był na HBO tak w 2003 :/
pamiętam że był to fajny film i prosze o nazwe :niepewny:
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Szukam
W dużym skrócie film skupia się na charyzmatycznym nauczycielu i jego uczniach - widać że nauczyciel jest dużym autorytetem ale też ich przyjacielem.
Akcja toczy się w szkole która wygląda jak campus elitarnego uniwersytetu.
Wśród uczniów wyróżnię dwóch: X i Y. X był typem numeranta,typowy "zdolny ale leniwy",lubiany przez kolegów a także przez nauczyciela (ten zresztą lubił wszystkich swoich uczniów ale X szczególnie)
Y to postać drugoplanowa,istotna o tyle że wiąże się z nim taka sytuacja: Podczas pewnego testu Y osiągnął dobry wynik,X osiągnął podobny lecz nieco gorszy co uniemożliwiało mu na przejście do kolejnej fazy konkursu.
Jako że nauczyciel szczególną sympatią dażył X,zmienił punktację w jego teście tak, że to X zamiast Y awansował.

W szkole nadszedł dzień pewnego słynnego turnieju (prawdopodobnie pod patronatem jakiegoś filozofa). Uczestnicy (około pięciu uczniów) ubrani byli w greckie szaty (białe prześcieradła),na głowach mieli chyba laurowe wieńce.
Odpowiadali na pytania, X pod szatą miał przyklejone ściągi,dzięki czemu odpowiadał na wszystkie pytania. Nauczyciel się zorientował.

Po latach, X zaprasza do swojej posiadłości (okazuje się że cwaniak dorobił się majątku,siedzi w polityce) kolegów ze szkoły i dawnego nauczyciela by ten poprowadził konkurs jak przed laty.
X uzasadnia że tym razem chce uczciwie zmierzyć się z kolegami i w pewnym sensie odkupić swoje przewinienie. Wszyscy się godzą na propozycję od X, wszyscy zjeżdżają się mu na chatę, podczas konkursu X znów budzi podejrzenia nauczyciela,wygrywa konkurs.
Jak się okazuje miał w uchu słuchawkę a odpowiedzi na pytania podawał mu wynajęty student.

Nauczyciel jest lekko podłamany że przez lata pokładał swe nadzieje w zwykłym krętaczu, którego pomimo starań niczego nie zdołał nauczyć.
Teraz gryzą go wyrzuty sumienia wobec ucznia Y. Wyznaje uczniowi Y że przed laty to on zdobył w konkursie lepszy wynik od X lecz wyniki zostały przez niego zmienione.
Y nie ma pretensji. Film kończy się tak: Nauczyciel wciąż uczy w szkole,do klasy wchodzi spóźniony uczeń (syn ucznia Y),nauczyciel zleca mu przeczytanie jakiegoś cytatu wiszącego nad wejściem do klasy.
 
B

Bad Boy

Guest
Poszukuję nazwy filmu lub czegokolwiek:

Historia oparta na faktach, uzdolniony absolwent paru szkół w usa porzuca wszystko i rozpoczyna tułaczkę jako bezdomny.
Na koniec zamieszkuje w autobusie, w pobliżu znajduje i zjada jakieś jagody, które okazują się śmiertelnie trujące.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Poszukuję nazwy filmu lub czegokolwiek:

Historia oparta na faktach, uzdolniony absolwent paru szkół w usa porzuca wszystko i rozpoczyna tułaczkę jako bezdomny.
Na koniec zamieszkuje w autobusie, w pobliżu znajduje i zjada jakieś jagody, które okazują się śmiertelnie trujące.
"Into the wild" aka "Wszystko za życie"
 
M

marco9512

Guest
Witam.

Szukam filmu. Nie pamiętam jaki to był tytuł ale może opiszę :)

Więc tak
Film jest komedią w klimatach Disco. Można spotkać hity disco lat 80. Film opowiada o 2 braciach (?), którzy chodzą do klubów. Są wyrzucani. W dniu pracują w kwiaciarni ojca a wieczorami wychodzą poszaleć. W pewnym klubie spotykają szefa jakiegoś klubu i dochodzi do rozmowy gdzie opowiadają swoje ,,plany" i przez to stają się znani. Spotykają również 2 dziewczyny, które szukały ludzi z 6 cyfrówkami na karcie bankowej. I zauważają, że ci 2 rozmawiają z szefem, który jest bogaty. I pomyślały, że oni muszą być bogaci itp. Więc się zakręciły obok nich. Jeśli dobrze pamiętam był tam Breckin Meyer albo ktoś podobny do niego. Ale wrócę do filmu. Była też dziewczyna, która podrywała(?) jednego z braci. Oni na końcu mieli się pobrać a on był pokłócony ze swoim bratem. Gdy już miało dojść do ślubu przyszedł brat i coś tam gadał i miał radio i włączył muzykę disco.

Sory, że jest troche tak niezrozumiale ale nie umiem opowiadać :p
Więc przypomne, że film komediowy w hitach Disco
 

Steven92

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
285
Punkty reakcji
9
Wiek
15
Raczej to nie jest film z Breckin Meyer'em bo sprawdziłem jego filmografie i nie znalazłem filmu z odpisem pasującym do Twojego.
 

Steven92

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
285
Punkty reakcji
9
Wiek
15
a wiesz może z jakiego roku jest lub jakiego państwa produkcja?:p
 
M

marco9512

Guest
Na 90% z USA
Choć teraz mi się troche myli z filmem disco robaczki, który jest również z Danii i coś mi się teraz na myśl przychodzi też Holandia.

Rok raczej z ok.1995-2000
 

annija

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Miasto
Ns
Hey :) poszukuje 2 filmów bardzo prosze o pomoc :)

1. opowiada o małym chłopcu ( wiek około 11 lat) który jest uzdolniony muzycznie, na poczatku jest w domu dziecka potem ucieka bo "słyszy" że jego rodzice żyją i chce ich odnaleźć, spotyka faceta który wykorzystuje jego talent - karze mu grać na mieście i zarabiać dla niego pieniądze, jego mama to wiolonczelistka a tata grała w jakimś zespole

nie bardzo pamiętam co tam jeszcze było ale kończył się, że jego rodzice stoją obok siebie na tak jakby koncercie ich syna tylko że on miał inne imię czy coś takiego

2. film jest o dziewczynce której siostra jest chora na raka i ta dziewczynka opowiada że została "zaprojektowana" przez rodziców by dostarczać potrzebne "składniki" dla chorej siostry i w końcu idzie do prawnika/adwokata - ( nie pamiętam dokładnie) chce uzyskać prawo do swojego ciała, najpierw jej matka się denerwuje i nie zgadza ( o ile pamiętam sama tez pracowała w tej branży) tylko ojciec i brat rozmawiają z nią ..

to jest mniej więcej połowa filmu w takim wielkim skócie, drugiej nie zdążyłam obejrzeć i dlatego strasznie potrzebuje tytuł tego filmu. Gdyby ktoś kojarzył to bardzo proszę o pomoc ;)
 

Steven92

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
285
Punkty reakcji
9
Wiek
15
2. film jest o dziewczynce której siostra jest chora na raka i ta dziewczynka opowiada że została "zaprojektowana" przez rodziców by dostarczać potrzebne "składniki" dla chorej siostry i w końcu idzie do prawnika/adwokata - ( nie pamiętam dokładnie) chce uzyskać prawo do swojego ciała, najpierw jej matka się denerwuje i nie zgadza ( o ile pamiętam sama tez pracowała w tej branży) tylko ojciec i brat rozmawiają z nią ..

to jest mniej więcej połowa filmu w takim wielkim skócie, drugiej nie zdążyłam obejrzeć i dlatego strasznie potrzebuje tytuł tego filmu. Gdyby ktoś kojarzył to bardzo proszę o pomoc ;)

Bez mojej zgody / My Sister's Keeper (2009)

Opis filmu na FilmWeb

Od razu się zareklamuje i podam gdzie można pobrać hehe
http://chomikuj.pl/Steven92/Filmy/B/Bez+mojej+zgody+(2009)

Pierwszego filmu nie kojarzę
Pzdr
 

annija

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Miasto
Ns
Dziękuję bardzo!!! ;)
właśnie strasznie długo go szukałam i może wreszcie obejrzę !
:)
____________

hmm a co do pierwszego to raczej stary film i na początku coś ten chłopczyk mówił że muzyka jest wszędzie że on ją słyszy ..
 

Steven92

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
285
Punkty reakcji
9
Wiek
15
Dziękuję bardzo!!! ;)
właśnie strasznie długo go szukałam i może wreszcie obejrzę !
:)
____________

hmm a co do pierwszego to raczej stary film i na początku coś ten chłopczyk mówił że muzyka jest wszędzie że on ją słyszy ..

Coś znalazłem na podobieństwo tego, ale nie jestem pewien czy to to:)

1) Cudowne dziecko / August Rush (2007)

Opis na Filmweb - Cudowne dziecko (2007)

2) Jestem (2005)

Opis na Filmweb - Jestem (2005)

Raczej pierwsza propozycja, bo w drugiej nie ma mowy o muzyce:)
 

LooLoo

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
0
Szukam filmu, być może był to jeden z odcinków "Opowieści z krypty" jeśli tak to proszę o numer odcinka. Więc tak była jakaś kobieta i mężczyzna, prawdopodobnie małżeństwo no i ta żona zabiła męża w jakiejś fabryce mydła, a mianowicie przerobiła gościa na mydło :p Później w domu umyła się takim mydłem i sama umarła. :mruga:
 

annija

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
16
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Miasto
Ns
Steven92 dzięki wielkie ;D to był ten film Cudowne dziecko
Już 2 raz mi pomogłeś :)

a co do " Opowieści z krypty" nie bardzo kojarze
 

Steven92

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
285
Punkty reakcji
9
Wiek
15
Szukam filmu, być może był to jeden z odcinków "Opowieści z krypty" jeśli tak to proszę o numer odcinka. Więc tak była jakaś kobieta i mężczyzna, prawdopodobnie małżeństwo no i ta żona zabiła męża w jakiejś fabryce mydła, a mianowicie przerobiła gościa na mydło :p Później w domu umyła się takim mydłem i sama umarła. :mruga:


18. 99 & 44100% Pure Horror (Sezon 6) -Posągowa i znudzona małżeństwem Cristi Conaway, postanawia pozbyć się swojego podstarzałego męża. W tym celu planuje zbrodnię doskonałą, rozpuszczając ciało małżonka w kadzi z substancją do produkcji mydła. Szybko przekonuje się jednak, że nie istnieje coś takiego jak zbrodnia doskonała.

Steven92 dzięki wielkie ;D to był ten film Cudowne dziecko
Już 2 raz mi pomogłeś :)

a co do " Opowieści z krypty" nie bardzo kojarze


Żaden problem :) Co do opowieści z krypty to wystarczyło wpisać w google: "opowieści z krypty mydło" i praktycznie wyskakiwał odcinek ;D
 

LooLoo

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
0
18. 99 & 44100% Pure Horror (Sezon 6) -Posągowa i znudzona małżeństwem Cristi Conaway, postanawia pozbyć się swojego podstarzałego męża. W tym celu planuje zbrodnię doskonałą, rozpuszczając ciało małżonka w kadzi z substancją do produkcji mydła. Szybko przekonuje się jednak, że nie istnieje coś takiego jak zbrodnia doskonała.




Żaden problem :) Co do opowieści z krypty to wystarczyło wpisać w google: "opowieści z krypty mydło" i praktycznie wyskakiwał odcinek ;D
Tak to na pewno ten odcinek, dzięki za pomoc :) Następnym razem zanim spytam pogoogluje :p
 

korben

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Tata zakupił pierwszy magnetowid w Pewexie i pierwsza kaseta została dostarczona od sąsiada.
Film był wg mnie z lat 80ych a może 70ych w każdym razie gł bohaterem był złodziejaszek [chyba] który miał masę fajowych gadzetów. Do dziś pamietam jak uciekał przez okno na linie i najlepszy numer miał auto zdalnie sterowane i podkładał nim bomby [chyba że coś pokićkałem w końcu widziałem to-to 22 lata temu...]

strasznie jestem ciekaw czy ktoś ma pomysł :)
 

Lilly91

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałabym obejrzeć film ale tytułu zapomniałam dlatego też tu piszę.
Tego filmu oglądałam tylko początek, a opowiadał on o pewnej parze która bardzo chciała mieć dziecko. Gdy kobieta zachodzi w ciążę to wynajmują oni swoją położną Patricię [?] ponieważ nie ufają szpitalnym specjalistom. I mają oni wypadek, w wyniku którego kobieta ma stracić dziecko. Tzn. ma ono urodzić się martwe, ale jak się okazuje rodzi się żywe. I tytuł filmu był imieniem tego narodzonego dziecka. Za chiny nie mogę sobie tytułu przypomnieć, wie ktoś może co to za film?T.T
 
Do góry