Szukam programu do szyfrowania plików folderów itp

H

Hastler

Guest
Witam, szukam programu do szyfrowania plików folderów itp, proszę o program który może przysporzyć ból głowy specjalistom tym mniej zaawansowanym :)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
O co tobie chodzi z tym bólem głowy? Nurofen Forte weź.
Co do programów ja polecam jedynie TrueCrypt - jako tako szyfruje i nawet nie nastręcza zmartwień. Reszta jest niepewna lub droga z racji licencji shareware. Pamiętaj też, że Windowsy od XP posiadają własny sposób szyfrowania, co prawda można go obejść ale taka sztuczka znana jest nielicznym :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Oj widzę, że nawet nie przeczytałeś tego poradnika ;p

Tak na szybko dodam opis programu. Jak na moje oko zgadza się z tym, czego wymaga autor programu.

Lock&Unlock Folder to prosty program kodujący dane. Pozwala zakodować hasłem wybrany katalog, odbierając dostęp do danych w nim zawartych osobą trzecim. Aplikacja używa mocnego algorytmu szyfrującego "BLOWFISH". Długość klucza (hasła) decyduje o mocy szyfru.

Zakodowane dane są kompletnie bezużyteczne do czasu ich zdekodowania, np. zakodowane zdjęcie będzie niewidoczne w przeglądarce czy edytorze.

Uwaga!
Producent programu radzi zachowanie ostrożności, zgubione hasło jest nieprzywracalne, a dane zostaną utracone. Należy również pamiętać aby nie szyfrować katalogów systemowych.
 
Do góry