Szukam Odpowiedzi

lena191

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Czesc dziewczyny! mam 19 lat!mam powazne obawy! Byłam ostatnio u ginekologa poniewaz chciałam zbadac czy nie mam za dużo hormonu męskiego!Skierowała mnie na badanie krwi i USG.Badanie krwi nic nie wykazało,natomiast zaniepokoiła mnie jedna rzecz! Podczas USG lekarz wykrył jakieś powiększenie moze małego góza na prawym jajniku! Sam nie wiedział co to jest!! Nie zbada mnie ponieważ jestem dziewica i powiedział ze to jest zbyteczne! ze to trzeba jeszce raz przepadać przez USG ale wczesniej musze najeśc sie jakiś hormonów!Zapisała mi jakies chormony i tabletki na regulacje miesiączki! Strasznie się boje!Nie wiem co to moze być! A jakieś rok temu nie miałam okresu przez 3 miesiące potem miałam i potem znowu miesiac czasu nie miałam,no i od tamtej pory mam nieregularne miesiączki! Stwierdziłam ze to normalne bo u mnie w rodzinie siostra i mama nie maja regularn
:niepewny:j!Bólu niby tez nie odczuwam przy okresie! Co to moze byc??
 

Attachments

  • misio.gif
    misio.gif
    12,3 KB · Wyświetleń: 23

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
to moze byc NIC lub np. torbiel na jajniku, którą się leczy hormonalnie ;) Moja koleżanka ma torbielowatość hormonalną jajników i też bierze hormony ale u niej ciągle pojawiają się nowe torbiele a te stare same pękają i ona to ma problem. A u Ciebie jeśli coś to pewnie mała torbiel albo nawet nic. Więc się nie martw ;)
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Hmm, jeśli torbiel to po kuracji hormonalnej powinno przejść. Sama przez to przechodziłam. Tylko u mnie przy tym towarzyszył ból. Więc czekaj jak będzie po hormonach, i dopiero wtedy zacznij się martwić, a nie na zapas. A nic innego mi nie przychodzi do głowy, że to może być.
 

lena191

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Dzieki dziewczyny!! ale co to jest ten torbiel??to jest groźne ???mozna miec jakies komplikacje z dziecmi potem?? no i czy jak mi wykryją tego torbiela to bede musiała byc badana ginekologicznie?bo tego tez sie boje!
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
nie ma się co martwić na zapas! najpierw zrób dokładnie badania, a potem dopiero się martw!!!!!
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Nie chce Cie nastraszyc swoja wypowiedzią, ale napisze..
Ja kilka lat temu miałam torbiel na jajniku i mialam to usuwane operacyjnie... ale spokojnie, ja to wykryłam w późnym stadium i juz mi zadne tabletki nie mogły pomóc, bo one powoduja ze one pękaja ale u mnie to mialo juz pewne rozmiary i jakby mi to peklo to moglam dostac zakazenia i wogole umrzec z bólu (dosłownie tak mi powiedział lekarz).
No więc, TY SIE NIE PRZEJMUJ bo to moja historia u Ciebie jezeli cos tam wogole masz to jest to napewno wczesne stadium weic tobie tabletki POMOGĄ!!!
No więc głowa do góry, mozesz tez isc do jakiegos innego lekarza, czasem opinia dwoch sie przydaje
Mam nadzieje, ze Cie zbytnio nie wystraszyłam, bo nie chce zebys sie stresowala z mojego powodu. Jezeli tego nie zaniedbasz tak jak ja to bedzie ok , tylko bedziesz musiałą pewnie byc pod kontrola ginekologa zeby wszystko miec pod kontrola ;)
Mnie sie torbiel nie zrobila na nowo, więc Tobie dopiero nic nie bedzie.
A co do dzieci to nie wiem czy to ma jakis wpływ, bo ja w kazdym razie dzieci moge miec :)
Pozdrawiam :*
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Wiesz, co do dzieci, to to czy jest się płodnym będziesz wiedziała dopiero jak zajdziesz w ciąże, to słowa lekarza, gdy spytałam o to, dowiadując się, że to torbiel. Mnie także wystarczyły leki, choć był już dość duży. Tylko torbiele mają do siebie to, że często pojawiają się powtórnie, ale ja już od ponad pół roku nie miałam żadnych problemów i torbiela nie było. Nie martw się na zapas. :) tez panikowałam, a wszysto wyszło dobrze. :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Moja rada - możesz skontrolować to u innego lekarza, ale praktykę odczekania i kontrolnego badania robi sie dość często. Nawet moja mama ma tak samo badaną pierś, bo ma małą zmianę, ale dopóki nie zmienia się w skali roku, nie ma powodu do obaw. Lekarz mówi że u niej może to być bliznowiec po zapaleniu.

Być może to mała torbiel. W takim razie słuchaj lekarza. Małe często po leczeniu pekaja same i goją się. Na szczęście zbadałaś się i wykryli to wcześnie. Torbiele duże mogą i zwykle wymagają leczenia operacyjnego, czasem związane jest to z całkowitym usunięciem jajnika - jeżeli torbiel lub kilka torbieli zniszczyło go już całkiem. Zwykle jednak operacja usuwa samą torbiel, pozostawiając sprawny jajnik.

Na razie nie martw się. Najwieksze szanse są na to, że to nic specjalnie groźnego i nie powinno mieć wpływu na twoją płodność, o ile będziesz to leczyć. I na tym na razie się skoncentruj, zamartwianie się nic nie da.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Nie chce Cie nastraszyc swoja wypowiedzią, ale napisze..
Ja kilka lat temu miałam torbiel na jajniku i mialam to usuwane operacyjnie... ale spokojnie, ja to wykryłam w późnym stadium i juz mi zadne tabletki nie mogły pomóc, bo one powoduja ze one pękaja ale u mnie to mialo juz pewne rozmiary i jakby mi to peklo to moglam dostac zakazenia i wogole umrzec z bólu (dosłownie tak mi powiedział lekarz).
No więc, TY SIE NIE PRZEJMUJ bo to moja historia u Ciebie jezeli cos tam wogole masz to jest to napewno wczesne stadium weic tobie tabletki POMOGĄ!!!
No więc głowa do góry, mozesz tez isc do jakiegos innego lekarza, czasem opinia dwoch sie przydaje
Mam nadzieje, ze Cie zbytnio nie wystraszyłam, bo nie chce zebys sie stresowala z mojego powodu. Jezeli tego nie zaniedbasz tak jak ja to bedzie ok , tylko bedziesz musiałą pewnie byc pod kontrola ginekologa zeby wszystko miec pod kontrola ;)
Mnie sie torbiel nie zrobila na nowo, więc Tobie dopiero nic nie bedzie.
A co do dzieci to nie wiem czy to ma jakis wpływ, bo ja w kazdym razie dzieci moge miec :)
Pozdrawiam :*

Mialam identycznie jak Ania z ta roznica ze w miesiac po operacji mialam kolejna torbiel ktora w pore wykryto i od trzech lat biore tabletki hormonalne i jest spokoj. Nie boj sie tabletek. Napewno nie jest to calkiem zdrowe, ja poki co nie mam zadnych skutkow ubocznych ale zdaje sobie sprawe ze zobacze je pewnie po kilu latach. Niestety u mnie nie ma innej mozliwosci jak tylko leczenie hormonalne. Ale naprawde nie boj sie jesli bedziesz pod kontrola lekarza, jesli nie bedziesz minimalizowac zadnego niepokojacego objawu jak jakis bol nie wiadomo skad, to wszystko bedzie dobrze.
Ja szczerze mowiac zamierzam pojsc w tym miesiacu do lekarza aby porozmawiac z nim o ewentualnym odstawieniu na jakis czas tabletek bo poprosry wystraszylam sie tych wszystkich skutkow ktore moga sie objawic po jakims czasie, ale Tobie radze naprawde sie nie denerwowac.
 

lena191

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
Dzięki dziewczyny za dobre rady i wogólel zeście mnie uspakajały!! Jest wszysko juz okej!Miałam podejzenie torbiela ale byłam sie przepadac i już wszysko jest okej!Dała mi hormony i mam je jeśc zeby zapobiec !! dzieki wszystkim pozdrawiam pa
 

Idol

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2006
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Warszawa Mokotów żeby było jaśniej to Stary Mokotó
ja też to miałam. Nie ma się czego bać ,bo to tzw. torbiel. Pojawia się przed miesiączką i zchodzi po niej.Wtedy miesiączka jest nierwgularna ale ginekolog przypisała mi lek "Orgamentil" (czy jakos tak) i się wszystko uregulowało. :) Chyba ,że w twoim przypadku to co innego to wtedy już nie wiem.
 

lena191

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
ja też to miałam. Nie ma się czego bać ,bo to tzw. torbiel. Pojawia się przed miesiączką i zchodzi po niej.Wtedy miesiączka jest nierwgularna ale ginekolog przypisała mi lek "Orgamentil" (czy jakos tak) i się wszystko uregulowało. :) Chyba ,że w twoim przypadku to co innego to wtedy już nie wiem.
A ja mam pytanie!czy ten lek jest hormonem?? Bo mi zapisała jakiś hormon i ja mam wrazenie ze tyje!!
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Tak, sądzę że to hormon, o ile dobrze myślę, jest to pochodna estrogenu. Ale to powinno pisać na ulotce.

Nawet jeżeli trochę utyjesz - to trudno. Przecież kilka kilo więcej nie jest tak ważne jak twoje zdrowie. Ale sądzę, że jak często bywa - to może być zbieg okoliczności lub sprawa zwiększonego łaknienia. Ogranicz na wszelki wypadek słodycze i rozdziel posiłki na kilka mniejszych - to nie zaszkodzi. Ale nie wprowadzaj diet niedoborowych i głodówek, bo to na pewno zaszkodzi leczeniu i ogólnie tobie.
 

Karinka27

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
no czasem jest tak ze gdy bierze sie hormony jest większy apetyt i można trochę przytyć ale przeciez zdrowie to podstawa!!
 
Do góry