Sztuka życia

Modza

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
północ
Autor zapytał jak życ, by wykorzystywać swoją jedyną szansę życia.
Odpowiedź "żyj tak aby nie przeszkadzać drugiemu" nadaje się do rozprawy na temat: Jak życ, by społeczeństwo akceptowało twoje postępowanie, a po twojej śmierci sąsiadki mówiły "to był taki dobry człowiek"...

Więc myślę, że w życiu trzeba być egoistą.
Tu przychodzi mi do głowy cytat z filmu chłopaki nie płaczą: "musisz sobie odpowiedzieć na jedno zaje***cie, ale to zaje***cie ważne pytanie: co chcesz robić w życiu - i zacząć to robić"

Edit: cenzura :)
 
K

Kinnio

Guest
Hm, chyba zbytnio spłyciłeś moją myśl. Chodzi mi o to, aby robić to, co uważamy za słuszne i dobre dla nas ( a więc, jak mówisz, egoizm ), ale nie naruszając prawa innych do życia tak, jak oni uważają. Bo jeśli uważasz, że chcesz żyć mordując innych, i to jest Twój "pomysł na życie", to wybacz, ale tego akceptować nie można. Oczywiście "inni" nie powinni się wtrącać w nasze sprawy dopóty, dopóki coś ich bezpośrednio nie dotyka.
 

yoh_asakura_86

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
"Żyj z całych sił, i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam."

"Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć.
Bez znieczulenia bez niepotrzebnych nie spełnienia, myśli złych."

Przede wszystkim żyć tak żeby nie krzywdzić innych a po drugie realizować pasje i wierzyć w marzenia. ;)
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Dla mnie to proste.Żyć tak by zaznać jak najwięcej szczęścia ,żyć dla siebie ,nie na pokaz ,niczego nie żałować.Chcesz pojechać na Jamajkę i palić blanty całe dnie?Jedź i pal.W kontekście tego życia dla siebie - ,,twoja wolność kończy się tam ,gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" ,o tym trzeba pamiętać.Dla mnie to jest cała sztuka życia.
 

K.B.

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
36
Punkty reakcji
5
Miasto
bywa różna
Żyć tak, jakby zawsze coś ciekawego czekało na nas za zakrętem. Mimo trudności stawiać zawsze jeszcze jeden krok, a jeśli on nie wystarczy, to zrobić następny i następny. Korzystać z dnia bo straconego już się nie odzyska i nie zastąpi innym. Śmiać się, uśmiechać do ludzi, do siebie, marzyć i spełniać marzenia :)
 

TheKomar

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
a ja żyję po mału, po kawałeczku, a to dlatego że... boję się szybkości:p staram się nie rozpędzać bo uważam, że wtedy łatwiej ominąć przyjemne chwile. fakt że w dzisiejszym świecie trudno żyć po swojemu, bo trudno wolnomyślicielom odnaleźć się w społeczeństwie dobrowolnych niewolników o umyśle stadnym (wiem że to ciężkie słowa, ale tak własnie uważam)
 

ewab1

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jak żyć? przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie skąd pochodzimy i jakie miejsce zajmujemy w świecie. Dopiero wtedy wszystko staje się bardziej jasne. Słyszeliście o teorii źródła świata przedstawionej na stronie naturaswiata? Moim zdaniem to bardzo ciekawa inspiracja i zarazem odpowiedź na pytanie jak żyć.
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
Dla mnie najlepszym sposobem na dobre przeżycie swego nędznego życia to nieliczenie się ze zdaniem innych , balangowanie do poniedziałku ,i nie przejmowaniem się innymi ludźmi ...po co miałabym żyć inaczej skoro życie jest tylko jedno ... i nie trzeba się nim cieszyć i kochać wszystkich żeby być szczęśliwym , a poza tym to wąchanie kwiatków zostawmy zmarłym .
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
JAK ŻYĆ?

a - ambitnie (wykorzystując swoje talenty),
b - jedni powiedzą bogobojnie, inni beztrosko, ja wybiorę po trochu z obu opcji,
c - celowo - wyznaczając sobie realne cele i starając się je osiagnąć,a przy tym cieszyć się życiem,
d - dobrze jest umieć być przyjacielem, watro też pamiętać, że dobroć to jedyna inwestycja, na której nie sposób stracić,
e - energicznie, ale nie chaotycznie,
f - fizyczny wysiłek niweluje stres, a stres rzadko pomaga,
g - godnie,
h - honorowo, bo honor nie kapota nie zmyjesz zeń błota,
i - interesująco, trzega się starać, by nie było nudno,
j - jest dobrze jeśli zauważamy innych wokół siebie,
k - kiedy postępujemy w zgodzie z własnym sumieniem jest jakoś lżej,
l - lubić siebie,
ł - łatwiej, niż to zwykle bywa, wybaczać ludziom ich potknięcia i ułomności,
m - mądrze i rozważnie korzystać z pokus tego świata, "Mądrość uzależniona jest od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy i samokontroli". Warto więć kształkować osobowość, zdobywać wiedzę i mieć kontrolę nad własnym życiem.
n - nie wątpić w siebie, nie chować urazy, nie zazdrościć, nie odczuwać nienawiści (ona niszczy nie tylko psyche, ale i some)
o - odważnie,( bo odwaga jest podstawą wolności, a wolność jest podstawą szczęścia), odpowiedzialnie - stale pamiętając o tych , za których odpowiadamy (dzieci, zwierzęta domowe,...... a dużo, dużo później potrzebujący nas rodzice,
p - przyzwoicie, prof. Bartoszewski twierdzi, a ja się z nim zgadzam, że warto być przyzwoitym, choć obecnie nie jest to łatwe,
r - radośnie i z uśmiechem na twarzy, bo nic tak wiele nie zdziała i tak niewiele kosztuje jak szczery uśmiech,
s - spontanicznie w granicach rozsądku,
t - trzymać pion,
u - umieć cieszyć się nawet najdrobniejszymi osiągnięciami,
w - wytrwałość, nie siła czyni wielkie rzeczy,
z - zdrowo,
ż - ŻEBY PRAWDA NIE ZOSTAŁA ZA DRZWIAMI NIE ZAMYKAJMY ICH PRZED WSZELKIMI BŁĘDAMI...
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
- żyj tak jakby ten dzień był twoim ostatnim....

A tak po prostu należy żyć, nie pędzić, nie gonić, mieć w szerokim poważaniu planowe postarzenie produktu, aspartam oraz wzrost produkcji gdzie jesteśmy jednocześnie jak Uroboros zżerając siebie pracownikiem i nabywcą - wszystkiego co jest potrzebne nam do niczego, tworząc na tej planecie odpadowy burdel, pędząc za nowym Ipodem z wywieszonym jęzorem później zamienia się on w super chatę super samochód - taki plastik XXI wieku.
 

Dreamer Girl

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Właśnie żyć tak, aby nikt nie musiał przez nas płakać, a w obliczu śmierci byśmy niczego nie żałowali. Kwintesencja
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Właśnie żyć tak, aby nikt nie musiał przez nas płakać, a w obliczu śmierci byśmy niczego nie żałowali. Kwintesencja

przykazanie wicca mówi ; Rób wszystko na co masz ochotę pod warunkiem , że nie krzywdzisz innych i....siebie.
 
Do góry