Sztuczna macica

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
2012-02-23-artificial-womb.jpg

Zamiast w brzuchu matki, dziecko miałoby być "przechowywane" w czymś na kształt kokonu. Ów kokon zbudowany zostanie z komórek macierzystych matki wzmocnionych tworzywem sztucznym.
Cyt. z http://somatyczny.blogspot.com/2014/01/swiat-za-100-lat.html

Interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat, szczególnie opinia kobiet. Ten wątek mógł zostać założony w wielu działach, ale uważam, że ten jest najlepszy.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Pewnie jakaś alternatywa dla kobiet, które ze względów zdrowotnych, czy innych nie mogą same nosić ciąży.Osobiście jednak wolę czuć własne dziecko pod sercem i każda matka wie jak niesamowite jest to doświadczenie.Tego nic nie zastąpi.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
No nie :sleep: skradli mi mój pomysł, zanim go wprowadziłam :sedzia:

A nieeee, to jest tylko jakiś blog i jeszcze za sto lat, mam jeszcze czas :cfaniak:

Śmiałam się kiedyś, że takie "piekarniki" to byłoby coś. Myślę, że docelowo będzie to szło do tego stopnia, że w całości taki kokon będzie zrobiony z tworzywa sztucznego.

A jak nauczą się tworzyć sztuczne komórki macierzyste to...

To jest interesujące z perspektywy eksperymentu naukowego (dla mnie).
A żeby to upowszechnić, to jeszcze dużo się może zmienić.
Wpadło mi do głowy, że jeśli coś takiego powstanie, to jako jeden z pierwszych krajów pewnie wprowadzi to Japonia ^_^
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Takie dziecko w akcie urodzenia jako matkę będzie miało wpisane: SHQ-3515s ?
 
S

Spamerski

Guest
Opracowanie sztucznej macicy zbudowanej "z komórek macierzystych matki wzmocnionych tworzywem sztucznym" jest bezużyteczne bez całego ustroju kobiety. Innymi słowy, płód nie ma warunków do rozwoju.

Zakładając hipotetycznie, że kiedyś zostanie opracowany taki wynalazek i będzie on skuteczny (wg mnie 100 lat to zdecydowanie za mało), to przewiduję, że zostanie on użyty w celu zaludnianiu innych planet. Innego praktycznego zastosowania tego wynalazku jak na razie nie widzę.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Spamerski napisał:
Innego praktycznego zastosowania tego wynalazku jak na razie nie widzę.
Może przy leczeniu bezpłodności, na którą cierpi coraz więcej ludzi a wręcz ich liczba rośnie w bardzo szybkim tempie.
Lubimy sztuczność, mamy sztuczne źródła informacji, władzę, pragnienia, emocje, więc czemu nie? Sztuczny postęp technologiczny, który sprawi, że człowiek sam się usunie na drugi, trzeci plan aż w końcu przepadnie na rzecz robotów. Powodzenia.
 
S

Spamerski

Guest
Ponieważ ideą tego wynalazku jest, że "zamiast w brzuchu matki, dziecko miałoby być "przechowywane" w czymś na kształt kokonu", to sądzę, że nie będzie to forma leczenia bezpłodności kobiety. Będzie to nic innego jak mechaniczna surogatka.
 
Do góry