Szlabany graniczne poszły w górę!

Status
Zamknięty.

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Bo ten paszport był taki ciężki. Straszne. Po za tym już wcześniej można było przejechać na dowód.

Ważniejszy jest chyba fakt, że granice można będzie przekroczyć w dowolnym miejscu. Może to ułatwić życie w przygranicznych miejscowościach.

Jest jeszcze jedna potencjalna korzyść. Można by zlikwidować armie celników, obciążającą podatnika. Niestety rząd kombinuje zawsze jak państwo może być droższe, a nie tańsze. Wymyślili, że celnicy będą jeździć po kraju i dręczyć ludzi.
 

Piotrono

niedoszły chemik
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
845
Punkty reakcji
0
Miasto
jak to skąd? stąd!
Dzisiaj na przejściach granicznych z Niemcami w miastach: Zgorzelec, Łęknica, Gubin, Słubice, Świnoujście; z Czechami: Cieszyn czy Kudowa-Zdrój powinno być więcej samochodów, ale mniejszy ruch - po prostu każdy chce zobaczyć jak to wygląda - tak informowało radio z mojego regionu :p
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
We wrześniu jak jechałam do Niemiec to z Zgorzelcu to nam strasznie przetrzepali samochód.Chyba z godzinę to trwało.Zupełnie nie wiem czego oni tam mogli szukać.Alkohol w Niemczech jest tańszy, papierosów też się nie wozi, narkotyki to chyba nie w tą stronę.Nie rozumiem po co ta kontrola była.
Za to jak przejeżdżałam granicę niemiecko-holenderską to już brałam się za szukanie dowodu, a tu żadnej kontroli.Fajnie, że i w Polsce teraz tak będzie.
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Fajnie na zachodzie kraju bo na wschodzie już trochę gorzej będzie :( wzmożone kontrole na granicy z Ukrainą zlikwidują tak dobrze kwitnący handel Polsko-Ukraiński (ten o którym się nie mówi głośno) :D
 

Katka1989

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wymyślili, że celnicy będą jeździć po kraju i dręczyć ludzi.
I niby na jakiej zasadzie to ma być? o_O xP

Piotrono napisał:
Dzisiaj na przejściach granicznych z Niemcami w miastach: Zgorzelec, Łęknica, Gubin, Słubice, Świnoujście; z Czechami: Cieszyn czy Kudowa-Zdrój powinno być więcej samochodów, ale mniejszy ruch - po prostu każdy chce zobaczyć jak to wygląda - tak informowało radio z mojego regionu :p
hah, nowa atrakcja turystyczna xD co za ludzie... xD
 

Giacobbe

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie będzie kontroli na granicach, lecz będą poza nimi... paszport/dowód tak czy siak trzeba mieć...
 

Samuel Eto

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jeżeli jeździsz w dresie czarnym BMW i jesteś łysy możesz po przekroczeniu granicy niemieckiej liczyć na kontrole mobilnej straży granicznej:)
 

Katka1989

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie będzie kontroli na granicach, lecz będą po za nimi... paszport/dowód tak czy siak trzeba mieć...
no, ale jak to? że niby każdego mogą zatrzymać skontrolować gdzie i kiedy chcą? na jakichś zasadach to musi działać, nie przesadzajmy... -_-'' btw. pisze się 'poza' :p
 

Giacobbe

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Będą kontrolować zapewne obcokrajowców...

PS A tak a propos - "po za tym" to literówka. Jestem byłym studentem dziennikarstwa ;).
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Tia. fajnie. U mnie podobno Litwini już wykupili zapas cukru z Kauflandu - bo taniej ; )
 

hulk93

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Siemianowice Śląskie
Cieszę się....

Choć na pewno zauważyliście, że Polski rząd cieszy się tak
jak w maju, podczas wejścia Polski do Unii Europejskiej. :)

Pozdrawiam :) i Wesołych Świąt. :D
 

Lucy Mc Bride

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
w Polsce
Dobrze,ze w koncu otworzyli ta strefe Schengen. Ulatwi to podrozowanie po Europie. Ciekawi mnie tylko czy to zniesienie obejmuje takze przeprawy promowe do Szwecji, podroz statkiem na Wyspy Brytyjskie oraz loty nad kontynentem. Nie wiem,czy tu o tym wspomniano. Mozliwe,ze dotyczy.

I offtopic maly : Kanada miala zniesc wizy dla Polski, ale na razie cos cicho o tym. Hmmm...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Przestalibyście cieszyć się wszystkiego z czego każą wam się cieszyć w telewizji i zaczeli samodzielnie myśleć. Przekraczałem granice wewnątrz unii kilka razy i nie był to nigdy żaden problem. Zdarzało się, że nie musiałem się nawet zatrzymywać. Więc różnica prawie żadna. Za to wprowadzenie wiz dla Rosjan to już problem. Spytajcie górali którzy dużo zarabiali na turystach ze wschodu. Więc znowu ogranicza się wolność.
W czasach telewizji można jednak manipulować tłumem do woli. Każą się cieszyć to trzeba się cieszyć. Myśleć nie każą to po co myśleć. Jak w "1984" Orwela. Ja piernicze.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Bo ten paszport był taki ciężki.
Właśnie. <_<
Przestalibyście cieszyć się wszystkiego z czego każą wam się cieszyć w telewizji i zaczeli samodzielnie myśleć. Przekraczałem granice wewnątrz unii kilka razy i nie był to nigdy żaden problem. Zdarzało się, że nie musiałem się nawet zatrzymywać. Więc różnica prawie żadna. Za to wprowadzenie wiz dla Rosjan to już problem. Spytajcie górali którzy dużo zarabiali na turystach ze wschodu. Więc znowu ogranicza się wolność.
Ja bym wolał żeby troche trudniej bylo przekroczyć granice, ale za to Naszą granice. :/ A tu cholera unia (pffu) powstała. :(
W czasach telewizji można jednak manipulować tłumem do woli. Każą się cieszyć to trzeba się cieszyć. Myśleć nie każą to po co myśleć. Jak w "1984" Orwela. Ja piernicze.
Ciemny lud... :( Co poradzisz ??? Mamy d***kracje. :/ A tak propo (cholera, nie wiem jak to sie pisze) wiesz gdzie na necie jest "1984" - cała ???
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Właśnie. <_< Ja bym wolał żeby troche trudniej bylo przekroczyć granice, ale za to Naszą granice. :/ A tu cholera unia (pffu) powstała. :/ A tak propo (cholera, nie wiem jak to sie pisze) wiesz gdzie na necie jest "1984" - cała ???

No wiesz można być internacjonalistą. Tyle, że w tym przypadku i internacjonaliści powinni być zmartwieni, bo się izolujemy od krajów poza unją.
Jeśli chodzi o książke to niestety nie pomoge. Ja wole papierowe. Zdaje się, żę mam ją nawet na półce, ale do Gołdapii mam daleko i nie mam jak pożyczyć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry