Szkoła średnia w Kielcach

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
angie98 napisał:
Heej. ;D

Żyjecie? Cały czas czekam na wasze opinie xD

Jeszcze raz zapytam: co sądzicie o Piłsudzkim?

ciekawi mnie profil pol-biol-ang w Piłsudzkim.
Co wiecie o tej szkole? Dobry poziom nauki? Fajna atmosfera? Dobrze tam stoją języki obce? Jacy nauczyciele? ;)
Cały czas myślę nad wyborem, serio nie chcę podjąć pochopnej decyzji i nie chcę niczego żałować.
Która szkoła? Żeromski czy Piłsudzki lepszy?
Pozdrawiam :)
o Piłsudskim słyszałem, że trochę tam cisną, ale nie wiem za dużo o tej szkole a już tym bardziej o tym profilu ;) a to, która z tych dwóch szkół jest lepsza to subiektywna decyzja ;)
 

Sailror

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
1
HAHAHHAHAHAHAH jebłem :D
w Piłsudzie cisną? :D jakaś kpina chyba...
Żerom jest lata świetlne przed Piłsudskim ... Piłsudski to dno dna ... żal, żal, żal i jeszcze raz żal... chcesz zmarnować sobie życie? to idź do Piłsuda a jeśli nie to omijaj tę szkołę szerokim łukiem. A słowak i języki ... no to różnie bywa.
 

meduuza

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
1
Prawda jest taka, że w Kielcach nie ma dobrych publicznych liceów. Jeżeli któreś się wybija ponad resztę (np. śniadek, słowak) to tylko dlatego, że uczniowie wydają miesięcznie prawie 1000 zł na korki. Deal with it.
Oczywiście nie trzeba chodzić na korki, żeby być dobrym. W mojej klasie (biol-chem w śniadku) ok. 60% klasy na korki nie chodzi i dajemy radę. Ale akurat śniadek jest szkołą "dla bogatych" i interes korepetycji sam się nakręca. W przekonaniu wielu uczniów korki=lepiej zdana matura, a że rodzice mają grube portfele, to czemu nie?
Trudno jednak powiedzieć, czy korepetycje się opłacają. Często Ci, którzy na nie chodzą umieją mniej niż ci, którzy nie chodzą. Ale to raczej kwestia indywidualnych zdolności. Wszystko i tak zweryfikuje matura.
Dlatego też odradzam Śniadka. Niby fajnie, uczniowie i nauczyciele spoko, nie ma wyścigu szczurów, nie cisną... Jednak gdybym miała wybierać jeszcze raz, na pewno wybierałabym pomiędzy żeromem, słowakiem i sawicką.
A jak masz pieniądze to liceum akademickie na pakoszu (działa od tego roku dopiero).
 

BottomsUp54

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
nigdy nie trafi się na idealną szkołę, a na opiniach osób, które szkołę widziały jedynie od zewnątrz nie ma co jechać. na pytanie o atmosferę w szkole nikt wam dobrze nie odpowie, bo atmosfera zależy głównie od klasy na którą się trafi, a z tym bywa różnie. o lo najlepiej popytać 2 i 3 klasy, pierwsze nie miały jeszcze rozszerzenia, to nie wiedzą ;)
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Temat widzę troszeczkę przygasł dlatego rozwinę go trochę. Wybiera się ktoś na Targi Edukacyjne? :) Jeśli tak to kiedy bo z tego co wiem to trwają 2 dni (26-28 III).
 

Hahtus

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Temat widzę troszeczkę przygasł dlatego rozwinę go trochę. Wybiera się ktoś na Targi Edukacyjne? :) Jeśli tak to kiedy bo z tego co wiem to trwają 2 dni (26-28 III).
O co z tym chodzi? :)
 

misiek23615

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2014
Posty
8
Punkty reakcji
1
Hej. :)
W tym roku kończę gimnazjum i myślę właśnie nad szkołą w Kielcach. Oczywiście liceum. Pierwsza moja myśl to klasa z Maturą Międzynarodową, fajnie by było gdyby ktoś mi powiedział coś na jej temat w Słowaku. :) a jeżeli to się nie uda to mat-geo-ang Słowak. Do tego chciała zapytać, które liceum w Kielcach prócz Słowaka dobrze przygotowało by mnie do matury z rozszerzenia matematyki, geografii, angielskiego ? :)
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Hahtus napisał:
Temat widzę troszeczkę przygasł dlatego rozwinę go trochę. Wybiera się ktoś na Targi Edukacyjne? :) Jeśli tak to kiedy bo z tego co wiem to trwają 2 dni (26-28 III).
O co z tym chodzi? :)
Prawdę mówiąc nie wiem sam jak Ci to opisać... : ) Z tego co mi mówiono każda ze szkół ma rozłożone swoje stanowiska, można się dowiedzieć trochę o szkołach i pewnie różne tego typu : ) Potem są jakieś prezentacje edukacyjne itp itd. : ) Osobiście ja się wybieram ze swoją klasą 26 Marca i raczej będę "przesiadywał" i oglądał stoiska tylko Słowackiego,Żeromskiego i Śniadeckiego :)
 

Hahtus

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Prawdę mówiąc nie wiem sam jak Ci to opisać... : ) Z tego co mi mówiono każda ze szkół ma rozłożone swoje stanowiska, można się dowiedzieć trochę o szkołach i pewnie różne tego typu : ) Potem są jakieś prezentacje edukacyjne itp itd. : ) Osobiście ja się wybieram ze swoją klasą 26 Marca i raczej będę "przesiadywał" i oglądał stoiska tylko Słowackiego,Żeromskiego i Śniadeckiego :)
Właśnie się dowiedziałam, że ja też tam idę z klasą ;) Na pewno zajrzę do tych szkół, i może jeszcze do Sawickiej. Chociaż, szczerze powiedziawszy, to czy nie po to są dni otwarte? :)
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Hahtus napisał:
Prawdę mówiąc nie wiem sam jak Ci to opisać... : ) Z tego co mi mówiono każda ze szkół ma rozłożone swoje stanowiska, można się dowiedzieć trochę o szkołach i pewnie różne tego typu : ) Potem są jakieś prezentacje edukacyjne itp itd. : ) Osobiście ja się wybieram ze swoją klasą 26 Marca i raczej będę "przesiadywał" i oglądał stoiska tylko Słowackiego,Żeromskiego i Śniadeckiego :)
Właśnie się dowiedziałam, że ja też tam idę z klasą ;) Na pewno zajrzę do tych szkół, i może jeszcze do Sawickiej. Chociaż, szczerze powiedziawszy, to czy nie po to są dni otwarte? :)
Pewnie tak ale z drugiej strony jest to ułatwienie bo prawdopodobnie wszystkie stanowiska masz w jednej hali, więc wystarczy po prostu zmienić miejsce i już się przenosisz do innej szkoły. Z dniami otwartej szkoły są trochę większe trudności jak dla mnie nawet z samymi dojazdami bo nie mieszkam w Kielcach ale... dla chcącego nic trudnego : ) .
 

Hahtus

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Pewnie tak ale z drugiej strony jest to ułatwienie bo prawdopodobnie wszystkie stanowiska masz w jednej hali, więc wystarczy po prostu zmienić miejsce i już się przenosisz do innej szkoły. Z dniami otwartej szkoły są trochę większe trudności jak dla mnie nawet z samymi dojazdami bo nie mieszkam w Kielcach ale... dla chcącego nic trudnego : ) .
Też nie jestem z Kielc ;)

Tak swoją drogą, zdaję sobie sprawę z tego, ja k to będzie brzmiało, ale w którym z dobrych liceów w Kielcach mam szansę trafić na nauczyciela informatyki który nie będzie wymagał niczego poza krótką definicją w zeszycie? Albo czegoś niewiele ponad to :)
 

patka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wybiera sie ktos na biochem do Żeroma?
Może ktoś coś więcej powiedzieć konkretnie o tym profilu? Z gory dzieki. :wink:
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
patka007 napisał:
Wybiera sie ktos na biochem do Żeroma?
Może ktoś coś więcej powiedzieć konkretnie o tym profilu? Z gory dzieki. :wink:
Ja się wybieram na Biol-Chem jeśli nie zawita mnie Słowacki lub Śniadecki,chociaż do tego drugiego jestem uprzedzony i jeśli miałbym wybierać między Żerom a Śniadkiem nie wiem które bym wybrał : D
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Siemka. ;D
A co sądzicie o profilu human z antykiem i łaciną w Żeromie? :D
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
angie98 napisał:
Siemka. ;D
A co sądzicie o profilu human z antykiem i łaciną w Żeromie? :D
Tak serio to ja bym się nie przekonał do takiego profilu. Łacina antyk? Zależy co chcesz robić : ) Ja bym stawiał już bardziej na WoS niż na te dwa przedmioty. Ale to jest tylko moje zdanie 8v)
 

trzmiel

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej
Poczytałąm sobie trochę co tam piszecie o tych kieleckich liceach i wydaje mi się, że chyba najlepszy byłby słowak. Tylko że cały czas zastanawiam się jeszcze nad tym żeromem, bo niby wyższe miejsce w rankingach i z tego co słyszałam nawet niezły biol chem (a głównie na tym profilu mi zależy), ale nie wiem, czy różnica jednego miejsca w rankingu może mieć jakiekolwiek znaczenie.
A i jeszcze odnośnie słowaka, co sądzicie o tej klasie z maturą międzynarodową? gdzieś słyszałam że to bez sensu, ale może jednak?
 

kaffys98

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
siemka :D
w tym roku wybieram się do liceum i chciałbym się dowiedzieć, w którym liceum jest najlepszy biol chem? słyszałem wiele opinii o biol chemie w Słowaku i nie są za dobre, szkoła jest ogólnie na wysokim poziomie jeśli chodzi o inne profile, ale podobno po tamtejszym biol chemie uczniowie kiepsko zdają mature z tych przedmiotów i nie dostają się na żadne dobre studia medyczne. w jakiej szkole biol chem możecie mi polecić i co sądzicie o Śniadku?
 
Do góry