Szkoła średnia w Kielcach

Another

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ola, jesteś w Sawickiej? Jeśli tak, to wypowiedz się trochę na temat poziomu. ; ) A jak atmosfera? Od ilu pkt mniej więcej mogą przyjąć?
 

RAV4000

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ola;) napisał:
Hej wszystkim :D
W tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Średnią z ocen na koniec roku będę miała zdecydowanie ponad 5, myślę, że nawet 5,2 :) z egzaminu liczę na co najmniej 130 punktów. Myślę o trzech liceach o Żeromie, Słowaku i Piłsudzie, ale jakoś najbardziej ciągnie mnie do Żeroma i Słowackiego, a Piłsud jest tylko "kołem ratunkowym" gdyby coś nie wyszło. Na temat Żeroma słyszałam różne opinie, najczęściej od osób, które nawet nie przekroczyły murów tej szkoły, ogólnie, że same subkultury, dziwni ludzie, i 90% nosi glany, co dla mnie nie jest niczym złym, ponieważ nie mam żadnych uprzedzeń do nikogo W Słowaku podobno panuje fajna atmosfera i ludzie są świetni. Wybieram się na profil medyczny (jest w obu szkołach). Jak myślicie czy z 6 z biologii, 4 z chemii i takimi wynikami dostanę się?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
pozdro :)
Ja mając 6 z biologii i 4 z chemii dostałem się do słowaka (do rekrutacji liczy się albo biologia albo chemia, przedmiot z którego ma się lepszą ocenę jest brany pod uwagę). Oczywiście trzeba też jakoś zdać egzamin, pasek też się przyda chociaż ja nie miałem i mi to nie zaszkodziło bardzo. Ostatni próg na biol-chem w słowaku to było 141 pkt, a w żeromie coś koło 130.
 

Ola;)

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
Another napisał:
Ola, jesteś w Sawickiej? Jeśli tak, to wypowiedz się trochę na temat poziomu. ; ) A jak atmosfera? Od ilu pkt mniej więcej mogą przyjąć?
Nie, nie jestem w Sawickiej, a te informacje mam od mojej koleżanki, która tam chodzi :)

do RAV4000
Jaka atmosfera jest w Słowackim? Fajni ludzie? Nauczyciele bardzo wymagający? :)
 

RAV4000

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ola;) napisał:
Ola, jesteś w Sawickiej? Jeśli tak, to wypowiedz się trochę na temat poziomu. ; ) A jak atmosfera? Od ilu pkt mniej więcej mogą przyjąć?
Nie, nie jestem w Sawickiej, a te informacje mam od mojej koleżanki, która tam chodzi :)


do RAV4000
Jaka atmosfera jest w Słowackim? Fajni ludzie? Nauczyciele bardzo wymagający? :)
Ludzie na ogół spoko no ale wiadomo chociaż jest trochę takich pozornie miłych.
To czy nauczyciele są wymagający to trudno tak do końca stwierdzić. 3 raczej z każdego przedmiotu można mieć nie przemęczając się zbytnio. Natomiast 5 jest mieć bardzo ciężko z niektórych przedmiotów. Póki co jeszcze nie wiem ile nauczyciele będą od nas wymagać w 2 klasie bo 1 jest ogólna i jeszcze nie mamy przedmiotów rozszerzonych.
 

Ola;)

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
RAV4000 napisał:
Ola, jesteś w Sawickiej? Jeśli tak, to wypowiedz się trochę na temat poziomu. ; ) A jak atmosfera? Od ilu pkt mniej więcej mogą przyjąć?
Nie, nie jestem w Sawickiej, a te informacje mam od mojej koleżanki, która tam chodzi :)


do RAV4000
Jaka atmosfera jest w Słowackim? Fajni ludzie? Nauczyciele bardzo wymagający? :)
Ludzie na ogół spoko no ale wiadomo chociaż jest trochę takich pozornie miłych.
To czy nauczyciele są wymagający to trudno tak do końca stwierdzić. 3 raczej z każdego przedmiotu można mieć nie przemęczając się zbytnio. Natomiast 5 jest mieć bardzo ciężko z niektórych przedmiotów. Póki co jeszcze nie wiem ile nauczyciele będą od nas wymagać w 2 klasie bo 1 jest ogólna i jeszcze nie mamy przedmiotów rozszerzonych.

dzięki :) wczoraj byłam na targach i mi jeden chłopak mówił, że jest trochę lamersko, ale i tak złożę do Was papiery na pierwszym miejscu, ponieważ profil mnie przekonał :) a tacy ludzie jak Ty mówisz i jak on to są wszędzie. A Ty na jakim jesteś profilu?
 

julka0807

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
26
a co myślicie o Wybickim, Sienkiewiczu lub Gałczyńskim i Technikum policyjnym ?


deluxeck napisał:
może po prostu nikt z forum nie chodzi do norwida
tongue.png
to poleccie jakąś inną szkołę dla średniaka. Mam same trójki :-G Chcę takie liceum gdzie za dużo nie musze się uczyć ale też coś wyniosę przez 3 lata stamtąd

ja na pierwszym miejscu składam do Wybickiego rozmawiałam z ludźmi na targach stamtąd i widać było, że klimat tam jest super i nie jest ciężko się dostać. nie patrz na to czy się uczyć trzeba dużo czy nie. bo wszędzie gdzie byś nie poszedł musisz się uczyć mniej albo więcej ale jednak kiedy nie wchodzi ci nauka to wiadomo, że w każdej trochę więcej

lolka3005 napisał:
<p>Poniższy post wyraża wyłącznie moją subiektywną opinię, nie ma na celu obrażenia kogokolwiek.
Śniadek- wyścig szczurów, chorobliwa ambicja
Żeromski- wysoki poziom, dziwni ludzie
Ściegienny- średni poziom, ludzie w większości w porządku.
Natomiast jeśli chodzi o Słowaka to absolutnie nie polecam ! Znam z autopsji. Gdy ja szłam tam do liceum próg był dosyć wysoki w granicach 150, jednak zapewniam, że nie odzwierciedlał on tak wiele jakby sie mogło wydawać. Jeśli chodzi o nauczycieli to można trafić na empatycznych i pobłażających, wyrozumiałych, ale wymagających, po jednostki, które wyładowują swoje frustracje i niezrealizowane ambicje na uczniach w każdy możliwy sposób. Poziom w tej szkole tak naprawdę zależy od nauczyciela prowadzącego. Spotkałam się ze znakomitym przygotowaniem do matury rozszerzonej z danego przedmiotu, jak i z totalnym brakiem zainteresowania, krótko mówiąc olewaniem, a jak wiadomo w takim wypadku trzeba nadrabiać samemu. Przygotowanie do matury prawie żadne. Na 35 osób w klasie nie było ani jednej, która nie uczęszczałaby na korepetycje z co najmniej jednego przedmiotu. Zazwyczaj jednak był to język obcy+ przedmioty zdawane na maturze w rozszerzeniu. Najgorszą jednak rzeczą jest atmosfera sprawiająca wrażenie anielskiej. Tak naprawdę wszyscy są sztuczni, obgadują za plecami, wszyscy solidarnie twierdzą, że są nieprzygotowani po czym Ci krzyczący najgłośniej dostają 5. Podsumowując 200 zł wydawane tygodniowo, milion sprawdzianów jednego dnia, które tylko utwierdzą Cię w przekonaniu, że nie zdasz matury( jakbyś jeszcze nie wiedział tego od wychowawcy, który mówi o tym, na każdej godzinie wychowawczej), plus towarzystwo wredne i bezmyślne jako opcja wybrania prestiżowego liceum? no nie wiem. Zdałam maturę dobrze, ale ta szkoła nie przyczyniła się do tego nawet w 50%. Pod koniec roku idąc do tej szkoły w zależności od nastroju chciało mi się płakać lub wymiotować. Ale to tylko moje SUBIEKTYWNE odczucia, co podkreślam po raz kolejny bo znam osoby, które uważają tą szkołę za dar niebios.
smile.png

Poprzednio wymienione szkoły, to opinie moich znajomych, którzy tam uczęszczali.
Natomiast jedynym liceum godnym polecenia jest wg mnie Piłsudski. Szkoła, gdzie nauczyciele są różni, zdanie matury, zależy od tego jak bardzo się przyłożysz, ale spotkasz tam ludzi, których zapamiętasz na całe życie i przeżyjesz niezapomniane chwile. Zdasz maturę a czas spędzony w liceum będziesz wspominać jako najlepsze lata.
smile.png
a wiesz coś może o Gałczyńskim i Sienkiewiczu ?

BottomsUp54 napisał:
Pytanie do uczniów Piłsuda: Warto się wybrać do tej szkoły? I czy angielski w nazwie profilu jest traktowany na poważnie, czy to tylko taki pic?
moja koleżanka jest w piłsudzie nawet dwie, nie narzekają, jednak nie mówiły nic o angielskim :)

włoski jest w Norwidzie
Ola;) napisał:
a wie może ktoś, w którym liceum jest włoski? :)
Another napisał:
Ola, jesteś w Sawickiej? Jeśli tak, to wypowiedz się trochę na temat poziomu. ; ) A jak atmosfera? Od ilu pkt mniej więcej mogą przyjąć?
tutaj masz w tym drugim łączu minimalne pkt. od ilu gdzie przyjmowali w 2012
http://www.google.pl/#hl=pl&sclient=psy-ab&q=progi+punktowe+licea+kielce+&oq=progi+punktowe+licea+kielce+&gs_l=hp.3..0j0i30l3.347.3626.0.3922.12.8.0.4.4.0.447.1532.0j6j1j0j1.8.0...0.0...1c.1.7.psy-ab.5i7XEemtZa4&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44158598,d.ZWU&fp=bb0e16315613fba&biw=1093&bih=614
 

RAV4000

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ola;) napisał:
Ola, jesteś w Sawickiej? Jeśli tak, to wypowiedz się trochę na temat poziomu. ; ) A jak atmosfera? Od ilu pkt mniej więcej mogą przyjąć?
Nie, nie jestem w Sawickiej, a te informacje mam od mojej koleżanki, która tam chodzi


do RAV4000
Jaka atmosfera jest w Słowackim? Fajni ludzie? Nauczyciele bardzo wymagający?
Ludzie na ogół spoko no ale wiadomo chociaż jest trochę takich pozornie miłych.
To czy nauczyciele są wymagający to trudno tak do końca stwierdzić. 3 raczej z każdego przedmiotu można mieć nie przemęczając się zbytnio. Natomiast 5 jest mieć bardzo ciężko z niektórych przedmiotów. Póki co jeszcze nie wiem ile nauczyciele będą od nas wymagać w 2 klasie bo 1 jest ogólna i jeszcze nie mamy przedmiotów rozszerzonych.

dzięki :) wczoraj byłam na targach i mi jeden chłopak mówił, że jest trochę lamersko, ale i tak złożę do Was papiery na pierwszym miejscu, ponieważ profil mnie przekonał :) a tacy ludzie jak Ty mówisz i jak on to są wszędzie. A Ty na jakim jesteś profilu?

biol-chem



BottomsUp54 napisał:
Orientujecie się w jakim LO jest najlepszy angielski?
W słowaku jest klasa z międzynarodową maturą, którą pisze się po angielsku. zeby dostać się do tej klasy trzeba zdać test z języka angielskiego chyba jakoś w czerwcu. Poczytaj sobie na stronie słowaka o tym.
 

xyzzyx

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ola;) napisał:
Włoski jest w Norwidzie. ;)
A jaki poziom jest w Norwidzie? ;p
Poziom jest średni. Nie ma co porównywać Norwida do Śniadka, czy Słowaka, czy innych szkół, które w jakiś tam sposób są elitarne.
Ale też poziom jest ogromnie większy, niż w podanych wyżej szkołach typu Wybicki, Gałcz, czy Sienkiewicz.
Na pewno idąc do Norwida masz zapewnioną zdaną maturę ( nie oszukujmy się - nauczyciele też cisną :) ) na dość przyzwoitym poziomie, przy niezbyt dużym wysiłku ( posłuchać na lekcjach )
 

xyzzyx

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
deluxeck napisał:
a jeszcze raz spytam. Jaka atmosfera w norwidzie i czy fajny mat-biol tam jest
Atmosfera jest super, wiele się dzieje w szkole.
Ale mat-biol nie ma.
Jest mat-geo-info, mat-fiz-info i biol-chem.
 

BottomsUp54

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
BottomsUp54 napisał:
Orientujecie się w jakim LO jest najlepszy angielski?
W słowaku jest klasa z międzynarodową maturą, którą pisze się po angielsku. zeby dostać się do tej klasy trzeba zdać test z języka angielskiego chyba jakoś w czerwcu. Poczytaj sobie na stronie słowaka o tym.

nie ciągnie mnie za bardzo do tych klas IB, ani do Słowaka, ale dzięki za odpowiedź. :D

BottomsUp54 napisał:
Pytanie do uczniów Piłsuda: Warto się wybrać do tej szkoły? I czy angielski w nazwie profilu jest traktowany na poważnie, czy to tylko taki pic?
moja koleżanka jest w piłsudzie nawet dwie, nie narzekają, jednak nie mówiły nic o angielskim :)


o Piłsudzie ogólnie mówi się, że to fajna szkoła :D ciekawe, czy sprawdzi się to w moim roczniku. :p
 

geeyouareyou

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
a mógłby się ktoś jakoś szerzej wypowiedzieć na temat internatu przy zespole szkół elektrycznych, tzw 'elektryku'? różne opinie słyszałam i nie był one zbyt pochlebne... a do plastyka podobno przyjmują tylko tych ze szkoły muzycznej lub plastycznej
 

meduuza

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
1
Do Plastyka przyjmują każdego, kto przejdzie egzaminy wstępne. Ów egzamin nie jest znowu taki straszny, jeśli wcześniej chodziło się na konsultację. Mam koleżankę, która nie była wybitna (ale też nie można powiedzieć, że nie miała talentu) i się dostała bez większych problemów. Co innego z liceum muzycznym - tam tylko po szkole muzycznej (ale nie wiem czy pierwszego czy drugiego stopnia)


jeśli chcecie iść do liceum na średnim poziomie, to Norwid, Piłsud albo Ściegienny. A zamiast wybierać się do liceum typu Sienkiewicz czy Gałcz, lepiej iść do technikum.
 
Do góry