Szkoła średnia w Kielcach

xyzzyx

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
III LO :)
Jestem tegorocznym pierwszakiem, klasa humanistyczna.

No cóż powiem szczerze, że poziom zależy od profilu.
Co chcesz dalej studiować i jakim profilu myślisz?
Odpowiem na pytania.
 

deluxeck

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
mat-geo w takie coś będę starał się wstrzelić. W ostateczności mat-bio(?) jeśli jest taki kierunek. O studiach nie myślę na razie :-G
 

imagineyou

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Przerażające te opinie dotyczące Słowaka.
Wybór szkoły coraz bliżej, a ja zupełnie nie mam pojęcia, gdzie iść... :p
Jest na forum ktoś z biol-chemu w Sawickiej??
 

xyzzyx

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
mat-geo w takie coś będę starał się wstrzelić. W ostateczności mat-bio(?) jeśli jest taki kierunek. O studiach nie myślę na razie :-G

Z tego co się orientuję to mat-geo-inf (klasa Ib) jest bardzo fajny. Nauczyciele są wyrozumiali, ale wymagający.
Mat-biol w Norwidzie nie ma, przynajmniej nie było w tym roku. Zobaczymy jak będzie wyglądała rekrutacja dla tegorocznych absolwentów gimnazjów.
 

xyzzyx

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
mat-geo w takie coś będę starał się wstrzelić. W ostateczności mat-bio(?) jeśli jest taki kierunek. O studiach nie myślę na razie :-G

Z tego co się orientuję to mat-geo-inf (klasa Ib) jest bardzo fajny. Nauczyciele są wyrozumiali, ale wymagający.
Mat-biol w Norwidzie nie ma, przynajmniej nie było w tym roku. Zobaczymy jak będzie wyglądała rekrutacja dla tegorocznych absolwentów gimnazjów.
 

Ola;)

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim :D
W tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Średnią z ocen na koniec roku będę miała zdecydowanie ponad 5, myślę, że nawet 5,2 :) z egzaminu liczę na co najmniej 130 punktów. Myślę o trzech liceach o Żeromie, Słowaku i Piłsudzie, ale jakoś najbardziej ciągnie mnie do Żeroma i Słowackiego, a Piłsud jest tylko "kołem ratunkowym" gdyby coś nie wyszło. Na temat Żeroma słyszałam różne opinie, najczęściej od osób, które nawet nie przekroczyły murów tej szkoły, ogólnie, że same subkultury, dziwni ludzie, i 90% nosi glany, co dla mnie nie jest niczym złym, ponieważ nie mam żadnych uprzedzeń do nikogo W Słowaku podobno panuje fajna atmosfera i ludzie są świetni. Wybieram się na profil medyczny (jest w obu szkołach). Jak myślicie czy z 6 z biologii, 4 z chemii i takimi wynikami dostanę się?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
pozdro :)
 

geeyouareyou

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
hej, przeczytałam całe forum ale jakoś nie znalazłam żadnej wskazówki.. no więc:

chciałabym iść do szkoły do Kielc, i tutaj pojawia się problem, bo nie wiem do której szkoły. jestem typową humanistką, przedmioty ścisłe u mnie leżą, a nawet gorzej, powiedziałabym że z matmy fizyki no i chemii NIC nie umiem. z angielskiego mam 6 i z niemieckiego 5 więc języki ok. co polecacie? jakoś tak się nastawiłam na Ściegiennego bo chodzi tam dużo znajomych, słyszałam że w Słowaku "jest 'lamersko' i chodzą tam straszne 'buce'"- to nie jest moje zdanie i nie atakujcie mnie za to, to opinia znajomego chodzącego do szkoły do Kielc.chciałam też do Żeroma... ale kolega mojej kuzynki, który tam chodzi mówi że jest strasznie.. tak jak ktoś wcześniej napisał 'strach, metale, ćpuny, pieniądze'. z kolei chciałabym iść do technikum żeby później mieć zawód.. na 3 miejscu składam papiery do tutejszej szkoły, tam też mam dużo znajomych atmosfera super i nauka też ok, tylko że chcę już się wynieść z mojego miejsca zamieszkania.co polecacie? jestem otwarta na propozycje, opowiedzcie też coś 'nowego' o Ściegiennym. aaa, uczę się bardzo dobrze, w dodatku jestem w finale olimpiady z polskiego więc jest szansa że będę laureatką- jeśli tak to miałabym wejście do każdej szkoły ;) czeeekam a propozycje
 

deluxeck

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
To jaką szkołę w której jest przyjemna atmosfera wybrać na mat-geo? Coś prócz norwidka polecacie, czy jednak na niego się zdecydować?

Ps. Jest liceum turystyczne/hotelarskie? Coś takiego? Jak jest to w jakim liceum :p?
 

Ola;)

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
To jaką szkołę w której jest przyjemna atmosfera wybrać na mat-geo? Coś prócz norwidka polecacie, czy jednak na niego się zdecydować?

Ps. Jest liceum turystyczne/hotelarskie? Coś takiego? Jak jest to w jakim liceum :p?

z tego co wiem, takiego liceum nie ma, ale na Langiewicza jest technikum o profilu hotelarskim i turystycznym. Moja przyjaciółka tam chodzi i jest bardzo zadowolona:)
 

tfutfu

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Słowaka to sobie darujcie. Jak dla mnie jest tam więcej minusów niż plusów. Taaa, ja też słyszałam o 'wspaniałych ludziach i cudownej atmosferze' :) Jest tak niesamowicie nudno w szkole, że masakra :D Ale słowak, to swoją drogą ma dobry pr, bo wszyscy myślą, że jest tam taak :cenzura: i w ogóle a tu się jednak okazuje, że nie ;) Dla mnie ta szkoła jest no...e, no bez szału. Ale, są też tacy, co są zachwyceni.
geeyouareyou, ja w słowaku nie spotkałam buców. Ale za to jest lamersko, potwierdzam. ;)
 

geeyouareyou

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
a no własnie, a ja jestem narpawde mega żywiołową osobą i chyba bym się tam trochę nudziła;d w takim razie, jesli chodzi o atmosferę 'dla mnie', co radzicie?;d
 

meduuza

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
1
Jestem w Śniadku, nie na mat-geo, ale znam sporo osób z tego profilu. Wszyscy polecają. Matematyka w Śniadku jest świetna. Prof. Jaskóła: wymagająca, ale nauczy, prof. Ślusarczyk: atmosfera świetna, przyjemnie na lekcjach, też nauczy.
Jestem na biol-chem-fizie i też raczej polecam. Fizyka świetna! Z gimnazjum nic nie wyniosłam, teraz wszystko rozumiem :) Chemia na dość wysokim poziomie (w tym roku Śniadek miał najwięcej finalistów na konkursie chemicznym). Biologia: zależy na kogo się trafi. 2 nauczycielki naprawdę dobre, reszta ok, ale bez rewelacji.
Ogólnie atmosfera w klasie spoko. Są ludzie nastawieni tylko na naukę, ale są i tacy, z którymi co weekend się imprezuje.
Szkoła: sam budynek ma swój urok. Nawet sporo się dzieje (w porównaniu np. z Sawicką, gdzie każdy dzień mija tak samo). Dzień Śniadkowej Koszulki każdego 13 dnia miesiąca (belgijski tańczony na długiej przerwie + NIEPRZYGOTOWANIE DLA WSZYSTKICH UBRANYCH W KOSZULKI!!), Dzień Dresa, duuuużo dłuższych wycieczek (tradycją są wyjazdy do Londynu, ponadto w tym roku Wilno, Czechy, Paryż, Berlin, stolice UE, Szwajcaria i inne).
Nie wierzcie temu, czego się dowiecie np. na targach edukacyjnych, dniach otwartych itp. (dotyczy nie tylko Śniadka), bo jest to tylko i wyłącznie kwestia marketingu. Zależy na kogo traficie. Lepiej iść do Piłsuda i trafić na świetnych ludzi niż iść do Nazaretu i trafić na lamusów.
 

meduuza

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
1
Jeszcze trochę o Śniadku:
można rozwijać się artystycznie - ogromnym plusem jest śniadkowy Dziki Chór czy kółko teatralne.
Na przerwach uczniowie sprzedają różne rzeczy na korytarzu: począwszy od pizzy i ciast, na własnoręcznie robionej biżuterii skończywszy.
W pierwszej klasie nie ma rozszerzeń, większość szkół (profil biol-chem) ma tylko 1 biologię i 1 chemię w tygodniu. U nas są aż 4 biologie (w tym 3 kółka, które nie są obowiązkowe, więc jeśli ktoś bardzo nie chce chodzić - nie musi) i 2 chemie (w tym 1 nieobowiązkowe kółko, ale i tak większość chodzi)
System oceniania jest bardzo za uczniem. Jeśli brakuje trochę do oceny wyżej wystarczy zrobić coś w stylu prezentacji/referatu. Oceny z nich są równorzędne z ocenami ze sprawdzianów (!!!)
Mamy podziemie - prężnie działa nieoficjalna gazetka szkolna (oficjalna podobno gdzieś jest, ale nikt jej nigdy nie widział. Podobno raz zauważono jak ktoś ją czyta na korytarzu, ale to pewnie tylko plotki)
Duża zaleta to lokalizacja - w centrum miasta, więc ogrooomna ilość miejsc, gdzie można wyjść po szkole.
Wady:1) woźna p. Halinka (prawdziwy, choć nieoficjalny szef tej szkoły) i jej gwardia nie chcą wypuszczać nikogo ze szkoły podczas przerw. Jest jednak na to sposób - powiedz, że idziesz do piekarni.
2) Na korytarzach jest bardzo ciasno, są korki. Szczególnie na początku roku
3) Zakratowali Śniadkową Bramę!! - odwieczne i legendarne miejsce dla palaczy i nie tylko
 

meduuza

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
9
Punkty reakcji
1
Z wypowiedzi moich znajomych mogę też polecić Słowaka. Ich integracja pod koniec ubiegłych wakacji była epicka - to o czymś świadczy :) Półmetki / ćwierćmetki też spoko.
Jeśli macie jakieś wątpliwości co do wyboru szkoły - chodźcie na dni otwarte, w przyszłym tygodniu (20-22 marca) będą targi edukacyjne. Ale nie wierzcie wszystkiemu, co usłyszycie :)
Nie patrzcie też na to, gdzie wasi znajomi idą. W nowej szkole poznacie nowych (fajniejszych?) znajomych
 

deluxeck

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
jeszcze tak spytam, nie wiem czy na miejscu. Z opinii słyszałem że w Kielcach dużo młodzieży licealnej pije, pali i ogólnie jest tam dominujące 'towarzystwo dresów' itd. Ja raczej nie należę do takiego typu osób, więc nie wiem czy bym się tak jakby odnalazł. Znaczy nie pociągają mnie fajeczki, alkohol i narkotyczki. To tylko głupie gadanie, czy jest w tym ziarno prawdy? Nie to nie moje zdanie - tylko osób trzecich. Do mat-geo polecacie bardziej śniadka czy norwida, poznałem opinie o szkołach, ale chcę być jeszcze pewny żeby się dobrze wstrzelić
 

tfutfu

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
meduuza, ja chodzę do słowaka i nie polecam. fajne półmetki to nie wszystko. nie, nie, nikomu nie polecę tej szkoły, na pewno są lepsze. nie obraź się, ale jak dla mnie dzień śniadkowej koszulki to żenada ;D a co do chemii, jeśli mówisz, że jest taaaaka super, to się nie zgodzę ,chociaż i tak macie lepsza niz ja w slowaku, tez na bio chem fiz ;) (mam porównanie, bo byłam na korkach u pewnej pani ze śniadka i nie byłam zachwycona ;))
deluxeck, jakie dresy? ;D wiele osób nie pije, pali, cpa i to jest normalne. co prawda, sa tez tacy, co pala, ale co komu ma to przeszkadzac, przeciez to oni sie truja ;D
 

BottomsUp54

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Pytanie do uczniów Piłsuda: Warto się wybrać do tej szkoły? I czy angielski w nazwie profilu jest traktowany na poważnie, czy to tylko taki pic?
 

Another

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej, orientuje się ktoś może jaki był próg punktowy w zeszłym roku do Ściegiennego i Żeroma? :D Chodzi mi o profil bio-chem. ;)
 
Do góry