Szkoła średnia w Kielcach

bartito

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Witam. Postanowiłem odkopać bo nie ma sensu otwierać takiego samego tematu.
Właśnie jest okres zapisów do szkół. Prawie na pewno wybrałem szkoły: Piłsudski, Ściegienny i technikum informatyczne. O Ścieginnym troche wyżej pisaliście i ciekawią mnie wasze opinie o Piłsudskim i informatyku.

pozdrawiam,
 

olja16

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć...
Też kończe gimnazjum i zastanawiałam się co dalej...

Myśle, że zrobie cos takiego:
1)Ściegienny
2)Norwid
3)Kopernik

Jak myslicie?? Moglibyście coś doradzić???
 

dominikaa0112

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
co myślicie o Słowackim ?
jest ktoś, kto mógłby powiedzieć jak jest np w klasie prawniczej ?

z góry dzięki ;)
 
Dołączył
19 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Szukam liceum w Kielcach. Najlepiej o profilu mat-ang. Wiem że jest taki w Ściegiennym. Gdzie jeszcze??
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Chyba w Norwidzie jest taki profil, z tego co wiem i w Słowaku. Polecam przejrzeć strony internetowe szkół, na pewno są już tam takie informacje:)
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
Hej.. ; )
Odświeżamy temat !
Na pewno dużo osób szuka inf. o szkołach w Kielcach więc proponuję tutaj je zebrać ; )
Więc ja zacznę... myślałam o Śniadku, tylko, że po egzaminach sytuacja się zmieniała.. niby testy proste a tu stres i ; |
W efekcie po starannych obliczaniach wyszło mi, iż będę miała tylko 128 punktów razem ; / Jak myślicie jest sens w ogóle próbować ?
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
zalezy jaki profil masz w planach, bo na jakiś mat-fiz nigdy nie ma zbyt wielu chętnych, wiec taka ilośc by Ci wystarczyła, gorzej gdy jestes humanistką
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
sternum ; no ja właśnie chciałabym na humana.
ale z tego co mi wiadomo to od tego roku nie ma profili, a wybieramy rozszerzenia dopiero w II kl.
nie wiem jak tow praktyce wyjdzie, ale takie są założenia
słyszałam tez, że na humany zawsze jest właśnie niższy prób niż na ścisłe.
a Ty gdzie się wybierasz ?
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Ja swoje liceum wybierałam 5 lat temu :) i za moich czasów (jak to w ogóle brzmi :p ) profile ścisłe zawsze miały mniejszy próg punktowy, bo humanistów było więcej. Może coś od tego czasu się zmieniło, ale szczerze wątpię. A jeśli byłoby tak jak mówisz, że w II klasie wybierasz profil, to możesz spróbować. Jak się w pierwszej rekrutacji nie uda to zawsze możesz pisać odwołanie :)
Co do Śniadka, mimo że moja szkoła z nią się nie lubiła, to uważam, że jest dobrą szkołą, tylko zaszczepia w ludziach taki "wyścig szczurów". Może nie we wszystkich osobach, ale na pewno we wszystkich tych, których spotkałam i poznałam.
 

oliwkowa11

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Hej :) Wie ktoś może ile trzeba mieć mniej więcej punktów do Słowaka by dostać się na profil pol-his-wos? Egzamin poszedł mi nieźle, szczególnie część humanistyczna z ocen podejrzewam, że też zbiore dużą ilość punktów, lecz obawiam się, że nie wystarczająco dużo. Chciałabym wiedzieć ile punktów potrzebuje ;)
Drugą sprawą jest to, że przedemną wybór trzech liceów. Myślę nad złożeniem papierów do Słowaka, Sawickiej i Norwida. Co wy na to? Wcześniej chciałam do Żeroma ale często spotykam się z negatywną opinią.
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
oliwkowa11 mi przedmioty humanistyczne też poszły nieźle ale za to reszta ; /
ile spodziewasz się punktów ?
i jak myślisz... do których szkół jest się najtrudniej dostać ? ( w kolejności)
 

oliwkowa11

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
oliwkowa11 mi przedmioty humanistyczne też poszły nieźle ale za to reszta ; /
ile spodziewasz się punktów ?
i jak myślisz... do których szkół jest się najtrudniej dostać ? ( w kolejności)

ja też nie napisałam rewelacyjnie części matematyczno-przyrodniczej. ;/
myślę, że najtrudniej dostać się przede wszystkim do Nazaretanek, potem Śniadek, Słowak, Żerom.

spodziewam się 120-130 pkt. z egzaminu. nie licząc ocen oczywiście. Myślę, że z historii, wosu i polskiego będe miała szóstki, ponieważ brałam udziały w olimpiadach i innych jakiś głupotach. ;p A to są moje przedmioty profilowane, czyli że liczą one mi się do punktów ;) (to jedyne co powstrzymuje mnie przy pozytywnym nastawieniu :) )
a ty kurczaczek_96 ilu punktów z egz. się spodziewasz? jaki profil, szkoły?
 

oliwkowa11

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
a co myślicie o Żeromskim? czy zgadzacie się z opinią, że na prawdę nie warto starać się o miejsce w tej szkole?
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
oliwkowa11
No to rzeczywiście oceny Ci troche podniosą :)
nie wiem tylko jak liczyłaś punkty, bomi się coś nie zgadza.
można za testy mieć max 100
jeśli np. angielski był na 40p , pol np. 30 to tego nie dodajesz.
oblicz sobie jaki masz procent na każdym teście . np. jak masz z polskiego 25 na 30 to podziel 25/30=83%
i tak z każdej części. max możesz mieć 500% z wszystkiego. jak już dodasz sobie % z każdej części pomnóż to przez 0.2 i dopiwero Ci wychodzi
czyli. masz np. 350% * 0,2 = 70p - i to jest faktyczna liczba punktów do rekrutacji. ; )
Policz teraz i napisz ile będziesz miała :)

a co myślicie o Żeromskim? czy zgadzacie się z opinią, że na prawdę nie warto starać się o miejsce w tej szkole?
słyszałam dużo negatywnych od uczniów którzy tam nie chodzą. mówią, że patologia itd. ale jak rozmawiałam z uczennicą to bardzo poleca ; )

a ty kurczaczek_96 ilu punktów z egz. się spodziewasz? jaki profil, szkoły?

no ja niesty tylko 68za testy + reszta (oceny itd.) tylko 129 ; / więc mało dość
a szkołą... wcześniej chciałam do Śniadka ale nie wiem czy mam szanse. jeśli już to human.
Jak myślisz styknie tyle punktów czy nawet nie warto próbować ?
 

oliwkowa11

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
kurczaczek_96
dziękuje bardzo za naukę obliczania - szczerze Ci powiem, że do tej pory to całe obliczanie to była dla mnie czarna magia, ponieważ u mnie w szkole nawet nauczyciele nie wiedzieli jak to się będzie wszystko liczyło xd

Próbować zawsze warto, myślę że jeżeli Ci bardzo zależy na tej szkole to możesz spróbować, najwyżej będziesz się odwoływała. Ja tak samo jak ty bardzo chciałam się dostać do Śniadka (szczególnie po targach, na których się Śniadek bardzo miło zaprezentował), jednak słyszę, że jest więcej nauki niż w Słowaku a w Słowaku jest fajniejsza atmosfera - a przecież to też się liczy ;) ostatnio trafiłam na jakieś rankingi szkół i widziałam, że wyniki z matur są lepsze w Słowaku niż w Śniadku. Nie myślisz nad Słowackim tak jak ja? Masz do wyboru pol-his-wos lub pol-his-ang. ;)
Rozmawiałam ostatnio z moją wychowawczynią i ona mi doradziła, że jej córka starsza od nas o rok wybrała Śniadka i nie jest zadowolona. Jej przyjaciółki są w Słowaku i teraz żałuje, bo ona nie jest zadowolona a jej koleżanki przeciwnie.
Pamiętaj, że najlepiej jako trzeci wybór wybrać jakąś słabszą szkołe, w razie gdybyś sie nie dostała nigdzie. ;)

Mam 79punktów z egzaminu. Z ocenami, wolontariatem i tymi innymi 140 pkt całość.

Ja chyba złoże papiery do Słowaka, Sawickiej i Norwida. Norwid jako ten najsłabszy. Do Sawickiej składam, ponieważ nie jestem z Kielc i mam blisko bo nie będe musiała się przesiadać w 15 różnych autobusów, tam poziom zły nie jest. A do Słowaka czeka mnie dłuuuuga podróż - ale czego sie nie robi dla szkoły nie? ;/
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
ja też nie jestem z Kielc a wydaje mi się że właśnie Śniadek ma dość fajną lokalizację ; )
hm... powiem Ci że nie myślałam jeszcze o 2 i 3 szkole bo bardzo się na tą napaliłam ; D
a do do Słowaka to słyszłam dużo pozytywnych komentarzy.
Na targach niestety nie byłam ale za to na dniach otwartych zaprezentowali się super ; )
Kurcze.. jak myślisz, podwyższą progi przez ten egzamin prosty ?

Jak poszło osobo w Twojej szkole ? Liczą na dużo punktów ( mówię o tych osobach które uczą się już na jakimś poziomie )
 

oliwkowa11

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Zawsze tak jest, że jeśli egzamin jest trudny to obniżają te progi. Z tego wynika, że w drugą strone też to idzie. Więc można się tego spodziewać. ;<
Powiem Ci tak - u mnie w szkole nie ma zbyt dużego poziomu. Dzieli się tutaj to na takie grupy - pierwsza to kujoni, czyli osoby, które myślą 'co to nie oni' i, że są najbardziej inteligentnymi ludźmi w tej części Europy. Podchodzisz i pytasz jak im poszło a oni odpowiadają z pewnością w głosie, że napisały na całość punktów. -,-
Druga grupa to Ci którzy po wyjściu z sali nie wiedzieli nawet co było na egzaminie xd
Ja jestem w tej średniej grupie. Osobiście moją mocną stroną jest historia i polski, ponieważ to moje ulubione przedmioty, tym się interesuje, więc łatwo mi poszło z humanem. To uważam za łatwe. Ale np matematyka i przyroda to dla mnie czarna magia. Angielski też jestem zadowolona bardzo. Moja przyjaciółka idzie na profil biol-chem i po wyjściu z sali popłakała się, bo historia i wos to dla niej najgorsze co może być. Więc ta grupa średnia jedno uważała za proste drugie za masakrycznie trudne. Najlepsza dziewczyna w mojej klasie ma mniej punktów ode mnie. Z tego wynika, że tak na prawdę sami nie wiemy czego się spodziewać. Jedną częścią nadrabiamy punkty, które straciliśmy w innej.

A jak wyglądało to u Ciebie w szkole?

Daleko masz od siebie do Kielc, by dojeżdżać?
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
W mnie w szkole bardzo podobnie. Ci pewni siebie mówią p 100% ; )
I jest tak jak mówisz... albo narzekają na humanistyczne albo na matematyczne- zależnie od uzdolnień
Ja myślę że całość była łatwa a to że ścisłe skopałam to tylko moja wina, no cóż.
Do kielc mam 50 km więc pewnie internat, a Ty ?
Napiszę Ci na priv % z testów ( ty wstyd troche ;d )
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Kolejna ciekawa informacja o Żeromie padła, najpierw mówiono, że chodzą tam ćpuny, a teraz, ze patologia. Skoro skończyłam tą szkołę, bez zaliczenia po drodze odwyku i bez opieki kuratora to znaczy, że chyba chowałam się po kątach przed innymi, zeby nie wpływali na mnie. Z jednej strony to dobrze, że są takie pogłoski, bo osoby inteligentne mimo wszystko pójdą do tej szkoły i będą z niej zadowolone, a ludzie ułomni, którzy wierzą w takie bajki pójdą gdzieś indziej.
Co do stopnia trudności wydaje mi się, ze najtrudniej dostac się do Śniadka, Żeroma i na 3-im miejscu Sawickiej. Słowaka nie uwzgledniałabymw tej trójce, bo to fabryka humanistów (czyt. bezrobotnych).
Nie kierowałabym się na waszym miejscu tymi targami. Na nie wysyłani są najpięknijsi, najsympatyczniejsi, najberdziej rozgadani i emanujący :cenzura:istością ludzie. Nie ma szkoły idealnej. Każda ma swoje słabe strony - czyli profile.
A Żerom? Stwarza niesamowita atmosferę, rozwija i pobudza kreatywnośc i ambicję. Nie jest nastawiony tylko na naukę Poza tym grono nauczycielskie jest niesamowite. Do tej pory kiedy tylko jestem w pobliżu chętnie odwiedzam mury. Nie byłam pupilkiem nauczycieli, a mimi wszystko jak mnie widza, zawsze się spytają co u mnie. To raczej rzadko spotykane zjawisko, a świdczy o tym, że nauczyciel nie traktował ucznia tylko jak przedmiot, któremu musi wpakowac do głowy to co pragram naucznia każe.
 
Do góry