Szczawnica

NatallicA

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
541
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Mam pytanie. Czy ktoś był w Szczawnicy? Widziałam fotki i wydaje się być tam ładnie. Może ktoś z was mógłby polecić jakiś ośrodek czy pensjonat w tym mieście? I jaki jest dojazd z Warszawy?
 

lewis

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Szczawnica jest super. Konkretniej Pieniny są super, bo sama Szczawnica nie wyróżnia się według mnie specjalnie spośród innych górskich kurortów, ale jest tam całkiem przyjemnie :). Góry są niskie, ale strome dlatego jest dużo ładnych widoczków :). Żadnego pensjonatu nie mogę polecić, bo nie pamiętam nazw, a poza tym nie wiem, jakiego standardu oczekujesz :). W kwestii dojazdu z Warszawy polecałbym www.pkp.pl, raczej nie powinno być problemu.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Ja byłam i wybieram się na początku sierpnia. Ładnie tam jest ;) Z warszawy to PKS-em możesz jechać, żaden problem. A jeżeli chodzi i pensjonat to wiele możesz znaleźć na stronie miasta
 

anusia333

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto generalnie fajne ale ja akurat mialam zepsute wakacje przez wlascicielke pensjonatu w ktorym mieszkalam!!! Biały domek w szczawnicy - beznadzieja! Woda zimna, wlascicelka niemila i niekulturalna. Do tego na koniec zawolala cene wyzsza niz ta na ktora bylam umowiona. TRAGEDIA!!! zastanowcie sie 3 razy zanim tam pojedziecie
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
dojazd... wiec w Szczawnicy nie ma torów zabardzo :p najlepiej pkp ale do Nowego Sącza (do Krakowa a potem juz do Sącza, lub czyms bezposrednio z Warszawy, bo chyba jest taki pociąg)
W Sączu juz pksem, albo jakis bus.
Co do samej Szczawnicy, jezeli nei chcesz się nudzic to wybierz wędrówki. Pieniny są bardzo piękne.
W samej Szczawnicy jest kolejka liniowa na górę (teraz wyleciała mi nazwa), spływy kajakowe itp.
Co do domów wczasowych to wybór jest, restauracje tez ok. Ogólniej jakos wole Krynicę, ale Szczawnica tez jest super.
 

Decia__x33

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2008
Posty
298
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Radzionków
no w szczawnicy jest bosko. płynęłam Dunajcem do Szczawnicy i zjedliśmy z rodzicami tam obiad i poszliśmy se połazić ogólnie spox. a pensjonaty ... hm niezbyt szczególnie patrzyłam.
 

matt_123

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Był ktoś ostatnio w Szczawnicy na nartach i czy się podobało i jakie były warunki???
 

arkowssky

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Najlepiej pojechac pociagiem do Zakopanego. Wysiąść w Nowym Targu i obok dworca na każdy dalekobiezny pociag czekaja busiki do Szczawnicy lub autobusem PKS :phi:
 

leowhy

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
A propos rowerów, w Szczawnicy Almatur organizuje obóz rowerowy. Można się zmierzyć z tymi górami, poćwiczyć mięsnie ud i pośladków :) Oczywiście chodzi o obóz młodzieżowy, jak to z Almaturu.
 

bartolini1313

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
a ja polecam Muzyczną Owczarnię w Jaworkach koło Szczawnicy :) na przykład 30 sierpnia wybieram się tam na koncert moim zdaniem jednej z najlepszych polskich rockowych kapel VINTAGE ( www.vintage.art.pl ) . tam jest świetny klimat ! polecam
 

ludzikowa91

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk :)
Ja spedzilam w tym roku w Szczawnicy prawie dwa tygodnie i bardzo mi sie podobalo ;)
i polecam ten rejon wszystkim lubiacym wedrowki i jazde na rowerze w gorach, bo szlaki sa naprawde fajne ;)
 
K

katatonia

Guest
Szczawnica jest przepiękna. Dokoła góry i Dunajec. Można zarówno wypocząć, jak i spędzić aktywnie czas. Codziennie można coś innego robić. W pensjonatach są stoły do biliarda i tam można również pograć. Jest piękna restauracja „Koci zamek”. Znajduje się koło Dunajca. Warto przejść się wzdłuż Dunajca na Słowację do Czerwonego Klasztoru, stamtąd do Sromowców i spłynąć wraz z flisakami
 

Lucy Mc Bride

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
w Polsce
Szczawnica to beautiful place. Jest tam przeslicznie. Takie miasteczko zdrojowe wsrod Pienin. Najmilej wspominam przeprawe Dunajcem i przejscie na slowacka strone. W maju nie ma tam takiego ruchu jak w lipcu i przez to jest fajnie. Nawet bryczka jezdzila tamtejszymi uliczkami. Ktos pisal, ze sa stoly do bilarda, czyli wszystko jak dawniej. Gorskie miasteczka - to takie piekne. Polecam, jesli kto lubi te gorskie pejzaze. W Szczawnicy nie zanudzimy sie, mozemy tez wyjechac na Palenice i stamtad dojdziemy do Wysokich Skalek 1050 m n.p.m. Po drodze mozna zakupic u gorala owczy ser - oscypek swiezo wedzony. Beautiful.
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
O! Z tego co słysze to nic się tam nie zmieniło xD byłam tam kilka lat temu, wchodziło się na Wysoką, Palenicę, Sokolicę. Do 2 w nocy się na imprezkach siedziało a o 6 w trase :D w Kocim Zamku się lody jadło. Wyzwiedzało się zamki, w Czorsztynie, Nidzicy. Wgl ciekawe miasteczko. Polecam rezerwat Biała Woda, jest tez Czarna Woda ale tam węże i żmije siedza :D wiec jednak tego drugiego nie polecam :D
 

spejsmanki

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jako mieszkaniec Szczawnicy mam wam wszystkim coś do zaproponowania.
http://www.youtube.com/watch?v=Hyh-hiZxt2A
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
O tak. Byłem, polecam. :) Także, jak @kr0pek - płynąłem Dunajem. ^^
 

geminatores

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
46
Punkty reakcji
1
Kiedyś ale dawno byłem w Szczawnicy, na prawdę bardzo fajne miejsce. Jak znajdę czas to z chęcią się wybiorę jeszcze raz ale teraz koniecznie w lecie! :)
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
A ja byłem 2 lata temu i nie polecam tego miasta...alternatywnie polecam ustroń czy wisłę..
 
Do góry