Sytuacja na Ukrainie

S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a jak to widać ? bardzo mnie to zaintrygowało. Z drugie strony w dzisiejszych czasach można zmanipulować każde zdjęcie i każdy film przed wpuszczeniem do internetu.
No tak, z takim podejsciem to wszystko jest zmanipulowane a ziemia jest płaska.
Widzisz trzeba tez myslec i troche sie orientowac, ty jak widac nie dajesz rady.
Tak, siedza tysiace ludzi i manipuluja tysiace filmikow, specjalnie dla Herbatniczka aby nie wiedzial co sie dzieje.
A wiec zamknij komputer, kup GW i tam masz czysta wiedze, juz przedstawiona tak jak lubisz, bez manipulacji bez tych wstretnych filmow z pola walki., sama prawda calą dobę, szalom.


shogu napisał:
serworze mój przyjacielu, na czym opierasz swoje stanowisko polegające na tym że Ukraińcy zawsze kłamią a powstańcy zawsze mówią prawdę ?
Teoria spiskowa :

Serwor wrócił na forum zaraz przed całym zamieszaniem na Ukrainie. I to jest oczywiście jego ulubiony wątek.
Tak, bo ja jestem jednym z zielonych ludzikow Putina, organizujemy wielki napad na Polske, najpierw Ukraina potem Polska potem caly swiat, a potem wszechswiat, Marsjanie juz budują bunkry aby sie bronic.

Wiesz mam juz dosc kłótni z liberałami, przeciez to wołanie na puszczy, ani ja ich nie przekonam ani oni mnie, bez sensu, a tutaj można dac fakty, wiadomosci których w ogolnie dostepnych mediach nie ma, ktore sa przemilczane.
Wiesz ze portale, strony polskie na ktorych te wiadomosci sa podawane sa blokowane przez jakies nieznane siły, serwery sa blokowane, wyłaczane , hakowane itd. Te wiadomosci sa niemiłe dla naszego rzadu, mediów, służb itd.


Jak widac srodowiska narodowe jednak pamietaja o Wołyniu i o tym kto jest najwiekszym wrogiem polaków.
http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1749:6-wrzenia-ogolnopolska-akcja-protestacyjna-pod-placowkami-dyplomatycznymi-ukrainy&catid=44:eek:wp&Itemid=95#comments


Frasunek, mam jednak dowód ze wojsko rosyjskie walczy w Donbasie, straszna wiadomosc, zobacz kto tam tez walczy!
Tak to ON, WE WLASNEJ POSTACI!

b-7NYEEEv5o.jpg
Wyszło szydło z worka to nie była niewidzialna armia Rosji lecz sam jej przywódca, posługiwał się bronią która obecnie jest nieznana a o której oficjalnie mówił że będzie produkowana.

Główne media już szykują odpowiednią agitkę.
Powstancy mysleli ze odrzucili ukraincow na tyle od Doniecka ze artyleria juz nie bedzie mogła ostrzeliwac cywilow, jednak wojsko ukrainskie dalej może ostrzeliwac Donieck.

https://www.youtube.com/watch?v=U4ke2ELgB7E


A tutaj wywiad z grupą rosjan ktorzy sluża w armi powstanczej, mowia o tym ze przyjechali bronic tutejszych rosjan przed banderowcami , ze sluza za darmo, ze sami musieli kupic sobie wyposazenie.
https://www.youtube.com/watch?v=S4TfQmPT8-k#t=116
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do rosji to historia uczy, że mają we krwi chęć zaboru ziem sąsiadów, my Polacy znamy to z własnego doświadczenia, jeśli Putin upora się z Ukrainą to przyjdzie czas na Polskę
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
co do rosji to historia uczy, że mają we krwi chęć zaboru ziem sąsiadów, my Polacy znamy to z własnego doświadczenia, jeśli Putin upora się z Ukrainą to przyjdzie czas na Polskę
Tak, potem na UE, nastepnie caly swiat i wszechwswiat, słava ukrainie, rezac lachów, moskali i madziarów.

Czy ty nie zauwazyles ze jestes w NATO?
Po prostu wojna z Polska to wojna swiatowa, no i zrozum jeszcze raz ze powstancy to nie rosja, to tylko powstancy.

Ale radze nie czytac nieprawomyslnych wiadomosci, nie ogladac filmow z YT, to ci miesza w glowie.
Ogladaj TVN, czytaj GW, bedziesz dobrze poinformowany, i wiadomosci beda takie jakie lubisz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
po co na UE ? czy w 18 wieku Rosja zabrała coś więcej niż I RP, czy w 1939r przekroczyła Bug. Oni nie są głupi, zabiorą tylko to czego zachód nie będzie bronił
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
po co na UE ? czy w 18 wieku Rosja zabrała coś więcej niż I RP, czy w 1939r przekroczyła Bug. Oni nie są głupi, zabiorą tylko to czego zachód nie będzie bronił
A ty wiesz czego zachod nie bedzie bronil?! Jestes jasnowidzem?
Czlowieku, w 1939 mielismy slabsze sojusze a jednak przez atak na Polske rozpoczela sie II wojna swiatowa!

Pamietaj czlowieku, zachód to MY! Nasz kochany wodz premier Tusk to prezydent UE!
Ty ciagle jestes w PRL, masz umysl czlowieka zastraszonego, nie rozumiesz dzisiejszych czasow.
Taki homo sovieticus, do konca zycia juz taki zostaniesz, zyjesz niby w XXI wieku ale nie dotarlo to do ciebie.
Ale to dziwne, tak nie lubisz PISu a w glebi duszy masz poglady jak Jareczek Kaczynski.

Aha zapomnialem, slava ukrainie, rezac lachow , moskali i madziarow, szalom.


A tutaj nawiazanie do filmiku na ktorym widac ostrzal Doniecka i ofiary cywilne, oczywiscie wedlug Ukrainców to ostrzelali sie sami powstancy, wzieli i zaczeli strzelac do swoich zon, dzieci, ostrzelali swoje mieszkania, taka ukrainska prawda.

W Doniecku w wyniku artyleryjskiego ataku ze strony rebeliantów zginęło w ciągu ostatniej doby 5 cywilnych mieszkańców - podaje 'Ukraińska Prawda'.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przynajmniej znam historię, ciężko z tobą rozmawiać bo troszkę za łatwo obrażasz, za szybko wyładowujesz emocje. Postępujesz właśnie tak jak banderowcy w 1943-44. Oni nie mogli zrozumieć, że prawdziwym przeciwnikiem jest Rosja i wyładowywali złość na Polakach. Tylko co im to dało. Rosjanie spokojnie poczekali aż Polacy i Ukraińcy się nawzajem wytłuką a to co zostanie wyślą na Syberię. Dlatego ze strategicznego punktu widzenia konflikt polsko-ukraiński jest na rękę Rosji
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Tylko trzy uwagi
1. Dlaczego te głupie a KŁAMLIWE władze ukraińskie nie wrzeszczą, iż to Ruscy bezczeszczą ciała zabitych gwardzistów ukraińskich? Nie wiedzą albo nie wierzą, że tak jest?
2. Grady zostały pozostawione w panice przez Ukraińców i teraz rebelianci bez przerwy ich używają? To jakieś działa czy inne urządzenia wielokrotnego użytku?
3. Rebelianci wyremontowali ukraiński SU. Ich zdolni mechanicy po coś to robili. Ktoś z nich będzie na tym latał? Rakiety, amunicja, dystrybutor paliwowy, pironaboje do katapultowania... Wszystko na Ukraińcach zdobywają?

Komentarz
To dlatego, że Ukraińcy tak się boją i oddają teren i wyposażenie dość nieliczni (wobec liczby Ukraińców na Ukrainie) rebelianci dają łupnia swoim wrogom? Dlaczego ta tchórzliwa banda ukraińska przez pewien czas pokonywała rebeliantów, a potem zaczęła przegrywać?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak wilku, był niedawno moment że dostawali w d. tak mocno że płakali i tu nagle potężna kontrofensywa

a swoją drogą jak ci powstańcy, mieszkańcy wschodu Ukrainy tak perfekcyjnie obsługują skomplikowaną broń, tak precyzyjnie celują. Przeczytali instrukcję obsługi ?

serworze przecież nie chodzi o czynności mordowania a myślenie o przyszłości, spójrz na to trochę szerzej
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
. Dlatego ze strategicznego punktu widzenia konflikt polsko-ukraiński jest na rękę Rosji
I odwrotnie, konflikt Rosyjsko-Ukrainski jest na reke Polsce.
Mamy dwoch wrogów, jeden jest tak silny ze poza naszymi mozliwosciami, drugi juz tak, więc niech ten silny doprowadzi tego slabszego aby ten musiał trzymac z nami, aby był od nas uzalezniony, więc Rosja robi za nas brudna robotę a nawet nie rosja tylko 10 milionów rosyjsko jezycznych ukrainców, przy okazji widzimy siłe i walecznosc narodu ukrainskiego, po co nam tacy tchórze w NATO, abysmy musieli ich bronic?
Niech beda takimi dzikimi polami, przedpolem europy.




Wilk_LancaSter napisał:
2. Grady zostały pozostawione w panice przez Ukraińców i teraz rebelianci bez przerwy ich używają? To jakieś działa czy inne urządzenia wielokrotnego użytku?
Tak kolego jako zolnierz z dywizjonu BM-21, podoficer, moge cie zapewnic, Grady sa wielokrotnego użytku, przez dwa lata w wojsku je uzywalismy, wielokrotnie!
W Donbasie sa fabryki amunicji tak ze akurat z amunicja powstancy nie maja problemu, w koncu Donbas to taki ukrainski śląsk.




Wilk_LancaSter napisał:
1. Dlaczego te głupie a KŁAMLIWE władze ukraińskie nie wrzeszczą, iż to Ruscy bezczeszczą ciała zabitych gwardzistów ukraińskich? Nie wiedzą albo nie wierzą, że tak jest?
A gdzie tak ci rosjanie je bezczescza? A może ukraincy powinni je zabrac ze soba a nie zostawiac swoich rannych i zabitych do pochowania przez powstanców.
Czy myslisz ze powstancy maja czas i ludzi aby robic im pogrzeby z salwami honorowymi?!
Powstancy przekazuja zabitych stronie ukrainskiej, jest specjalny zespol ktory to robi, jesli nie da sie tego zrobic chowaja ich na miejscu.

Tak przy okazji, wlasnie w necie jest filmik z ekskumacji rozsstrzelanych przez gwardie narodowa rannych powstanców, banderowcy rostrzelali ich w obecnosci cywilow.
Ale ci powstancy i tak mieli szczescie, ogolnie banderowcy morduja jenców, cwiartuja ich ciala i wyrzucaja do rzeki aby sladu po nich nie bylo.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
obcinają im biusty i wyciągają embriony jak ich przodkowie
 
S

serwor

Guest
Wilk_LancaSter napisał:
Dlaczego ta tchórzliwa banda ukraińska przez pewien czas pokonywała rebeliantów, a potem zaczęła przegrywać?
Herbatniczek napisał:
dokładnie tak wilku, był niedawno moment że dostawali w d. tak mocno że płakali i tu nagle potężna kontrofensywa
No cóż , w GW o tym nie pisalo ale w TVN juz tak, nie odrobiliscie lekcji, o kontruderzeniu powstancy mowili od dawna, ale tego nie robi sie od tak, trzeba zgromadzic sprzet i ludzi w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, nie bede wam robil wykladu ale poczytajcie sobie o bitwie warszwskiej i o Stalingradzie.Dla ciebie herbatniczku to byla cos niespodziewanego ale dla mnie ktory czyta i oglada cos innego niz GW to juz nie, wiedzialem ze ma byc kontrofensywa tylko nie wiedzialem gdzie i kiedy.




Herbatniczek napisał:
a swoją drogą jak ci powstańcy, mieszkańcy wschodu Ukrainy tak perfekcyjnie obsługują skomplikowaną broń, tak precyzyjnie celują. Przeczytali instrukcję obsługi ?
No tak, jakbys był kiedykolwiek w wojsku to bys wiedzial, ci ludzie wlasnie byli kiedys w wojsku i to dla nich nic niezwyklego, na Ukrainie wojsko zawodowe jest dopiero od 2011 roku, wczesniej był pobór. To nic niezwyklego ze ktos potrafi obslugiwac sprzet ktory przez 2 lub 3 lata juz kiedys obslugiwal.

Aha, Grady, BM-21 wcale nie sa takie skomplikowane, rosjanie zawsze robili dobra i prostą w obsludze broń.


Eksumacja zamordowanych przez ukrainska gwardie narodową rannych powstanców wzietych do niewoli.
O rostrzelanych powstancach powiedzieli miejscowi cywile po odbiciu ich miejscowosci przez wojska powstancze.

https://www.youtube.com/watch?v=E7CeVNVAliI
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
Widzisz trzeba tez myslec i troche sie orientowac, ty jak widac nie dajesz rady.
Za to Ty dajesz radę i dlatego uwierzyłeś w oświadczenie sekretarza ONZ, w to wycinanie organów oraz w to, że Rosja nie zaatakowała Ukrainy.



serwor napisał:
Frasunek, mam jednak dowód ze wojsko rosyjskie walczy w Donbasie, straszna wiadomosc, zobacz kto tam tez walczy!
Tak to ON, WE WLASNEJ POSTACI!
Ale nie odniesiesz do tego, że pomyliłeś "anonimowego generała NATO" z sekretarzem generalnym NATO, albo do tego, że na podstawie "dowodu", który można sfabrykować w paincie uwierzyłeś w wycinanie organów?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
serwor napisał:
No i gdzie tutaj pisze o wojsku rosyjskim?! Myslisz ze powstancy mają pojazdy na ktorych pisze wojsko powstancze Donbasu?!
Rozumiem, że dla Ciebie jedynym dowodem byłby W.Putin i S.Ławrow jadący na czele kolumny i radośnie wymachujący rosyjskimi flagami oraz własnym dowodem osobistym?. Czy może przekonałby Ciebie dopiero ich widok na Alejach Jerozolimskich w Warszawie?.

Regularna armia ukraińska nie była w stanie przyjść z odsieczą swoim żołnierzom okrążonym pod Iłowajskiem, gdyż nie dysponowała rezerwami, które mogłyby przeprowadzić taką operację. W tym samym czasie wojska "separatystów" dokonały ofensywy z użyciem sprzętu ciężkiego...z terytorium Federacji Rosyjskiej.



serwor napisał:
Powstancy mają swoj pierwszy bojowy samolot Su-25, zdobyty na ukraincach i wyremontowany przez powstanców.
Gratuluję!.
Znając życie okaże się, że w magiczny sposób "separatyści" dysponują doskonałym zapleczem technicznym oraz świetnymi pilotami. W magazynach odnaleziono zapewne niewyczerpane zapasy paliwa i amunicji, a w razie potrzeby... kolejne dziesiątki samolotów.



serwor napisał:
Widzisz trzeba tez myslec i troche sie orientowac, ty jak widac nie dajesz rady.
Zarzucasz innym brak myślenia, tymczasem to TOBIE udowodniono posługiwanie się fałszywymi informacjami. Trochę powagi, jak na dorosłego mężczyznę przystało.



serwor napisał:
Po prostu wojna z Polska to wojna swiatowa, no i zrozum jeszcze raz ze powstancy to nie rosja, to tylko powstancy.
Jak widać propaganda Putina spełnia swoje zadanie....



serwor napisał:
A ty wiesz czego zachod nie bedzie bronil?! Jestes jasnowidzem?
Czlowieku, w 1939 mielismy slabsze sojusze a jednak przez atak na Polske rozpoczela sie II wojna swiatowa!
Świetnie, to przynajmniej tą wojnę wygraliśmy :klaszcz: ... a nie, stój... :zdegustowany:

Niepodległość stracona na kolejne 44 lata, 25% ludności Polski wymordowanej w tym 40% lekarzy, 30% prawników i naukowców i 35% nauczycieli.

Konfliktom trzeba zapobiegać i umiejętnie dobierać sobie przeciwników. Gorszym oponentem jest moim zdaniem rosnący nacjonalizm rosyjski, kierowany przez byłego oficera KGB, który J.Stalina uważa za bohatera.




serwor napisał:
Mamy dwoch wrogów, jeden jest tak silny ze poza naszymi mozliwosciami, drugi juz tak [...]
Czyli mając 2 przeciwników, silnego oraz słabego,.... chcesz jeszcze bardziej osłabić słabego i wzmocnić silnego ? :crazy: .

Kiepski byłby z Ciebie polityk i dowódca.



serwor napisał:
trzeba zgromadzic sprzet i ludzi w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie
Tym miejscem, jak się okazuje, była Federacja Rosyjska :crazy: .



serwor napisał:
No tak, jakbys był kiedykolwiek w wojsku to bys wiedzial, ci ludzie wlasnie byli kiedys w wojsku i to dla nich nic niezwyklego, na Ukrainie wojsko zawodowe jest dopiero od 2011 roku, wczesniej był pobór. To nic niezwyklego ze ktos potrafi obslugiwac sprzet ktory przez 2 lub 3 lata juz kiedys obslugiwal.
Po kilkunastu latach braku styczności ze sprzętem?.
 
S

serwor

Guest
Frasunek napisał:
Ale nie odniesiesz do tego, że pomyliłeś "anonimowego generała NATO" z sekretarzem generalnym NATO, albo do tego, że na podstawie "dowodu", który można sfabrykować w paincie uwierzyłeś w wycinanie organów?
Kolego szanowny, ja dalem tylko tekst z innej strony, nawet go nie skomentowalem więc gadasz jak zwykle glupoty, podaj gdzie napisalem cos o organach?
Ja nie wiem czy to prawda, nie mam dogłebnej wiedzy o tym i koniec.
Ale takie rzeczy mogly byc znając uczciwosc junty z Kijowa.
Przeciez wlasnie jedna z osob w rzadzie ktora miala zajmowac sie korupcja najpierw zostala niemal zabita a teraz odeszla z rzadu bo jak stwierdzila nie może nic zrobic z korupcja, bo caly rzad i cala wladza jest skorumpowana.




Szalony Odys napisał:
Rozumiem, że dla Ciebie jedynym dowodem byłby W.Putin i S.Ławrow jadący na czele kolumny i radośnie wymachujący rosyjskimi flagami oraz własnym dowodem osobistym?.
A jakie są dowody że wojsko rosyjskie jest na ukrainie?! Sa jakies zdjecia, filmy na ktorych je widac?
Jedynymi dowodami bylo tych 10 poborowych ktorzy znalezli sie niecale 2 km w glebi ukrainy.
Tylko tutaj jest problem bo od dluzszego czasu rosja nie wysyla na wojny poborowych!
Od tego rosjanie mają zawodowych zolnierzy przyjeli ten sposob od panstw zachodnich.
Jedyny dowod na wojska rosyjskie na ukrainie to chyba to.
http://cdn.rt.com/files/news/2d/33/c0/00/russian-embassy-nato-trolling.si.jpg




Szalony Odys napisał:
Regularna armia ukraińska nie była w stanie przyjść z odsieczą swoim żołnierzom okrążonym pod Iłowajskiem, gdyż nie dysponowała rezerwami, które mogłyby przeprowadzić taką operację
No oczywiste, bo przeciez zostali rozbici przez powstanców,ostatnia mobilizacja okazala sie klapą bo prawie nikt sie nie zglosil i wojsko robilo łapanki na mężczyzn.40 milionów ukrainców, z całym sprzetem ktory został po ZSRR nie dało rady 10 milonom rosyjsko -jezycznych ukraincom.
A powiedz dlaczego doszlo do tej kleski?
Czy nie dlatego ze czesc zolnierzy ukrainskich po prostu ucieklo z pola walki, jeszcze praktycznie przed bitwa.
Przeciez tam uciekaly cale zwarte odziały, razem z dowodctwem, mowil o tym nawet wasz prezydent .
No i dalsze ciekawe info, general ktory dowodzil tam tez uciekl, zolnierze wzieci do niewoli zreszta otwarcie o tym mowili ze dowodcy pierwsi uciekali.




Szalony Odys napisał:
Czyli mając 2 przeciwników, silnego oraz słabego,.... chcesz jeszcze bardziej osłabić słabego i wzmocnić silnego ? :crazy: .
Tak, bo z tym silnym nigdy sami nie mamy szans, od tego mamy NATO, natomiast ten slabszy w sprzyjajacych dla niego okolicznosciach moglby byc tez sa silny, ma duzo wiekszy kraj od nas, wiecej obywateli, wiec po co miec dwoch silniejszych jak mozna miec jednego slabego i jednego silnego.
Na dodatek poprzez to ze ten slabszy dostal baty od silnego teraz bedzie jego wrogiem, to samo dobro dla Polski.




Szalony Odys napisał:
Po kilkunastu latach braku styczności ze sprzętem?.
Tak, bez problemu mysle kazdy rezerwista po tygodniu dalby rade. Od 2011 minelo kolego 3 lata.
No i pewnie zdarzaly sie powolania do rezerwy. W krajach gdzie jest pobor, raz na jakis raz rezerwisci ida do wojska, na kilka-kilkadziesiat dni, czesto na poligony.


Aha znow zapomnialem, slava ukrainie, rezac lachow, moskali i madziarów!
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
Kolego szanowny, ja dalem tylko tekst z innej strony, nawet go nie skomentowalem więc gadasz jak zwykle glupoty, podaj gdzie napisalem cos o organach?
O tutaj:

serwor napisał:
A tutaj ciekawostka, ukraincy walcza i giną setkami a ich wladcy....... robią biznes na organach pobieranych od rannych żołnierzy ukrainskich!


serwor napisał:
Ja nie wiem czy to prawda, nie mam dogłebnej wiedzy o tym i koniec.
Wiedziałbyś czy to prawda, gdybyś "myślał" i "orientował się".
 
S

serwor

Guest
Frasunek napisał:
A tutaj ciekawostka, ukraincy walcza i giną setkami a ich wladcy.......
No więc uwazasz ze ciekawostka to komentarz?
Wiesz najwiecej ciekawostek jest na pudelku.




Frasunek napisał:
Wiedziałbyś czy to prawda, gdybyś "myślał" i "orientował się".
Myśle ze jest za mało danych aby stwierdzic ze to prawda albo kłamstwo, ale jak napisalem mam mało zaufania do uczciwosci rzadzacych oligarchów zydowsko-ukrainskich.
Przypomina mi sie jak pisali o tym ze Janukowycz wywozil jakies zloto do Rosji.
I porownuje to do wywozu 40 ton zlota , z rezerw ukrainskich do USA.
Pan Jaceniuk ma juz zabezpieczenie w razie przegranej wojny.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
serwor napisał:
A jakie są dowody że wojsko rosyjskie jest na ukrainie?! Sa jakies zdjecia, filmy na ktorych je widac?
Jakich dowodów się spodziewasz, Putin biegającego radośnie po Doniecku ze swoim paszportem w ręku?. Ławrowa rozdającego autografy na ulicach Ługańska?.

Nieprzygotowani "separatyści" byli w stanie przez 3 miesiące odpierać ataki regularnych jednostek armii UA. W krytycznej chwili udało im się przeprowadzić skuteczną ofensywę z terytorium Federacji Rosyjskiej. Ukraińskim siłom zbrojnym kończą się zasoby do prowadzenia dalszych działań, podczas gdy ich przeciwnicy mają wręcz ich niewyczerpane ilości. Kolumny nieoznakowanych pojazdów przekraczające granice i żołnierze rosyjscy mówiący o transportach zaopatrzenia kierowanych na Donbas. Setki żołnierzy "na urlopach" oraz "patrole" (wersja MSZ), które wg żołnierzy jechały na poligon.
Naprawdę tak bardzo zacietrzewiłeś się w swoich poglądach, że nie widzisz tych wydarzeń i ufasz rosyjskim tłumaczeniom?.

P.S. Tak wyglądały NIE-rosyjskie wojska wyposażone w sklepach z militariami na Krymie. Także bez emblematów i po zapewnieniach rosyjskich władz:

Armed-Russian-troops-wait-011.jpg


Cele Putina są oczywiste. Plany modernizacji sił zbrojnych FR są uzależnione od dostaw sprzętu z Donbasu (spadek po ZSRR). Nie mógł uzależniać tego (oraz Floty Czarnomorskiej na Krymie) od decyzji proeuropejskiej Ukrainy. W związku z tym Ukraina, jako państwo, stoi na straconej pozycji.



serwor napisał:
Tylko tutaj jest problem bo od dluzszego czasu rosja nie wysyla na wojny poborowych!
Kreml mówił coś o otwartej wojnie?. Przecież tam "nie ma" rosyjskich wojsk, zaś Rosji zależy na pokojowym rozwiązaniu konfliktu (czyt. spełnieniu ich warunków). To gra pozorów, nowoczesna wojna w Europie, którą UE i USA przegrywają. Tegoroczne igrzyska oraz szybka eskalacja wydarzeń w Kijowie uniemożliwiły Kremlowi przygotowanie się na przejęcie Krymu. Zrobiono to w pośpiechu, stąd szybka identyfikacja wojsk NIE-rosyjskich, które znalazły się na ulicach Sewastopolu. Tych błędów starają się uniknąć na południowym-wschodzie. Nie zawsze się to udaje.



serwor napisał:
No oczywiste, bo przeciez zostali rozbici przez powstanców,ostatnia mobilizacja okazala sie klapą bo prawie nikt sie nie zglosil [..]
To kłopot struktury sił ukraińskich, 180tys armia była w stanie wystawić w czerwcu ok 5 000 słabo wyposażonych żołnierzy. Podstawą sił uderzeniowych stały się ochotnicze oddziały uzbrajane przez społeczeństwo i przedsiębiorców sprzyjających majdanowi. To bardziej "pospolite ruszenie" niżeli armia.

Zgłosić mogłoby się i milion ludzi, lecz czym byś ich wykarmił?. W co wyposażył, każdemu dał drewniany kijek?. Ukraina do gospodarczy wrak, który na utrzymanie armii potężniejszej od naszej przeznaczał kilkukrotnie mniejsze środki. Myślisz, że nagle na Donbasie znalazły się miliony na prowadzenia działań zbrojnych?. W ogórkach je znaleźli?. Bądź poważny.



serwor napisał:
A powiedz dlaczego doszlo do tej kleski?
Czy nie dlatego ze czesc zolnierzy ukrainskich po prostu ucieklo z pola walki, jeszcze praktycznie przed bitwa.
Czy nie dlatego, że walczyli przeciwko "separatystom" wspieranym przez drugą najpotężniejszą armię świata?. Jednostki ochotnicze wykazywały ducha walki, ale on sam w sobie przeciwnika nie pokona. W Mariupolu dziennikarze dopatrzyli się 3 ukraińskich czołgów broniących miasta, to nędza. Nie dziwię się, że w tym przypadku żołnierze się wycofują. Zresztą, żadna ze stron mnie nie interesuje. Nie ja zrobiłem im burdel w państwie.



serwor napisał:
Tak, bo z tym silnym nigdy sami nie mamy szans, od tego mamy NATO, natomiast ten slabszy w sprzyjajacych dla niego okolicznosciach moglby byc tez sa silny, ma duzo wiekszy kraj od nas, wiecej obywateli, wiec po co miec dwoch silniejszych jak mozna miec jednego slabego i jednego silnego.
Daj spokój, w obecnej sytuacji geopolitycznej dojście do naszego poziomu Ukrainie zajmie 25-35 lat, zrównanie się jeszcze więcej. Do tego momentu ludzi żyjących przeszłością zdążą zjeść robaki, a nowe pokolenie wychowane w dobie internetu nie będzie zainteresowane odgrzewaniem starych ran.
Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem obecnie wydaje się być upadła Ukraina, na której odżywać będę nacjonalistyczne nastroje i poczucie "zdrady zachodu". To nie będzie państwo, w którym będziesz mógł ustawić marionetkowy rząd. Z drugiej strony będziemy mieli rosnący nacjonalizm rosyjski podbudowany nieskutecznymi reakcjami państw zachodnich. My zaś będziemy tkwić w strukturach UE, dla której ważniejsza jest krzywizna banana niżeli zbudowanie spójnego państwa federacyjnego.



serwor napisał:
Aha znow zapomnialem, slava ukrainie, rezac lachow, moskali i madziarów!
W domu wszyscy zdrowi? :huh: .
 
S

serwor

Guest
a29281ddc946a71f56d735b05c2da813,14,0.jpg

W piątek 7 marca z Ukrainy wywieziono 40 ton rezerw złota do Stanów Zjednoczonych.
W piątek 7 marca o 2 w nocy z ukraińskiego lotniska Borispol wywieziono niezarejestrowanym samolotem 40 ton rezerw ukraińskiego złota o wartości około 1,7 miliarda $.
Złoto na lotnisko przywieziono dwoma ciężarówkami bez tablic rejestracyjnych w otoczeniu uzbrojonej w karabiny maszynowe kilkunastoosobowej zamaskowanej eskorty w czarnych mundurach.
Pracownicy portu lotniczego będący świadkami tajemniczej operacji specjalnej zawiadomili administrację lotniska o podejrzanym incydencie, ale uzyskali odpowiedź, aby "nie mieszać się w nie swoje sprawy".
Dziennikarze niezależnych mediów uzyskali informację od anonimowego wyższego urzędnika ukraińskiego Ministerstwa Finansów, że według niego na rozkaz jednego z "nowych przywódców" Ukrainy całe rezerwy ukraińskiego złota zostały przetransportowane do Stanów Zjednoczonych.
Według oficjalnych danych MFW Ukraina posiadała 40 ton rezerw złota, które zwiększyły się o 100% w ciągu ostatnich dziesięciu lat:
20140309_ukrainegold_0.png

Organizacja GATA (Gold Anti-Trust Action Committee) oficjalnie zwróciła się w poniedziałek 10 marca do Banku Rezerw Federalnych (FED) w Nowym Jorku i do Departamentu Stanu USA o ujawnienie informacji czy prawdą jest, że ukraińskie rezerwy złota zostały przewiezione do Stanów Zjednoczonych.
Jak na razie nie ma na to zapytanie żadnej odpowiedzi.
Tak więc jesteśmy świadkami okradania z rezerw złota kolejnego kraju, w którym doszło do sterowanej z zewnątrz rewolty.
Pierwszym z krajów, z którego "wyparowały" rezerwy złota był Irak, następnie w podejrzanych i do dziś nie wyjaśnionych okolicznościach rozpłynęło się złoto: z Libii, Mali i z Cypru, a obecnie ukraińskie. W następnej kolejności zapewne znikną zasoby zgromadzonego złota z Iranu, Syrii oraz może i z innych krajów z tej długiej listy:
Ukraine%20goldjpg.jpg

Jak widać za rewolucje trzeba słono płacić, bo nic nie jest za darmo, tak więc przyjmując, że informacje na temat kosztów w wysokości około 5 mld $ jakie poniosły Stany Zjednoczone przygotowując rewoltę na Ukrainie są prawdziwe, sądzić należy, iż na tej tylko kradzieży się nie zakończy, bo rachunek musi być ze stosowną nawiązką wyrównan
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Napisałeś, że władcy Ukraińców "robią biznes na organach pobieranych od rannych żołnierzy ukrainskich!", a to oznacza, że w to uwierzyłeś. To czy coś takiego byłoby "ciekawostką" czy "makabryczną zbrodnią" to rzecz drugorzędna, choć swoją drogą niezbyt dobrze świadczy o Twoim zdrowiu psychicznym to, że dla Ciebie byłaby to ciekawostka.

A na Pudelku to masz "plotki", a nie "ciekawostki". Czy ten problemy z językiem polskim to efekt tego, że Twoim ojczystym językiem jest rosyjski?
 
Do góry