Świńska grypa

Status
Zamknięty.

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Ministerstwo spraw zagranicznych w związku z wykryciem przypadków świńskiej grypy zaleca ostrożność w czasie podróży do Meksyku, USA i Kanady. Resort sugeruje, jeśli to możliwe przesunięcie wyjazdów w te rejony do czasu opanowania sytuacji.
W komunikacie MSZ podkreślono, że "ze względu na geograficzne rozprzestrzenienie się wirusa, a także nietypowe grupy wiekowe, które zostały dotknięte, zaistniała sytuacja, w opinii ekspertów, winna być traktowana ze szczególną uwagą".

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan uznała, że świńska grypa, która pojawiła się w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, "ma potencjał" spowodowania ogólnoświatowej pandemii, ale za wcześnie jeszcze na ty, by powiedzieć, że do tego dojdzie.

Podkreśliła też, że jest to nowy szczep - mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów grypy - który zabił już do 68 ludzi w Meksyku, a także zaraził osiem osób w USA. W Meksyku liczba podejrzanych o zarażenie się tym wirusem przekracza tysiąc.

Jak informuje rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, od lutego do kwietnia na terenie Meksyku wykryto kilkanaście lokalnych ognisk "nowej, zjadliwej odmiany wirusa grypy" - głównie w Dystrykcie Federalnym oraz w stanach Baja California, Hidalgo, Veracruz, Tlaxcala, Chihuahua, San Luis Potosi.

Więcej informacji na temat grypy można znaleźć na stronie internetowej GIS w dziale Grypa. W razie pojawienia się symptomów choroby - gorączka, apatia, brak apetytu i napady kaszlu należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Należy unikać przebywania w dużych grupach oraz przestrzegać zasad higieny, szczególnie wymogu stosowania maseczek ochronnych.

Ostatnia jak dotąd pandemia grypy wybuchła w 1968 roku; grypa "Hongkong" zabiła wtedy ok. miliona ludzi na całym świecie.

Onet.pl

Coś o czym autor tematu zapomniał .
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Z ptasią grypą też straszyli, ale pandemia nie wybuchła. W tamtym czasie czytałem któryś numer National Geographic i tak straszyli, jakby lada dzień miała nadejść koniec świata. Miejmy nadzieje, że tym razem skończy się podobnie. Chyba, że wirus zmutuje i zacznie przenosić się między ludźmi. Wtedy du.pa :niepewny:

EDIT
Wirus prawdopodobnie może się przenosić z człowieka na człowieka. Cytat z Time'a:
Besser says it's too early to raise alarms about a pandemic flu, but officials are watching the new virus closely and aggressively, since the geographic distance between the infected patients suggests that it can be transmitted easily from person to person (apparently none of the patients had come into contact with pigs).

No to du.pa :p
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
moj braciak pojechal ostatnio do kolegi na wies.... a teraz strasznie kaszle..i sie smarka. MOiwl ze zarazil go wirusem ale takim zwyklym, a moze jednak to nie jest ten zwykły wirus?
Czy to cos oznacza? mam sie obawiac?
 
A

Anitkaa

Guest
moj braciak pojechal ostatnio do kolegi na wies.... a teraz strasznie kaszle..i sie smarka. MOiwl ze zarazil go wirusem ale takim zwyklym, a moze jednak to nie jest ten zwykły wirus?
Czy to cos oznacza? mam sie obawiac?

Tego wirusa chyba nie ma jeszcze w naszym kraju, bo jak narazie to z tego co wiem, nie odnotowano zachorowań.
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
moj braciak pojechal ostatnio do kolegi na wies.... a teraz strasznie kaszle..i sie smarka. MOiwl ze zarazil go wirusem ale takim zwyklym, a moze jednak to nie jest ten zwykły wirus?
Czy to cos oznacza? mam sie obawiac?

No nie panikujmy;) Wystarczy, że portale polskie i zagraniczne panikują, robiąc sensacje z czegoś, co jeszcze nie jest potwierdzone.
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
no dobra dobra.
ja w to nie wnikalamw ogole.
No ale teraz glosno o tym i on tu nagle zachorował..
dziwne nico o_O
 

kasterka*

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.oOOo.
aj tam ..kolejne jakieś coś wymyśili, dopóki tego w polsce nie ma to sie nie ma czego obawiac ;p
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Zanim do Polski dotzre znajdzie się szczepionka.

Nie byłbym taki pewien. Wirus przenosi się bardzo szybko, a wciąż za mało o nim wiadomo, by stworzyć szczepionkę. Grypa dotarła już do Nowego Jorku i do Nowej Zelandii :mruga:
Z CNN.com:
Twenty-two students and three teachers in New Zealand, who returned from a three-week-long language trip to Mexico, may have been infected with the swine flu virus, officials said Sunday.

Przy obecnym rozwoju transportu lotniczego, rozprzestrzenienie się wirusa jest kwestią dni, najwyżej tygodni.
 

m_b

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
204
Punkty reakcji
0
Miasto
tajemnica
Jak bedziesz meczyc biedronki to i one sie zemszczą .gif

Na szczęście tylko na mnie. ;)


Mam nadzieję, że szybko wezmą się do roboty, zamiast debatować czy to epidemia na miarę ludzkości.
I ciekawe czy jak już zrobią tą szczepionkę, to będzie ją można w miarę szybko dostać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry