"świat Zofii" - Co Sądzicie O Tej Książce?

awgus

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ostatnio bardzo interesują mnie książki filozoficzno - psychologiczne...
Przeczytałam np. "Ono", "Oskar i pani Róża", a ostatnio "Świat Zofii". Chciałabym się spytać, co sądzicie o tej ostatniej (wypisanej przeze mnie) książce?? Na mnie osobiście zrobiła wielkie wrażenie, teraz widze, jak psychologia (czy filozofia) może być zabawna :]
Choć, nie przecze że były momenty, gdy się troche pogubiłam w tej książce. "Świat Zofii" jest niesamowity!

P.S: A przy okazji, jeśli znacie jakieś książki o podobnej tematyce (które wymieniłam wyżej) i moglibyście je polecić, byłabym Wam bardzo wdzięczna... ;)
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
...A ja jej nie czytałam :)
...Potrafiłabyś mi ją streścić tak w kilku zdaniach lub chociaz napisać jaki był jej główny wątek lub jaki problem poruszała.
...Może mnie zaciekawi, wtedy chętnie bym po nią sięgnęła :)
 

awgus

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
...A ja jej nie czytałam :)
...Potrafiłabyś mi ją streścić tak w kilku zdaniach lub chociaz napisać jaki był jej główny wątek lub jaki problem poruszała.
...Może mnie zaciekawi, wtedy chętnie bym po nią sięgnęła :)
"Świat Zofii" to książka opowiadająca historie 15 - letniej dziewczynki (imieniem Zofia), która pewnego razu niespodziewanie dostaje list od filozofa. W ten sposób tytułowa bohaterka (z pomocą filozofa Alberta) rozpoczyna kurs filozofii, który trwa kilka miesięcy. Dziewczyna dużo się uczy, przeżywa mnóstwo przygód...
Jednakże w pewnym momencie odkrywa, że jej życie jest fikcją, gdyż jej postać została stworzona w wyobraźni pewnego majora, (pracującego w Batalionie ONZ), który opisując dzieje Zosi w książce "Świat Zofii" chciał sprawić urodzinowy prezent dla swej córki Hildy. Dlatego też Zosia wraz z swym filozofem Albertem próbują pmieszać plany majora i uciec z jego książki... Czy im się to udało i jak kończy się opowieść - doczytaj sama (jeśli Cie choć troche zainteresowałam) :) Pozdrawiam!

P.S: A co z propozycjami książek o podobnej tematyce? Jeśli macie jakieś na myśli, piszcie prosze... będe Wam b.wdzięczna!
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Przy okazji książka przedstawia najważniejsze filozofie świata w nienaukowym ale zrozumiałym dla czytelnika (rozpoczynającego przygode z filozofią) językiem (czyt. nie musisz co chwila sięgać do słownika wyrazów obcych ponieważ nie rozumiesz co drugiego słowa).

Książke polecam początkującym filozofom, jeśli już jesteś bardziej wtajemniczona to lepiej kup sobie Słownik Filozofii :) - mam taki, i jest wspaniały, jest tam opisane 95% nurtów - pomijane są tylko te baaardzo niemoralne.
 

tremolo

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Takiej książki jeszcze nie czytałam, bardzo mi się podobała :)
 

Little insane

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
hmm ja zaczęłam ale szczerze mowiac dla mnie bylo tam zbyt trudne slownictwo, nie wciagnela mnie jakos... a miałam szczere checi przeczytac... fakt faktem ze było to z 3-4 lata temu, wiec teraz w wakacje moze znow do niej sięgnę i juz będe miała troche inne podjescie :)
 

awgus

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Wiesz, wydaje mi się... że nie dla każdego ta książka jest odpowiednia, a już napewno nie w każdym wieku. Pewnie gdybym miała czytać "Świat Zofii" jakieś 3 czy 4 lata temu nic bym z tego nie zrozumiała, do pewnych rzeczy trzeba po prostu dojrzeć :)
Ciesze się, że masz takie podejście do tego i zachęcam do ponownego przeczytania książki. Dla mnie jest niesamowita!! Pozdro
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
"Świata Zofii" czytałam tylko fragmenty, ale to co przeczytałam bardzo mi się spodobało ;) Jak ma ktoś linka do książki internetowej to możecie dać!
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
czytałam, wręcz pochłonęłam, świetne, czytałam to z zapartym tchem i ciekawością co będzie na następnej stronie. polecam.
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
nie czytałam, ale czytałam "Dziewczynę z Pomarańczami" tego samego autora. prześwietna, gorąco polecam :p
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Wiecie, teraz kiedy ją czytam nadal wydaje mi się bardzo ciekawa i dobrze napisana , aczkolwiek nie podobają mi się dialogi Zofii z matką. Wygladają mnie wiecej tak , że bohaterka próbuje swoja rodzicielke czegos nauczyć, dać jej powód do zainteresowania filozofią, lub chociaż z nia o niej porozmawiać lecz to się nigdy nie udaje , bo ta druga idzie obrać ziemniaki czy przeczytać gazete.... może to szcegół, ale jednak troche zaszkodził całokształtowi.
 
Do góry