Świąd odbytu

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Witam. Rok temu zaczęłam mieć problemy z odbytem. Najpierw nagle pojawiły się zaparcia, potem ból i pieczenie przy oddawaniu stolca (z tym, że nie bolało mnie w całej kiszce, tylko ból czułam w jednym miejscu, jakby ktoś wkuwał mi igłę w jedno miejsce), w końcu smużki krwi. Proktolog po wykonaniu rektoskopii stwierdził guzki krwawnicze odbytu z odczynem zapalnym. Przepisał Posterisan-H, jakieś tabletki na uszczelnienie żył i pomogło. Przez około rok miałam spokój. W kwietniu tego roku problem powrócił. Przez pewien czas trochę znów bolało mnie przy oddawaniu stolca, więc kupiłam w aptece czopki Hemorol. Po wybraniu ich znów na chwilę się uspokoiło, ale po jakimś czasie pojawił się świąd. I utrzymuje się do tej pory. A swędzenie chwilami jest nie do wytrzymania!!! Początkowo używałam maści Clotrimazol, ale ulga była tylko chwilowa. Obecnie sytuacja wygląda tak, że najbardziej swędzi mnie wieczorami i w nocy. Od drapania się (choć teraz staram się powstrzymywać) zrobiły mi się małe ranki wokół odbytu i na tym kawałku ciała między odbytem a wejściem do pochwy. Nic mnie nie boli, ani nie piecze przy wypróżnianiu się. Nie mam żadnych pasożytów, bo robiłam badania kału. Byłam już z tym problemem u lekarza rodzinnego. Kazał brać 2 x dziennie Posterisan, 3 x Detralex i w razie swędzenia używać Procto Glyvenol. Jeśli po wybraniu leków nie przejdzie mi ten świąd, powiedział, że czeka mnie kolonoskopia. Miał ktoś może podobny problem ze świądem? Co może być tego przyczyną? Bo jeśli ich przyczyną są hemoroidy, to dlaczego tylko mnie swędzi i to głównie pod wieczór i w nocy.
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
to brzmi strasznie.... mi się osobiście kojarzy z hemoroidami. Nie wiem co Ci poradzic oprócz wizyty u lekarza. Może spróbuj stosować regularnie do mycia okolic odbytu piankę baifem? to do higieny intymnej dla kobiet ale myślę, że na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. No i pamiętaj o dbałości o higienę, podmywaj się po każdym wypróżnieniu.
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Tak właśnie zrobię w tym tygodniu. Poproszę o skierowanie do proktologa i mam nadzieję, że mi pomoże raz a dobrze. Nikomu nie życzę tego syfu. :/
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tak właśnie zrobię w tym tygodniu. Poproszę o skierowanie do proktologa i mam nadzieję, że mi pomoże raz a dobrze. Nikomu nie życzę tego syfu. :/
Dobra decyzja, od dłuższego zwlekania mogłabyś się nabawić infekcji miejsć intymnych i w ogóle byś zwariowała. Życzę powodzenia:)
 

Shaga

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
spróbuj jeszcze Diosminex, też Ci pomoże, jest ogólnie na żylaki, mi pomógł właśnie z żylakami i hemoroidami, zawiera diosminę i pomaga w lepszym krążeniu krwi, więc poczujesz ulgę, a lekarz nie zaszkodzi tylko proktolog :)
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Diosminex to tańszy odpowiednik Detralexu (tego co biorę). :) Póki co świąd po zmasowanym ataku czopkami i tabletkami ustąpił. Zobaczę jak będzie dalej.
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Diosminex to tańszy odpowiednik Detralexu (tego co biorę). :) Póki co świąd po zmasowanym ataku czopkami i tabletkami ustąpił. Zobaczę jak będzie dalej.
teraz pamiętaj o profilaktyce, dopasuj sobie odpowiednie kosmetyki do mycia i uważaj na toalety publiczne.
 
Do góry