Surowe Jajka

(:zmmm:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witam!
Mam pytanie związane z jajkiem. Czy jedzenie surowego jajka coś daje (słyszałem, że tak i nawet dużo) ? Czy ma podobny skutek działania do Białka Serwatkowego ? Na razie nie chcę brać suplementów. Chcę ćwiczyć jesć według dobrewj diety (+ te surowe jajko). Po 2 miechach ćwiczeń zakupiłbym sobie jakieś białko, no a później kreatynę.

Mam 16 lat i (UWAGA!) 161 wzrostu. Waże 53 kg. Kreatyna mogla by się przydać też do wzrostu. Co o tym sądzicie. Główne moje pytanie jednak dotyczy tego surowego jajka
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
Może i pomoże, ale życzę wytrwałości.
Ja w życiu surowego jajka nie wypiję, na samą myśl robi mi się nie dobrze.
 

(:zmmm:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
nie przesadzaj :p Wypiłem dziś pierwszy raz. W smaku nie było tak źle. Tylko żołądek taki jakby ciężki... i trochę jest mi nei dobrze. Ale myślę, że to minie. Mam jeszcze pytanie. Co z ćwiczeniami, jeżeli nie mam siłowni ?
 

kcr

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Jak to co? Ćwicz w domu. Uważaj z tymi jajami, żeby nie nabawić się salmonelli.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Jajko możesz wymieszać w jakimś shake'u domowej roboty. Białka nie kupuj, lepiej gainer przy takiej wadze.

Kreatyna do wzrostu?
7.gif
Mocne. Niby jak?

Kretę zostaw na później, duuużo później. Kup jakieś witaminy i poczytaj o diecie na masę i treningu domatora. Tu na forum znajdziesz to czego trzeba.
 

meww

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Surowe jajko?! O zgrozo... Musiałabym być na prawdę zdesperowana, żeby się na coś takiego zdecydować :D Również życzę wytrwałości :D
 

(:zmmm:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
hehe. Uśmiech mi się pojawił na twarzy gdy was czytałem. Ale dzięki za radę. Szczególnie dziękuję Talpy. Profesjonalna odpowiedź.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
A czy przypadkiem od takich przysmakow nie łapie się salmonelli itp??
 

mar1712

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mam znajomego karateke, ma czarny pas, teraz juz nie trenuje, ma juz swoje lata, ale cały czas mi powtarzal żeby pic surowe jajka, że przy gotowaniu czy smazeniu traca swoje własciwosci, on wbijal do szklanki 10 jaj i wypijał. i tak codziennie,
Próbowalem, nie są złe, posoliłem, wymieszałem na jednolita mase i chlup.
Co do salmonelli, jest pewnie jakies ryzyko. Wiec każdy musi sam zdecydować czy warto.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
A ptasia grypa, salmonella i inne choróbska to co?
Sam kiedyś chciałem pić surowe jajka ale wszyscy mi odrzadzali właśnie przez wirusy i choroby.
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Wystarczy szybko wyparzyć skorupkę we wrzątku.
 

RzeznikUnitra

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Przecież to chyba nie ma różnicy, czy jajko surowe czy gotowane, nie? Więc po co męczyć się z surowym jajkiem?
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
31
Miasto
No one knows :)
Kogiel mogiel sobie z nich zrób ;P Bo surowe jest obrzydliwe, kiedyś próbowałam i myślałam że się zbełtam...
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Przecież to chyba nie ma różnicy, czy jajko surowe czy gotowane, nie? Więc po co męczyć się z surowym jajkiem?

A zjesz 10 jajek w 2min? Bo ja nie, a koktajl wypije.

Trzeba wiedzieć z czym mieszać jajo żeby nie miało tego specyficznego smaku. Banan doskonale to maskuje.
 

alanex

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z siłowni:))
jak najbardziej białko jajeczne jest stosowane w dietach przez wszystkich znanych kulturystów, teraz nawet powstaja specjalne suplematy białkowe na bazie właśnie białka takiego-nazywa się kazein<nie wiem czy dobrze napisałem:)>.Swoje zastosowanie przede wszystkim przed snem ponieważ długo trzyma się w organizmie i wolno się rozchodzi tak więc w nocy potrzebujemy w ten sposób działającego budulca, co do stosowania kreatyny na początek to w cale nie jest taka mocna ona jak tutaj pisze, co prawda są kraje w których jest ona zakazana ale...no śmiechu warte po prostu:)
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Białko jaja kurzego wchłania się powoli? Przecież to jedno z szybciej wchłaniających się białek. Kazeina jest w np. night protein blend albo w twarogu chudym i to właśnie on wchłania się najdłużej i chroni przed katabolizmem nocnym.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zapomnieliście jeszcze o jednym. W surowym jajku znajduje się białko awidyna, która hamuje wchłanialność biotyny, i może powodować jej niedobory. Ale żeby się nabawić awitaminozy trzeba by naprawdę dużo tego jeść więc zależy o jakich ilościach mowa.
 
Do góry