Surowe Jajka

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Nie wiem jaki jest sens jedzenia ich surowych, przecież białko z jajka surowego jest o wiele gorzej przyswajalne niż z jajka gotowanego a przy okazji mamy jeszcze dodatek szkodliwych bakterii jakże niezbędnych dla zdrowia. Chyba po prostu trzeba lubieć surowe żeby je jeść.
 

Tajemniczy9191

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
457
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Mam znajomego karateke, ma czarny pas, teraz juz nie trenuje, ma juz swoje lata, ale cały czas mi powtarzal żeby pic surowe jajka, że przy gotowaniu czy smazeniu traca swoje własciwosci, on wbijal do szklanki 10 jaj i wypijał. i tak codziennie,
Próbowalem, nie są złe, posoliłem, wymieszałem na jednolita mase i chlup.
Co do salmonelli, jest pewnie jakies ryzyko. Wiec każdy musi sam zdecydować czy warto.


i co z tego że był karateką? 10jajek troche dużo według mnie na raz lepiej z 5 a dojeść serka wiejskiego np.

Przecież to chyba nie ma różnicy, czy jajko surowe czy gotowane, nie? Więc po co męczyć się z surowym jajkiem?


jest szybciej.

Nie wiem jaki jest sens jedzenia ich surowych, przecież białko z jajka surowego jest o wiele gorzej przyswajalne niż z jajka gotowanego a przy okazji mamy jeszcze dodatek szkodliwych bakterii jakże niezbędnych dla zdrowia. Chyba po prostu trzeba lubieć surowe żeby je jeść.


generalnie z jajek robie jajecznice a robie na oleju wiec nie chce na noc dlatego wypijam surowe, szybko i tanio ;] ale max 5.
 

HitTive

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jak już wspomniał kolega jonsi, białko kurze jest dużo mniej przyswajalne od jajka gotowanego lub smażonego. Więc nie widzę potrzeby jedzenia takiego czegoś, chociaż robiłem tak przez krótki czas. Należy zwrócić także uwagę na choroby. Nie ma czegoś takiego jak "pewne źródło". W każdym jajku mogą być różne zarazki. I pamiętaj ,że dużo więcej białka jest w żółtku jajka niż w białku.
 

Paladin

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
60
Punkty reakcji
2
janasi, zacznijmy od tego, że surowe białko wlane do żołądka musi się pod wpływem temp. ściąć tak jak robi to w wodzie. A białko jest tak samo przyswajalne. Nie widze sesnsu jedzenia surowych jajek jak nie jesteśmy na survivalu.
 

didi2004

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
surowe jajka są dobre :)
tak jak już wcześniej wspominaliście ja mieszam z kefirem lub jogurtem pycha :)
Na początku nie szalejcie 2 jajka bo i tak więcej organizm nie przyswoi ;p
pozdro
 

mafefka

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
112
Punkty reakcji
5
Surowe jajka to mit ogółem, ale lepiej już sobie kupić jakieś białko typu Matrix 5.0 syntraxa.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
prosze patrzec na daty wcześniejszych postów !
 
Do góry