suplementy diety

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dokładnie, zdrowa dieta i kwas foliowy w tabletce jest wystarczającym zabezpieczeniem przed rozszczepem wargi czy kręgosłupa u dzieci.
 
N

nianiaSweet

Guest
tym bardziej, że ostatnio dowiedziałam się, że kwas foliowy zawarty w owocach i warzywach nie jest przyswajany przez nasz organizm w 100% dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego braków.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Nie wiem dlaczego my kobiety jestesmy tez często niedoinformowane i nie zawsze jest tak ze przyjmujemy przed zajsciem w ciąże odpowiednią dawkę kwasu foliowego.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Aktualnie biorę suplement na włosy L'biotica włosy&paznokcie. Mam już bardzo długie włosy, ale niestety trochę osłabione.
 
M

magiczna

Guest
Nie wiem dlaczego my kobiety jestesmy tez często niedoinformowane i nie zawsze jest tak ze przyjmujemy przed zajsciem w ciąże odpowiednią dawkę kwasu foliowego.

No niestety wiele kobiet zupełnie ignoruje konieczność przyjmowania kwasu foliowego. A potem dzieci cierpią.
 

Agata311

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Ja łykam Forever Arctic-Sea Omega-3 na zimę jest super,
smile.png
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
O tym juz wiadomo od dawna ze najwazniejsze jest właśnie przyjmowanie kwasu foliowego. My kobiety powinnysmy miec to we krwi i jednak nie ma co o tym zapominac.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Też jestem za, zwłaszcza, że ten z pożywienia tak łatwo ulega utracie.
 
N

nianiaSweet

Guest
to prawda przyjmowanie warzyw nie zapewni nam odpowiedniego poziomu kwasu foliowego w organizmie bo przy obróbce termicznej warzywa tracą zanczną część folianów.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Fakt, i to przyjmowanie kwasu foliowego trzeba już zacząć jak tylko się już planuje dziecko, a nie jak już jest sie w zaawansowanej cięży :)
 
N

nianiaSweet

Guest
o kwasie foliowym w szczególności powinny pomyśleć kobiety które przed planowanym zajściem w ciążę przyjmowały tabletki antykoncepcyjne.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zawsze mozemy też o wszystko zapytać lekarza ginekologa. Zreszta to on tez w momencie stwierdzenia ciązy powinien nam powiedziec o konieczności przyjmowania kwasu foliowego.
 
D

Dorka123

Guest
No i zazwyczaj mówi, nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby któryś o tym nie wspomniał ;)
Można też brać zestawy witamin z kwasem foliowym, np. Falvit mama, w składzie ma już odpowiednią ilość kwasu foliowego i nie trzeba łykać tylu tabletek, bo wystarczy jedna.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja w czasie ciąży też łykałam tylko jedną tabletkę, ale była to tabletka foliku,a nie jakiś zestaw witamin.
 

kropeczkablekitna

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
warszawa
anastasia85 napisał:
Witam! Ja kupiłam ostatnio Gold Vit C 500 Plus Olimp 016189. Dobrze działają na cerę i poprawiają samopoczucie. Pomaga też na zmęczone oczy. Czy ktoś z Was coś podobnego zażywał?
Na oczy polecam kapsułki z luteiną firmy sanbern:)

Ja łykam magnez Chela-Mag B6 Olimpu i tej samej firmy Żeń-szeń vita- comleks... zawiera dużo wiytamin. Jesli chodzi o suplementy diety to polecam sklep sanbern Oni mają tam tego dużo:)) Pozdrawiam!
 

Ola44

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
ja też biorę suplementy - zimą obowiązkowo tran (ze względu na kwasy omega) a teraz wiosną i latem brałam sobie detocell na cellulit, we wrześniu kończę kurację bo już mam względny spokój. Oczywiście do dawnych nawyków żywieniowych już nie wrócę;p Zobaczymy czy cellulit pokarze się znowu
 

janina35

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Tran również biorę, całym rokiem. Od jakiegoś czasu biorę też błonnik z babki jajowatej, no i staram się często używać czosnku w naturalnej postaci, bo to świetny sposób na zdrowi zimą.
 
Do góry