Super zagadka !!!

Frikusek

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2006
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
4 wymiar
Tego nikt nie rozwiązał:

masz 10 takich samych pieniazkow i dwa razy mozesz zwarzyc pieniazki- w tych dwoch wazeniach musisz wytypowac jednoego falszywego- i powiedziec czy jest ciezszy czy lzejszy od prawdziwego!!

Tylko nie znam parwidłowego rozwiązania.



A tu cos nowego.
- Torami kolejowymi idą trzy żółwie - mama, tata i mały żółwik. Nagle żółwik zauważa nadjeżdżający pociąg i woła: "Uciekajmy, bo rozjedzie nas wszystkich pięciu!" Dlaczego mały żółwik powiedział: "Pięciu"?
 

Memyselfandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Bo male żółwiki nie potrafia liczyć :p a teraz moje zagadki :

1. 10 ludzi dzielilo sie jedną parasolka i zaden nie zmokl. jak to mozliwe?
2. diesel`owy pociag wjechal do tunelu biegnacego polnoc-poludnie. Jesli pociag wjechal do tunelu od strony polnocnej to w ktora strone dym bedzie lecial?
3.jesli pies jest przypiety do 15m smyczy jak moze dosiegnac oddalonej o 30m kosci???

No to powodzenia :)
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
Po jednej stronie rzeki stoi wieśniak mający kapuste, owce i wilka. Ma też łódź do której może zabrać tylko jedną "rzecz". Musi przewieść wszystko na drugą stronę, lecz pamięta, że wilk zjada owce, a owca kapuste. Jak to zrobi???
nie widzialam zeby ktos to rozwiazal wiec ja rozwiaze :D
no wiec wiesniak bierze owce i przeplywa
potem wraca sam i bierze kapuste
potem razem z owca wraca
zostawia owce, bierze wilka i przeplywa na droga strone
zostawia wilka i wraca po owce
przeplywa i koniec :D

- Torami kolejowymi idą trzy żółwie - mama, tata i mały żółwik. Nagle żółwik zauważa nadjeżdżający pociąg i woła: "Uciekajmy, bo rozjedzie nas wszystkich pięciu!" Dlaczego mały żółwik powiedział: "Pięciu"?
mama miala urodzic blizniaki :p

1. 10 ludzi dzielilo sie jedną parasolka i zaden nie zmokl. jak to mozliwe?
pewnie nie padalo :p

2. diesel`owy pociag wjechal do tunelu biegnacego polnoc-poludnie. Jesli pociag wjechal do tunelu od strony polnocnej to w ktora strone dym bedzie lecial?
jak sie nie myle to ten pociag nie wytwarza dymu :p

3.jesli pies jest przypiety do 15m smyczy jak moze dosiegnac oddalonej o 30m kosci???
isc raze ze smycza?? bo nie jest napisane ze smycz jest przypieta :p
 

Frikusek

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2006
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
4 wymiar
1.Na wystawie obrazów pewien mężczyzna przyglądał się portretowi. Ktoś go zapytał: "Czyjemu portretowi się przyglądasz?" Ów człowiek odpowiedział: "Nie mam braci, ani sióstr, ale ojciec tego człowieka na obrazie jest synem mojego ojca". Czyjemu portretowi przyglądał się ten wielbiciel obrazów?


2. Co jest cięższe 1 kg. ołowiu czy kilogram pierza?


3.Było coś i nic. Coś wyfrunęło oknem, nic wyszło drzwiami. Co zostało?

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kielce
1. To jest jego portret
2. przeciez to taka sama waga
3. Zostało "i"

Stare. Wszystkie znam ;)
 

So_Sad

I luf ya : (
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
1 234
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z Serca
Trzech facetów zamówiło pizze gdy kazdy dal po 10 zł, zapłacili 30zł. Pizza kosztowała 25zł. Wiec zwrocono im 5zł, Zeby bylo sprawiedliwie chcial nie chcial musieli podzielic sie po rowno, wiec 2zł napiwku wzial kelner. Czyli kazdy z nich zapłacił tak jakby 9 zł bo po złotowce im sie zwrociło.

Wiec
9(bo tyle zaplacili)x3(bo tylu ich bylo)=27
27(bo tyle zaplacili we trojke)+2(bo tyle dali kelnerowi)=29
Gdzie podziala sie zlotowka ;>
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
hm...zacznijmy od tego ze nie zaplacili po 9 zl bo...bo tak mowie :p
a ta zlotowka to 22% vatu :D
 

Memyselfandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
nie będę odpowiadać bo znam to zagadkę...zostawie innym żeby się pogłowili.... Ale mimo wszystko że znam odpowiedź dla mnie ona i tak jest nielogiczna :p
 

Frikusek

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2006
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
4 wymiar
Bez kitu, też to słyszałam tylko, że w innej wersji. Zobaczymy, czy ktoś dobrze odpowie.
 

Memyselfandi

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Jeszcze jedna zagadka pozostała bez rozwiązania...ktoś wcześniej ją dał, ale wszyscy ją przeoczyli...sama nie wiem..myślałam, że to jakieś niemieckie cyfry ... ale chyba jednak nie...

więc zagadka brzmi:

E, Z, D, F, S, N...co dalej?
 

Sakura19933

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
facet przewiezie owce i wroci po kapuste i ja przewiezie na 2 brzeg,z drugiego brzegu znowu wezmie owce i ja przewiezie na 1 brzeg,z 1 brzegu wezmie wilka i przewiezie i wroci po owce :p :p :D
 
P

Pałka

Guest
Ehhh sakura, niema to jak odkopać temat sprzed dwóch lat. Temat o zagadkach jest na samej górze! -.-''
 
Do góry