suchy szampon

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Witajcie

Używaliscie kiedykolwiek suchego szamponu do 'kąpania' swojego psa?
Podobno jest odpowiedni dla tych przypadków, które mają jakies problemu skórne albo panicznie boją się wody.
Znajoma pyta mnie czy może coś takiego zastosowac na swoim psie, a ja nie wiem co odpowiedziec.

jak to jest w końcu z tymi szamponami suchymi?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Niestety nie stosowałem takie szamponu na moim psie. A chyba byłoby to niezłe rozwiązanie (dla niego) bo panicznie bał się wody. I zawsze jak chciałem (musiałem) go kapać, to musiałem go siłą zaciągać do łazienki :/ albo jak było lato to brać na działkę i polewać szlauchem :D :D
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
HM, nie używałeś, a szkoda, myślałam, że ktoś może mi powie, czy ten szampon jest ok czy nie.
Poza tym... te szampony działają chyba jak talk dla niemowlaków czy nie?
I czy to higieniczne stosować jakiś puder zamiast liquidu i wody? Efekty podobne? hm..
 

prawastopa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja nie jestem fanem suchych szamponów. W moich obserwacji wynika,że po ich zastosowaniu sierść psa nie wygląda tak jak powinna. Jesli pies boi się wody to należy zrobić wszystko , by ten lęk przełamać a nie iść na łatwiznę. Zdecydowanie lepiej jest wybrać kosmetyk tego typu http://www.krakvet.pl/systems-crisp-coat-botanical-shampoo-szampon-psow-szorstko-twardowlosych-koncentrat-p-5101.html
 

Gliceryna

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że ten szampon powoduje, że sierść staje się matowa.
Poza tym, pomyślmy logicznie... Odtłuszcza skórę i likwiduje (ujmę to ładnie)'psi zapach'... Myślę, że po prostu zatykają pory w skórze psa, co jest dla niego szkodliwe. Ja osobiście nie użyję tego na moim psie, zastępując zwyczajne mycie ;P.
 
C

compton_style

Guest
Ja używam takiego suchego szamponu ziołowego dla kota, kupiłem na e-karma.pl. Nie zauważyłem, żeby miała bardziej matową sierść po takiej kąpieli na "sucho". Zawsze delikatnie ją moczę, mokre mam ręce podczas nakładania szamponu na nią. Kotka lubi psikanie tym szamponem, bo leży spokojnie i mruczy. A ja ją głaszczę myjąc, głaszcząc myję :)
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
margarita_3, zgadzam się z Tobą. Generalnie nie jestem zwolenniczką suchych szamponów i raczej wolę nie ryzykować dlatego tez postawiłabym na Twoją propozycję. Szampon ziołowy czy redukujący linienie - to na pewno dobre rozwiązanie.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
No ale koleżanka niedawno powiedziała mi o szamponie, o którym napisał compton_style - czyli o tym szamponie bezwodnym w postaci aerozolu i była z niego bardzo zadowolona - w sumie nie maiłam za bardzo czasu na jakąś bardziej szczegółową rozmowę na ten temat, ale zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem go nie wypróbować :)
 

Karmadlapsa.net

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
jeśli nasz pupilek boi sie wody to polecam piankowy szampon http://www.karmadlapsa.net/pl/p/IV-SAN-BERNARD-Moussette-szampon-piankowy-dla-psa/1132
Pozdrawiam:)



Witajcie

Używaliscie kiedykolwiek suchego szamponu do 'kąpania' swojego psa?
Podobno jest odpowiedni dla tych przypadków, które mają jakies problemu skórne albo panicznie boją się wody.
Znajoma pyta mnie czy może coś takiego zastosowac na swoim psie, a ja nie wiem co odpowiedziec.

jak to jest w końcu z tymi szamponami suchymi?
 

Jagoda_1

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Suche szampony wynaleziono dla ludzi jako kosmetyk doraźny, przeznaczony do włosów. Z tego co wiem sampony suche dla psów działają na identycznej zasadzie i raczej należy je stosować równiez doraźnie, zwłaszcza, że sierść psa to nie ludzkie włosy - w tym znaczeniu skóra psa jest dużo wrażliwsza i bardziej podatna na ew. nieporządane skutki uboczne.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem taki suchy szampon to bardzo dobry wynalazek. Mój pies również panicznie boi się wody i wiem, że każda kąpiel wiąże się u niego z wielkim stresem. Dlatego też suchy szampon na pewno pomógłby w tym przypadku.
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Tobą Jolcia05 ;) Nie ma chyba jakiegoś jednego dobrego sposobu na to, żeby wykąpać psa a z takim szamponem jest na pewno łatwiej. W ogóle większość psów jednak spokojnie na miejscu usiedzieć nie może więc czasami nawet z takim szamponem nic się nie zdziała.
 
S

Sttark

Guest
Powiem, że ostatnio z ciekawości zainwestowałem w szampon dla psów i kotów do mycia na sucho...nazywa się to Waterless Shampoo. Wystarczy spsikać sierść zwierzaka i przetrzeć np jakąś szmatką, ręcznikiem. Szampon bardzo ładnie pachnie no i jak na tę porę roku to lepsze to niż kąpiel.
 
Do góry